Naklejki dekoracyjne na ścianę

Naklejki ścienne najłatwiej możemy podzielić na naklejki welurowe oraz foliowe. Oczywiście te drugie dostępne są w sprzedaży na największą skalę. Jednocześnie można powiedzieć, że wyróżniają się one wyjątkową trwałością. Mowa jest przede wszystkim o wysokiej odporności na czynniki mechaniczne, a nawet na wilgoć. Dlatego nie ma najmniejszego problemu z utrzymaniem ich w czystości. Natomiast naklejki welurowe, chociaż są dużo grubsze od naklejek foliowych, to pod żadnym pozorem nie powinny mieć kontaktu z wodą.

Jeżeli chodzi o najciekawsze motywy, to jest ich naprawdę sporo. Decydując się na naklejki na ścianę o dużych rozmiarach, może to być na przykład drzewo. Tego typu kalkomania sprawdzi się oczywiście na sporych przestrzeniach, szczególnie w salonie oraz sypialni. Drzewo najczęściej przedstawione jest w postaci jednokolorowej grafiki. Ale oczywiście mogą to być także kolorowe motywy. Ciekawym rozwiązaniem jest drzewo, które posiada wkomponowane miejsca na zawieszenie ramek ze zdjęciami. Wtedy tego typu nalepki mogą stanowić interesującą i oryginalną bazę pod rodzinną galerię.

Kolejnym motywem, który cieszy się dużą popularnością, to wszelkiego rodzaju florystyczne dekoracje ścienne. Mogą to być nalepki przedstawiające dmuchawce, paprocie, kwiaty, liście lub różnego rodzaju kompozycje w postaci modnych wianków. Naklejki dekoracyjne z motywami roślinnymi, wcale nie muszą być kolorowe. W tym przypadku także ciekawie będą prezentować się konturowe nalepki utrzymane w jednej tonacji kolorystycznej.

Jeżeli nie mamy zbyt dużej przestrzeni do zagospodarowania, to sprawdzą się naklejki ścienne przedstawiające różnego rodzaju napisy. W sypialni oraz w salonie pięknie zaprezentują się ciekawe cytaty, niekoniecznie w języku polskim. Kaligraficzne motywy podkreślą przytulny i nieco romantyczny klimat mieszkania. Oczywiście naklejki na ścianę w postaci napisów, mogą być utrzymywane w minimalistycznej formie. Dlatego możesz zdecydować się wyłącznie na pojedyncze słowa, a nawet tylko oryginalnie zaprojektowane litery. Sprawdź także ten artykuł o ciekawych motywach naklejek na ścianę.

Zobacz polecane naklejki i ozdoby

Naklejki na ścianę dla dzieci

Można z powodzeniem stwierdzić, że naklejki na ścianę dla dzieci tworzą osobną, bardzo mocno rozbudowaną grupę dekoracji ściennych. Naklejki dekoracyjne dedykowane dla najmłodszych domowników, najczęściej przedstawiają kolorowych bohaterów z bajek, samochodziki, księżniczki, czy też kwiatki.

Ciekawą propozycją są również minimalistyczne motywy, które przedstawiają figury geometryczne lub kontury różnych przedmiotów, krajobrazów lub zwierzątek. Ich zaletą jest ponadczasowość, ponieważ sprawdzą się zarówno w niemowlęcych pokoikach, jak i również pokojach należących do starszych dzieci. Jeżeli chcemy skorzystać z naklejek ściennych nie tylko w aspekcie dekoracyjnym, ale również praktycznym, to warto zdecydować się na nalepki przedstawiające miarki wzrostu.

Nie tylko naklejki ścienne - okleina meblowa

Tak naprawdę okleina meblowa kojarzy się wyłącznie z możliwością odnowienia mocno zużytych mebli. Rzeczywiście, jeżeli zdecydujemy się na okleinę przedstawiającą naturalny rysunek drewna, to jej wykorzystanie jest dość mocno sugestywne. Jednak nie musimy ograniczać się wyłącznie do tego przeznaczenia. Okleina meblowa może być świetnym uzupełnieniem planowanej metamorfozy przy użyciu naklejek. Tym bardziej że w tym przypadku kalkomania nie ogranicza się do wzorów jednokolorowych lub drewnopodobnych.

Jak widać, naklejki ścienne mają wyjątkowo szerokie zastosowanie. Mogą posłużyć zarówno jako oryginalne dekoracje ścienne, jak i również możliwość odnowienia starych mebli. Zanim jednak podejmiemy decyzję o zakupie konkretnego typu nalepek, warto odpowiedzieć sobie, w jakim pomieszczeniu mają się one znaleźć. Ponieważ naklejki welurowe nie sprawdzą się w miejscach, w których będą narażone na działanie wilgoci. Natomiast poszukując ozdób do pokoików dziecięcych, warto sięgnąć po dedykowane naklejki na ścianę dla dzieci. Naklejki ścienne jako ozdoby na ścianę to także wybór wart rozważenia.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90,9% czytelników artykuł okazał się być pomocny