Napędy do bram automatycznych

Jak wybrać napęd do bramy garażowej?

Wybór napędu do bramy garażowej nie jest tak prosta sprawą, jak mogłoby się wydawać – Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na nasze możliwości. Każdy z napędów – niezależnie od tego, czy wybierzemy boczny czy sufitowy – ma swoje wady i zalety. Każdy z nich sprawdzi się również w różnego typu garażach. Warto zatem rozważyć wszelkie za i przeciw i wybrać optymalne rozwiązanie – mówi ekspert z firmy novoferm.pl

Napęd boczny do bramy garażowej – gdzie się sprawdza?

Kto i dlaczego stawia na napęd boczny do bramy garażowej? Zapytaliśmy o to eksperta z novoferm.pl (więcej o napędach tutaj) : Napęd boczny to doskonały wybór dla bram garażowych, których szerokość nie przekracza 3 metrów szerokości. Jego główną zaletą jest to, że jest łatwiejszy w montażu i nie zabiera wiele miejsca. Napęd do bramy garażowej tego typu jest zintegrowany z prowadnicą boczną bramy, a to właśnie oznacza szybszy montaż, jak i oszczędność kosztów. Ze względu na swoje umiejscowienie nie wymaga sieci elektrycznej w suficie.

Podsufitowy napęd bramy garażowej – co musisz o nim wiedzieć?

Skoro już wiemy, dlaczego warto postawić na napęd boczny, czas zająć się napędem podsufitowym. Okazuje się, że ma on wiele zalet. – Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że napęd podsufitowy bram garażowych jest napędem bardziej uniwersalnym. Sprawdzi się zarówno przy szerszych bramach, jak i tych mniejszych, a także w przypadku podwójnych bram. Jego zamontowanie to optymalne wykorzystanie przestrzeni pod stropem. Warto dodać, że w zakresie tego rodzaju napędów, do wyboru mamy rozwiązania o różnym designie – dodaje specjalista z novoferm.pl.

artykuł zewnętrzny

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 60,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny