Napędy do bram

Napędy do bram to innymi słowy siłowniki i mechanizmy sterujące, umożliwiające otwieranie bramy bez użycia siły fizycznej. Napęd do bram zapewnia w pełni zautomatyzowaną pracę oraz podwyższa komfort użytkowy. W ofertach producentów znajdziemy napędy do przesuwnych i skrzydłowych bram ogrodzeniowych oraz do automatycznych bram garażowych.
Cennik bram garażowych, przesuwnych oraz wjazdowych 2018 - przegląd cen i producentów
Cennik bram garażowych, przesuwnych oraz wjazdowych 2018 - przegląd cen i producentów
Napędy do bram renomowanych marek. Inwestycja w przyszłość
Napędy do bram renomowanych marek. Inwestycja w przyszłość
Wybieramy bramy wjazdowe – na co zwrócić uwagę?
Wybieramy bramy wjazdowe – na co zwrócić uwagę?
Jakie drzwi garażowe wybrać? Porady od eksperta
Jakie drzwi garażowe wybrać? Porady od eksperta

Jakie napędy do bram są warte swojej ceny?

Napędy do bram - polecane modele, ceny, montaż, porady użytkowe

Automatyka do bram kojarzy się z luksusem i dużym komfortem użytkowym. Jednak w dzisiejszych czasach zakup tego rodzaju produktów nie musi być już bardzo dużym wydatkiem. W ofertach handlowych znajdziemy napędy do bram skrzydłowych i napędy do bram przesuwnych, dostępnych za rozsądne pieniądze.

Wybierając napęd do bram zwróćmy szczególną uwagę na szybkość przesuwu. Standardowa szybkość wynosi 12 cm/s. Oczywiście w ofertach sprzedaży znajdą się także znacznie szybsze napędy do bram skrzydłowych i przesuwnych. Jednak ich zakup może wiązać się już ze znacznie większym wydatkiem.

Automatyka do bram posiada też oznaczenie siły ciągu. Standardowe napędy do bram przesuwnych posiadają siłę w zakresie 400 – 500 N. Droższy napęd do bram może posiadać siłę ciągu nawet do 1200 N. Jednak jest to rozwiązanie dedykowane wyłącznie do bardzo ciężkich bram dwuskrzydłowych lub przesuwnych.

Kolejny ważny parametr to temperatura pracy. Sprawdźmy zakres temperatur, ze szczególnym uwzględnieniem temperatury najniższej. Dobrej jakości automatyka do bram z reguły działa w temperaturach od -20 do +55 st. C.

Oddzielną kategorią produktów jest napęd do bram garażowych. Warto wybierać go adekwatnie do rozmiaru bramy oraz jej specyfikacji technicznej. Zaleca się też, by napędy do bram przesuwnych, bram dwuskrzydłowych i garażowych były kupione w komplecie. Zakup zestawu składającego się z bramy i napędu daje największe prawdopodobieństwo optymalnego dopasowania wszystkich parametrów.

Czołowymi producentami automatyki są firmy Nice, Somfy, JB Partner, Faac, Krispol, Hörmann oraz Wiśniewski.

Jeśli interesują cię napędy do bram przesuwnych i skrzydłowych zapraszamy do działu poniżej. Podpowiemy Ci jak dobrać napęd do bram, wskażemy który model jest warty swojej ceny i określimy koszty inwestycji. Na dole strony znajdziesz listę powiązanych tematów.

CZYTAJ WIECEJ
Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij