Naklejki na meble dla dzieci – najlepsze motywy, inspiracje, porady przy wyborze

Popularne naklejki na meble dla dzieci

Stanowią bardzo ciekawą alternatywę drogich elementów dekoracyjnych, które, jak powszechnie wiadomo, i tak mogłyby nie przypaść najmłodszym do gustu. Proponowane przez wielu producentów kolorowe naklejki na meble dla dzieci sprawiają, że nawet starsze i niezbyt ciekawe części umeblowania mogą przejść ciekawą metamorfozę.

Pozwalają na to, by w pomieszczeniu zapanowała pełna wesołości i pozytywna atmosfera, co w przypadku wnętrza zajmowanego przez najmłodszych domowników jest bardzo istotną kwestią. Jak można się zapewne domyślić, niezwykle często naklejki na meble dziecięce przedstawiają postaci z bajek, baśni i animacji. Dlaczego?

Dzieci wprost uwielbiają mieć sylwetki swoich ulubieńców na ubraniach, zastawie stołowej czy pościeli. Kiedy znajdują się one na elementach umeblowania, bez wątpienia dają im dużo radości.

Jakie naklejki wybrać dla dziewczynki i dla chłopca? W dzisiejszych czasach producenci starają się nie podchodzić w sposób stereotypowy do tego, jakie dekoracje odpowiednie będą dla dziewczynki, jakie zaś dla chłopca. Nie da się jednak ukryć, że obie grupy mają swoje ulubione printy czy kolory. Dziewczynki celują zwykle w postaci księżniczek, jednorożców czy innych różowo-fioletowych stworzeń, u chłopców natomiast dominują piraci, strażacy czy dzielni rycerze. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o naklejkach na ściany i meble.

Obie grupy jednak entuzjastycznie podchodzą do zwierzaków, te mogą zatem ozdobić przestrzenie zarówno pierwszej, jak i drugiej grupy. Dla dziewczynki i dla chłopca urokliwi bohaterowie lasu, sawanny czy domowi pupile będą ciekawym pomysłem na dekorację.

Ceny naklejek na meble dziecięce są rozmaite. Nabyć je można już za kilkadziesiąt złotych. Ich zestawy kupimy za kwoty rzędu 100-150 złotych, co jest zaledwie niewielką częścią sumy, którą trzeba byłoby przeznaczyć na nowe umeblowanie.

A może naklejki 3D albo duże naklejki na ścianę?

Trójwymiar wdarł się do polskich domów i mieszkań z wielką siłą, czyniąc je nowoczesnymi i atrakcyjnymi pod względem wizualnym. Trudno się więc dziwić, że naklejkę 3d tak często spotkać można w dziecięcych królestwach. Pozwoli uatrakcyjnić niezbyt ciekawe elementy umeblowania, zakryć ich zniszczone partie albo po prostu sprawi przyjemność małym mieszkańcom pokoju. Motyw nieba lub kosmosu będzie w tym przypadku strzałem w dziesiątkę.

Kolorowe meble ozdobione przez naklejki do pokoju dziecięcego muszą być opatrzone stosownymi certyfikatami i atestami. Dzięki temu okażą się być bezpiecznymi elementami, które można bez obaw umieścić w królestwie malucha. A może zainteresuje cię także ten artykuł o okleinie meblowej?

Wspominaliśmy już o naklejkach 3d przyciągając wzrok dziecka, zatem obdarzmy także chwilą uwagi naklejki na ścianę dla dzieci będące jednocześnie miarkami wzrostu. Rodzice bardzo chętnie umieszczają je w ich pokojach, doceniając to, że stanowią połączenie walorów natury estetycznej i praktycznej. Takie naklejkom na ścianę dla dzieci nierzadko mają w roli dekoracji urokliwe postaci zwierząt.

Zobacz polecane naklejki i ozdoby

Naklejki na meble dla dzieci – najlepsze motywy, inspiracje, porady przy wyborze

Naklejki na meble dla dzieci łatwo zamontować na ich powierzchni, dlatego też są tak chętnie wykorzystywanym sposobem na upiększenie nieciekawych czy zwyczajnych elementów wyposażenia wnętrza.  Do pokoju dziecięcego stosuje się także duże naklejki na ścianę, by urozmaicić jego wygląd. Ceny takich ozdób zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych, można więc dzięki nim odmienić wygląd wnętrza. Pamiętajmy, że przy montażu dużych naklejek na ścianę powierzchnia ich powinna być idealnie gładka i sucha.

Nowoczesne okleiny meblowe do pokoju dziecięcego

Okleinom meblowym także nie można odmówić tego, że stanowią ciekawą metodę na to, by nadać elementom wyposażenia drugie życie. Błyszczące lub matowe, stanowią metodę uatrakcyjnienia i odświeżenia szaf czy szafek. Modele dedykowane dziecięcym pokojom niezwykle często mają barwne printy (motywy roślinne, motyw nieba, gwiazd czy kolorowych zwierzaków).

Postaci z popularnych dziś bajek także chętnie się pojawiają. Aby dobrać odpowiednią okleinę meblową, należy ją pod względem kolorystyki oraz klimatu dobrać do całości pomieszczenia, tylko wtedy będzie mogła stanowić idealne uzupełnienie wnętrza. Sprawdź także ten artykuł o folii samoprzylepnej na meble.

Zróżnicowanie tematyczne dużych naklejek na ścianę sprawia, że do każdego dziecięcego pokoju znajdzie się model dopasowany do konkretnego wnętrza. Producentom udało się zadbać o to, aby wyróżniały się one odpowiednią trwałością i wytrzymałością, dzięki czemu posłużyć mogą przez długi czas, ciesząc oczy małego mieszkańca.

Kolejnym rozwiązaniem mającym uzasadnienie jest użycie tapety na meble. Dzięki jego pojawieniu się można zamienić stare elementy wyposażenia w takie, na które dziecko będzie patrzyło z zachwytem. Odpowiednio docięte tapety na meble to rozwiązanie wybierane przez wielu rodziców dla ich pociech.Wielu ekspertów proponuje pokrycie nią zewnętrznej i wewnętrznej strony mebla jednocześnie. Dlaczego? Po pewnym czasie tapeta na meble może się nieestetycznie marszczyć.

W roli elementu, który uatrakcyjnienia meble w pokoju dziecięcym, wystąpić mogą:

  • klasyczne naklejki na meble dziecięce (dwuwymiarowe)
  • tapeta na meble
  • naklejki 3d
  • okleiny meblowe
  • duże naklejki na ścianę dla dzieci

To, który z rodzajów zostanie ostatecznie wybrany, zależy już od indywidualnych preferencji małych mieszkańców pomieszczenia oraz ich rodziców. Z pewnością warto wyczarować dziecku pokój niczym z marzeń! A może zainteresuje cię także ten artykuł o okleinie na drzwi?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97,1% czytelników artykuł okazał się być pomocny