Naklejki na meble i ściany - rodzaje, ceny, opinie, popularne wzory, porady

Naklejki dekoracyjne na meble i ściany to bardzo prosty sposób na zmianę wyglądu pomieszczenia. Z łatwością naniesiemy je na wybrane powierzchnie. Jeśli po jakimś czasie zechcemy wymienić naklejkę na inną, nie będzie z tym żadnego problemu. Najważniejsze jest jednak to, że naklejki na ścianę czy meble są trwałe i świetnie wyglądają. Do dyspozycji mamy rozmaite wzory dla rodziców oraz naklejki na meble dla dzieci. Sprawdzimy również, jakie są ich rodzaje i ceny.

Naklejki na ścianę

Opis naklejek ściennych rozpoczniemy od powierzchni, na której można je przykleić. Otóż to rozwiązanie dekoracyjne sprawdza niemal na każdej ścianie. Może być ona pokryta dowolnym rodzajem tynku i farby. Wyklejanki umieszcza się również na ścianach wykończonych płytkami ceramicznym lub tapetą. Tu najlepsze będą odmiany winylowe, papierowe lub stworzone na fizelinie. Trzeba jednak pamiętać, że mur musi być odpowiednio przygotowany. Tynk nie może być popękany a farba nie ma prawa się łuszczyć. Powierzchnia musi być też oczyszczona z kurzy i innych luźnych zabrudzeń. Jeżeli materiały na ścianie na to pozwalają, wartą ją też odtłuścić.

Producenci naklejek ściennych podczas tworzenia swoich prac bardzo często korzystają z folii PCW. Jest ona stosunkowo odporna na uszkodzenia i występuje w wersji lśniącej i matowej. Przeważnie folia jest fabrycznie pokrywana warstwą kleju. Dzięki temu od razu po zakupie naklejki na ścianą są gotowe do użycia. W zależności od rozmiaru aplikacja wyklejanki trwa od 10 do 30 minut. Teraz kilka słów o dostępnych wzorach. W sklepach odnajdziemy rozmaite rodzaje naklejek ściennych. Dużą popularnością cieszą cię motywy roślinne i zwierzęce. Do wyboru mamy niezliczone możliwości. Wykorzystuje się je w pokojach dziennych, kuchniach a także pokojach dziecięcych.

Równym uznaniem cieszą się wyklejanki przedstawiające przedmioty codziennego użytku. Na ścianach mogą się, więc znaleźć wazony, lustra, zabytkowe zegary, świeczniki, filiżanki i wiele, wiele więcej. Nie można oczywiście zapominać, że istnieją naklejki na ścianę przedstawiające znane osoby. Takie jak chociażby James Dean, Marilyn Monroe czy Michael Jordan. Alternatywą będą wersje ukazujące same sylwetki osób w różnych sytuacjach. Tymczasem duże naklejki, zajmujące niekiedy całą ścianę przedstawiają pejzaże, bywają reprodukcjami obrazów, ukazują znane zabytki lub planety. Możliwości jest cała masa. Jeśli zaś chodzi o ceny to są one zróżnicowane. Małe naklejki dekoracyjne kupimy za około 25-50 zł za sztukę. Duże naklejki są droższe, średni przedział cenowy to 60-120 zł.

Naklejki meblowe na fronty szafek i nie tylko

Temat naklejek ściennych już za nami, czas, więc na kolejną ciekawą propozycję. W tym przypadku chodzi o naklejki meblowe. Dzięki nim z łatwością odmienimy wygląd praktycznie każdego większego mebla. Może to być biurko, regał, szafa. Popularnością cieszą się naklejki na fronty szafek. Te produkty, podobnie jak wyklejanki na ściany nie sprawiają problemów podczas aplikacji. Trzeba tylko odpowiednio przygotować podłoże. Załóżmy, że wybrany mebel jest pokryty warstwą laminatu. W tym wypadku powierzchnię trzeba odtłuścić za pomocą rozpuszczalnika. W przypadku braku laminatu, stół czy drzwi należy lekko przeszlifować i usunąć zanieczyszczenia. Dopiero po tym można przykleić naklejki meblowe. Zarówno te dla dorosłych, jaki i naklejki na meble dziecięce.

Naklejki dekoracyjne na fronty szafek czy biurka występują w wielu wzorach. Podobnie jak kalkomania ścienna, dostępne są wzory zwierzęce i roślinne. Mogą być dokładnym odwzorowaniem przyrody lub artystyczną wariacją na jej temat. Dużą i niesłabnącą popularnością cieszą się naklejki meblowe przedstawiające koty w różnych sytuacjach. W pokojach dziennych możemy postawić na wzory geometryczne odznaczające się prostotą. Nie każdy jednak lubi prostotę. Dlatego też producenci kuszą nas innymi opcjami. Takimi jak naklejki dekoracyjne przestawiające atrakcje turystyczne z całego świata. Na fronty szafek kuchennych wybierane są owoce czy elementy zastawy stołowej. Ceny mniejszych egzemplarzy rozpoczynają się 10 zł, duże naklejki to przedział 25-70 zł.

Naklejki na meble dla dzieci

Można powiedzieć, że naklejki na meble dziecięce to nieco inna kategoria. A to, dlatego, że spełniają ważną funkcję. Mają sprawić by nasze pociechy dobrze się bawiły i relaksowały w swoim pokoju. W związku z tym trzeba zadbać o odpowiednie dekoracje. I tu z pomocą przychodzą naklejki na meble dla dzieci. Dzięki nim z łatwością stworzymy wystrój, który przypadnie dziecku do gustu. A jeśli z czasem zmieni upodobania, kalkomania zostanie usunięta i zastąpiona nową. Do tego koszty tej operacji nie będą wysokie. Warto teraz wspomnieć, w jakich wzorach występują naklejki na meble dziecięce.

Tu do dyspozycji mamy zarówno małe jak i duże naklejki, które dopasujemy do mebla. Przechodząc do wzorów, trzeba stwierdzić, że jest ich cała masa. Mogą to być istne obrazy przedstawiające postaci lub sceny z bajek. Naklejki na meble dla dzieci to też różnego rodzaju kolorowe tematy roślinne, motylki, misie, kotki. Dla małych miłośników komiksów znajdą się motywy z superbohaterami. Nie brakuje też lubianych sportowców czy aktorów. Widać, więc, że naklejki na meble dziecięce mają wiele do zaoferowania.