Naklejki na szyby - istotne informacje, rodzaje, funkcje

Naklejki na szyby mają zastosowanie jako ozdoba wnętrza pomieszczeń, w których się znajdują. Mogą mieć także funkcje osłaniające przed wzrokiem osób, które mogłyby zaglądać do wnętrza domu, czy mieszkania. Można je przyklejać od strony wewnętrznej i zewnętrznej. Dostępne są naklejki samoprzylepne na szkło, wlepy, które urozmaicą przestrzeń pomieszczeń. Takie naklejki samoprzylepne do szyb mają zastosowanie m.in. jako naklejki dekoracyjne imitujące witraże. Naklejki samoprzylepne produkowane są z folii poliestrowej, folii PCV lub z innych materiałów. Ze względu na zastosowanie możemy wyróżnić ozdobną folię na okna, folię przyciemniającą, folię mrożoną, folię w formie lustra weneckiego, a nawet folię zapobiegającą stłuczeniom szyb i włamaniom.

Naklejki na szyby - ciekawe aranżacje

Naklejki na szyby w salonie

Salon to ogromne pole manewru w przypadku, gdy myślimy nad zastosowaniem naklejek na okna. Szczególnie dużo możliwości dają duże okna i drzwi balkonowe, zwłaszcza przesuwne. W takim przypadku naklejki na szyby pełnią nie tylko rolą dekoracyjną, ale również mogą osłonić nas przed wścibskim wzrokiem sąsiadów i przechodniów. W zależności od rozmiarów okien w salonie, aranżacji pozostałych elementów pomieszczenia mamy wiele możliwości dekoracyjnych. W salonach, które urządzone są w sposób tradycyjny, klasyczny bardzo dobrze wyglądać będą naklejki na szybę przypominające witraże. Okna w takich salonach można ozdobić witrażami z motywami kwiatowymi lub geometrycznymi. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o naklejkach na ściany i meble.

W aranżacjach salonów doskonale zaprezentują się naklejki na szyby z folii mrożonej, szczególnie gdy pokój gościnny urządzony jest w minimalistycznym stylu nowoczesnym. Naklejki na szkło z folii mrożonej mogą mieć wzory miejskie, gdzie szary kolor folii przybiera formę skyline’u nowoczesnego miasta z wieżowcami. W nowoczesnym salonie sprawdzą się również małe wlepy o jednolitym szarym lub czarnym kolorze, które będą jedynie nieinwazyjnym dodatkiem. Zarówno w przypadku salonów nowoczesnych, jak i tradycyjnych naklejki dekoracyjne na szyby mogą być uzupełnieniem aranżacji, którą tworzą naklejki na ścianę i tapety samoprzylepne.

Naklejki dekoracyjne na szyby w sypialni

Naklejki na szyby możemy także zastosować w sypialni. Tutaj bardzo dobrze sprawdzą się małe wlepy z motywami kwiatowymi i zwierzęcymi na lustrach, przy garderobie i na oknach. Świetnym rozwiązaniem będzie także zastosowanie naklejek witrażowych. W sypialni można również pokusić się o zastosowanie folii mrożonej na okna z dzikimi zwierzętami. Naklejki na szyby w sypialni doskonale będą korespondować z innymi naklejkami, jak np. tapety samoprzylepne na ściany czy naklejki na meble.

Naklejki na szyby w pokoju dla dzieci

Jeżeli planujemy urządzić pokój dziecięcy, nalepki na szyby również dają nam wiele możliwości. W przypadku pomieszczeń dla dzieci świetnym rozwiązaniem będą naklejki na szyby ze zwierzątkami, motywami kwiatowymi czy roślinnymi. Inne trafione pomysły na tematykę naklejek okiennych do pokoju dziecinnego to postacie z ulubionych bajek, bajkowe widoczki, samochodziki, pociągi, samoloty, chmurki, grzybki i wiele innych. W przypadku aranżacji pomieszczeń dla najmłodszych powinniśmy postawić na jak największą kolorystykę, aby pokój był wesoły, nie inaczej jest z naklejkami na okna w pokoju dla dzieci. A może zainteresuje cię także ten artykuł o okleinie meblowej?

Naklejki na szyby i naklejki na ścianę dla dzieci w wieku starszym, nastoletnim również dają wiele możliwości aranżacyjnych. Możemy zdecydować się na folie i tapety samoprzylepne z motywami np. z Gwiezdnych Wojen lub z bohaterami filmów Marvela. Jeśli chodzi o aranżację pokoju dziecięcego zarówno naklejki na szyby, jak i naklejki na ścianę dla dzieci dają bardzo dużo możliwości. Bardzo dobrym pomysłem jest, aby naklejki na okno, podobnie jak naklejki na ścianę dla dzieci prezentowały podobną tematykę i nawiązywały do siebie.


Zobacz polecane naklejki i ozdobyNaklejki na drzwi z szybą w przedpokoju

Przedpokój to miejsce, które zwykle nie posiada okien, lecz znajdują się tam lustra i drzwi prowadzące do innych pomieszczeń. Lustra w przedpokoju można ozdobić małymi naklejkami przedstawiającymi motywy roślinne lub geometryczne. Dobrym rozwiązaniem będzie także naklejenie na szybach drzwi prowadzących do pokojów, łazienki i kuchni naklejek imitujących witraże. Takie rozwiązanie może znakomicie doświetlić przedpokój i nadać mu niebanalnego charakteru.

Naklejki na szyby z motywem pszczoły oraz naklejki ozdobne na szkło, a także polecane naklejki dekoracyjne
Naklejki na szyby - rodzaje, opinie, ceny, ciekawe motywy, porady

Okleina na szybę w kuchni

Kuchnia to pomieszczenie, które również można w ciekawy sposób ozdobić nalepkami na szyby. Ciekawie wyglądać będą szklane elementy mebli w kuchni, na które nakleimy małe nalepki czy wlepki posiadające wzory geometryczne. To rozwiązanie optymalne dla kuchni urządzonych w minimalistycznym stylu nowoczesnym. Podobnymi motywami ozdobić można okna w kuchni. W przypadku tradycyjnych aranżacji kuchennych sprawdzą się natomiast naklejki z motywami kwiatowymi. Zarówno dla kuchni nowoczesnych, jak i tradycyjnych dobrym uatrakcyjnieniem będą aranżacje z naklejkami przedstawiającymi filiżanki, naczynia, czy inne przyrządy kuchenne. Pamiętajmy jednak, że kuchnia powinna być dobrze oświetlona światłem dziennym, w związku z czym naklejki na oknach powinny być małe, aby nie blokować dostępu do niej światła słonecznego. Sprawdź także ten artykuł o folii samoprzylepnej na meble.

Okleina na szybę w łazience

Łazienka to miejsce, gdzie stosunkowo rzadko występują okna, jednak zdarza się, że w tych intymnych pomieszczeniach są małe okienka. Aby zadbać o to, żeby nikt nieproszony nie zaglądał nam do łazienki, możemy śmiało zakryć całe okno łazienkowe naklejkami. Okna w łazience zasłonić możemy naklejkami przedstawiającymi motywy wodne lub geometryczne, oczywiście dobrze dobranymi do koloru i wystroju łazienki. W przypadku szklanych drzwi do kabin prysznicowych możemy zastosować dekoracyjne naklejki z motywami roślinnymi lub geometrycznymi.

Naklejki na szyby - przykładowe motywy, materiały, ceny

Okleina na szybę może być wykonana z różnych materiałów i mieć różne rozmiary. Różny może być także sposób jej nanoszenia na szybę. To przede wszystkim od wymienionych parametrów zależą ceny takich naklejek. W przypadku, gdy chcemy nanieść naklejki na całą powierzchnię szyby, tak by imitowała witraż, możemy zamówić naklejki na wymiar. W tabelce poniżej przedstawiamy przykładowe naklejki ozdobne na szkło, to z jakiego materiału zostały wykonane oraz jakie są ich dostępne wymiary i ceny.

Przykładowe naklejki na szyby, ich najważniejsze parametry i ceny

Produkt

Materiał wykonania

Dostępne wymiary

Cena

Naklejka witrażowa czerwone maki (sku:nns/96020)

Folia samoprzylepna

50x100cm

(możliwość wykonania na wymiar)

73 zł

Folia mrożona na okno panorama miasta (sku:nns/92001)

Folia mrożona

10x60cm

(możliwość wykonania na wymiar)

12 zł

Naklejka na okno flamingi (sku:nns/92022)

Folia mrożona

10x60cm

(możliwość wykonania na wymiar)

12 zł

Naklejka jak witraż turkusowe kwiaty (sku:nns/96018)

Folia samoprzylepna

35x140cm

(możliwość wykonania na wymiar)

71 zł

Naklejka jak witraż z drzewem (sku:nns/96031)

Folia samoprzylepna

35x140cm

(możliwość wykonania na wymiar)

71 zł

naklejka witrażowa żaglówka (sku:nns/96005)

Folia samoprzylepna

60x90cm

(możliwość wykonania na wymiar)

105 zł

Naklejka na szybę z folii mrożonej motyw 8003 kwiaty

Folia mrożona

58x135cm

65x151cm

55 zł

Naklejka na szybę z folii mrożonej motyw 8004 nutki

Folia mrożona

58x135cm

65x151cm

55 zł

Naklejka na szybę z folii mrożonej motyw 8024 roślinny

Folia mrożona

58x135cm

65x151cm

55 zł

Naklejka na szybę z folii mrożonej motyw 8025 motyle

Folia mrożona

58x135cm

65x151cm

55 zł

Naklejki na szybę dają wiele możliwości na ozdobienie okien w naszym domu, a także zasłonięcie jego wnętrza przed wścibskim wzrokiem przechodniów i sąsiadów. Naklejkami na szyby możemy także w ciekawy sposób ozdobić szyby w meblach, drzwiach i kabinach prysznicowych. A może zainteresuje cię także ten artykuł o okleinie na drzwi?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny