Welurowe ozdoby na ścianę – ciekawe wzory

Zanim zapoznamy się z najpopularniejszymi wzorami, warto wcześniej wyjaśnić, czym tak naprawdę są naklejki welurowe. Wykonane są one z grubszego materiału niż foliowe naklejki ścienne. Wyróżniają się przestrzennością, co automatycznie przenosi się na niesamowite odwzorowanie znajdujących się na nich dekoracji. Efektowniej prezentują się wszelkie cieniowania, jak i również zachowuje się wyjątkowa głębia kolorów. Welurowe ozdoby na ścianę niestety mają również pewne minusy. Do nich zalicza się przede wszystkim brak odporności na wilgoć. Dlatego nie zaleca się ich naklejania na ścianach w pomieszczeniach, w których narażone są one na kontakt z wodą. Ponadto naklejki dekoracyjne nie występują w tak dużej liczbie. Dlatego wybór wzorów jest dość mocno ograniczony.

Welurowe ozdoby na ścianę możemy podzielić pod względem motywów, jakie przedstawiają, a także miejsc, do których są one dedykowane. Jeżeli chodzi o motywy znajdujące się na naklejkach, to dużą popularnością cieszą się różne nowoczesne ornamenty, cytaty, samochody, zwierzęta, a także motywy roślinne. Mogą one być jednokolorowe, przedstawiać wyłącznie kontur konkretnego motywu, jak i również charakteryzować się całą paletą barw. Oryginalnym rozwiązaniem są jasne naklejki, które wyśmienicie prezentować się będą na ciemnych ścianach.

Zobacz polecane naklejki i ozdoby

Dobierając naklejki ścienne pod względem przeznaczenia, możemy je najprościej podzielić na nalepki o dużych i mniejszych rozmiarach. Mniejsze naklejki dekoracyjne mogą ozdobić nie tylko ściany, ale również zostać potraktowane jako okleina meblowa. Natomiast nalepki o dużych rozmiarach automatycznie stają się główną dekoracją. Wśród nich największą popularnością cieszy się m.in. drzewo, mapa lub rozległy cytat. Specyficzną grupą są również welurowe naklejki na ścianę dla dzieci. W tej grupie znajdują się oczywiście tapety na meble i ściany, które są dopasowane do wieku małych domowników. Najczęściej przedstawiają one postaci bajkowe, jak i również kolorowe zwierzątka, pojazdy, czy też kwiaty. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o naklejkach na meble i ściany.

Pozostałe dekoracje ścienne

Oczywiście naklejki welurowe nie są jedynymi dekoracjami, które mogą w ciekawy sposób odmienić aranżację wnętrza. Ciekawą propozycją są także szablony malarskie. Wystarczy przyłożyć je do wybranej powierzchni, by przy pomocy farby namalować konkretny wzór. Najczęściej tego typu motywy malujemy przy pomocy jednego koloru. Wtedy w zupełności wystarczy nam wałek malarski. Jeżeli jednak chcemy wprowadzić bardziej dekoracyjne efekty, na przykład ombre lub cieniowanie różnych kolorów, wtedy sprawdzą się do malowania ścian gąbki. Ciekawy efekt przy szablonach zagwarantują nam farby kredowe.

Jak już wiemy, ściany nie zaliczają się do jedynych powierzchni, które mogą być w znaczący sposób dekorowane. Jedną z takich propozycji, jest malowanie lub oklejanie mebli. Dzięki temu starym sprzętom możemy nadać zupełnie nowego ducha. W tym celu warto zdecydować się na tapety na meble, które bardzo łatwo naniesiemy na wybraną powierzchnię. Okleina meblowa może mieć bardziej klasyczny charakter, jak i również zawierać w sobie całkowicie abstrakcyjne wzory. Warto przed dokonaniem wyboru okleiny, zastanowić się nad aranżacją całego pomieszczenia, na jakiej nam będzie ostatecznie zależeć.

Naklejki welurowe – ceny i opinie

Przykładowe ceny popularnych naklejek welurowych

Nazwa produktu

Cena

Naklejki dekoracyjne welurowe drzewo nr 198

Od 60,00 zł

Naklejki ścienne filcowe drzewo nr 227

Od 80,00 zł

Misie D6 filcowe naklejki na ścianę dla dzieci

Od 60,00 zł

Wróżki 7 filcowe naklejki na ścianę dla dzieci

Od 59,00 zł

Okleina meblowa welurowa flock

Od 25,00 zł

Tapety na meble, beton, rolka 67x200 cm

18,99 zł

Szablony malarskie Colours Mini Dahlia nr 247

13,98 zł

Szablony malarskie Primacol Mega Tiger 62x91 cm nr 507

67,98 zł

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 89,4% czytelników artykuł okazał się być pomocny