Jakie są wymiary bramy?

Jednym z najistotniejszych czynników przy wyborze automatyki sterującej są wymiary bramy. Co prawda samą długość dosyć łatwo można zmierzyć, to warto zawczasu sprawdzić informacje producenta dotyczące ich wagi. Generalnie, przeciętne bramy przesuwne (czytaj więcej) ważą około 150-200 kilogramów, a rozwiązania skrzydłowe około 20-50 kg.

Jak dobrać odpowiednie urządzenie sterujące mając te informacje? Każdy producent podaje takie parametry w kartach charakterystyk swoich produktów. Przykładowo, bardzo popularne napędy do bram Nice (czytaj więcej) Wingo 24V przeznaczone są do obsługi rozwiązań o długości ok 2-3.5 m i ciężarze 200 kg.

Iron grill

Zasilanie awaryjne

Wiele osób pyta nas co z zasilaniem bramy w sytuacji, gdy nagle zabraknie prądu. Ostatecznie, nawet w dzisiejszych czasach przerwy w dostawie energii mogą się to zdarzyć - na przykład po burzy lub wichurze. Cóż, jeżeli mieszkają Państwo w miejscu, gdzie taki problem rzeczywiście występuje to warto wybrać napędy do bram, które mają dodatkowe zasilanie akumulatorowe.

Producent

Czy producent automatyki ma znaczenie? Wybierając propozycje znanych marek (jak choćby napędy do bram BFT lub urządzenia firmy Key) można mieć pewność, że taki zakup to inwestycja na lata. Nie warto na siłę oszczędzać i wybierać automatyki od nikomu nieznanych producentów - automatycznie rodzi to obawy nie tylko o jakość wykonania, ale również o dostępność serwisu w przyszłości.

A skoro już o serwisowaniu mowa, to montaż napędów do bram warto powierzyć profesjonalnemu montażyście, który posiada akredytację konkretnego producenta.

Brama automat

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Co się stanie gdy skrzydło bramy nagle natrafi na przeszkodę? Automatyka od wiodących producentów wyposażona jest w specjalne czujniki przeciążeniowe, które natychmiast spowodują zatrzymanie bramy lub zmianę jej kierunku przesuwania. Poza tym, taka sytuacja raczej nie powinna się zdarzyć, bowiem automatyka do bram (na przykład napędy Nice) wyposażona jest w systemy fotokomórek, które już z daleka rozpoznają obecność przeszkody i zatrzymuje bramę w odpowiedniej odległości.

nowoczesna brama wejściowa

Ochrona przed uszkodzeniami

Warunki pogodowe w Polsce nie rozpieszczają, a automaty do bram (czytaj więcej) są nieustannie narażone na działanie mrozu czy deszczu. Z tego powodu warto wybrać rozwiązania, które posiadają dodatkową ochronę przed kiepską pogodą - na przykład, wodoodporną obudowę!

Dodatkowo, dobre systemy automatyki posiadają systemy, które umożliwiają szybką diagnostykę ewentualnych problemów (takie rozwiązanie mają choćby napędy do bram Nice). Lampa ostrzegawcza natychmiast zasygnalizuje użytkownikowi nieprawidłowości w działaniu mechanizmu, przekazując informację o konieczności wezwania serwisu.

Brama z siłownikiem

artykuł zewnętrzny

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 76,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny