Napędy do bram

Napędy do bram to innymi słowy siłowniki i mechanizmy sterujące, umożliwiające otwieranie bramy bez użycia siły fizycznej. Napęd do bram zapewnia w pełni zautomatyzowaną pracę oraz podwyższa komfort użytkowy. W ofertach producentów znajdziemy napędy do przesuwnych i skrzydłowych bram ogrodzeniowych oraz do automatycznych bram garażowych.

Jakie napędy do bram są warte swojej ceny?

Zapoznaj się z informacjami na temat napędy do bram. Nasze sprawdzone porady związane z napędy do bram pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Bramy segmentowe - który model najlepiej wybrać?

Bramy segmentowe - który model najlepiej wybrać?

Wybór bramy garażowej segmentowej nie jest łatwy, ponieważ na rynku spotykamy wiele rozmaitych ich typów oraz dużą rozbieżność cenową. Zróżnicowane są też napędy do bram. Aby znaleźć najlepsze rozwiązanie, należy w sposób indywidualny określić nasze potrzeby, a zatem charakter działki, ilość dostępnego miejsca, a co najważniejsze wygodę i komfort użytkowania.
, 1 maja 2016

Bramy garażowe - pomagamy wybrać najlepszą

Bramy garażowe - pomagamy wybrać najlepszą

Na rynku dostępny jest już dziś każdy typ bram garażowych. Wybór będzie zależał od indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta. Uzależniony jest najczęściej od ilości miejsca potrzebnego do jej prawidłowego montażu oraz funkcjonalności, a dodatkowo także od zasobów finansowych. Nie ma co ukrywać, istnieją bramy garażowe z napędem, których koszt może dojść nawet do 10 tys. zł. Te są oczywiście najwygodniejsze w użytkowaniu, ale także najdroższe. Postanowiliśmy się przyjrzeć innym parametrom bram wjazdowych dostępnych na polskim rynku.
, 18 kwietnia 2016

Napędy do bram automatycznych i garażowych – wybierz świadomie

Napędy do bram automatycznych i garażowych – wybierz świadomie

Brama garażowa z napędem czy brama wjazdowa na posesję to przede wszystkim duży komfort i wygoda. Możliwość sterowania napędem do bramy bezpośrednio z wnętrza samochodu w pochmurny deszczowy dzień to prawdziwy luksus, który jednak trochę kosztuje. Automatyka do bram jest bez wątpienia inwestycją na przyszłość i warto zebrać potrzebne fundusze, aby ją nabyć. Tym bardziej, że ręczne otwieranie skrzydeł garażu, bramy segmentowej czy bramy przesuwnej może przysporzyć problemu, gdyż wymaga użycia pewnej siły fizycznej.
, 9 kwietnia 2017

Bramy przesuwne i napędy do bram - przegląd, ceny

Bramy przesuwne i napędy do bram - przegląd, ceny

Bramy przesuwne wjazdowe często widuje się dziś na prywatnych posesjach. Są nieco wygodniejszym rozwiązaniem, niż bramy rozwierane, ponieważ nie blokują miejsca na podjeździe. Aby jednak móc zamontować tego rodzaju bramę, należy posiadać dużą działkę, przynajmniej na szerokość przesuwnego skrzydła, które na czas otwarcia umiejscawia się po wewnętrznej stronie ogrodzenia. Koszty bram wjazdowych przesuwnych wyposażonych w napędy dla wielu mogą się okazać barierą nie do przebycia, jednak wygoda ich obsługi jest nieprzeceniona. Istnieją też możliwości obniżenia kosztów, na przykład wymieniając bramy kute na prefabrykowane - dzięki którym oszczędzisz nawet kilkadziesiąt procent. Zobacz ile kosztują takie bramy oraz napędy do nich.
, 22 kwietnia 2016

Bramy automatyczne - ile kosztują, jaki napęd wybrać?

Bramy automatyczne - ile kosztują, jaki napęd wybrać?

Garażowe bramy automatyczne są synonimem wygody i komfortu. Tradycyjne bramy wjazdowe niby nie są trudne w użytkowaniu, otwierają się szybko i sprawnie, bez wielkiego użycia siły, jednak tylko jeśli nie należą do dużych i ciężkich konstrukcji. Z biegiem czasu mogą przysparzać problemów ich właścicielom garażu, dlatego są wymieniane na automatyczne. Dlatego tak ważna jest odpowiednia automatyka do bram garażowych.
, 19 kwietnia 2016

Bramy wjazdowe - rodzaje, ceny, które wybrać?

Bramy wjazdowe - rodzaje, ceny, które wybrać?

Decyzja o wyborze odpowiedniej bramy wjazdowej powinna być podyktowana kwestią funkcjonalności. Zarówno brama jak i furtka będą intensywnie eksploatowane i warto dołożyć wszelkich starań, by korzystanie z nich było proste oraz przyjemne. Nie oznacza to jednak, że funkcjonalne bramy wjazdowe muszą być mało eleganckie. W ofertach handlowych znajdziemy wiele wygodnych konstrukcji, które efektownie ozdobią naszą posesje. Do zadecydowania mamy między innymi, czy wybrać wjazdowe bramy automatyczne - czy ręczne, bramy kute, czy raczej prefabrykowane i wiele innych elementów. Oto nasz skrócony poradnik.
, 22 kwietnia 2016

Napędy do bram - polecane modele, ceny, montaż, porady użytkowe

Automatyka do bram kojarzy się z luksusem i dużym komfortem użytkowym. Jednak w dzisiejszych czasach zakup tego rodzaju produktów nie musi być już bardzo dużym wydatkiem. W ofertach handlowych znajdziemy napędy do bram skrzydłowych i napędy do bram przesuwnych, dostępnych za rozsądne pieniądze.

Wybierając napęd do bram zwróćmy szczególną uwagę na szybkość przesuwu. Standardowa szybkość wynosi 12 cm/s. Oczywiście w ofertach sprzedaży znajdą się także znacznie szybsze napędy do bram skrzydłowych i przesuwnych. Jednak ich zakup może wiązać się już ze znacznie większym wydatkiem.

Automatyka do bram posiada też oznaczenie siły ciągu. Standardowe napędy do bram przesuwnych posiadają siłę w zakresie 400 – 500 N. Droższy napęd do bram może posiadać siłę ciągu nawet do 1200 N. Jednak jest to rozwiązanie dedykowane wyłącznie do bardzo ciężkich bram dwuskrzydłowych lub przesuwnych.

Kolejny ważny parametr to temperatura pracy. Sprawdźmy zakres temperatur, ze szczególnym uwzględnieniem temperatury najniższej. Dobrej jakości automatyka do bram z reguły działa w temperaturach od -20 do +55 st. C.

Oddzielną kategorią produktów jest napęd do bram garażowych. Warto wybierać go adekwatnie do rozmiaru bramy oraz jej specyfikacji technicznej. Zaleca się też, by napędy do bram przesuwnych, bram dwuskrzydłowych i garażowych były kupione w komplecie. Zakup zestawu składającego się z bramy i napędu daje największe prawdopodobieństwo optymalnego dopasowania wszystkich parametrów.

Czołowymi producentami automatyki są firmy Nice, Somfy, JB Partner, Faac, Krispol, Hörmann oraz Wiśniewski.

Jeśli interesują cię napędy do bram przesuwnych i skrzydłowych zapraszamy do działu poniżej. Podpowiemy Ci jak dobrać napęd do bram, wskażemy który model jest warty swojej ceny i określimy koszty inwestycji. Na dole strony znajdziesz listę powiązanych tematów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij