Czy pożyczka online się opłaca?

Po szybkie internetowe pożyczki, takie jak Wandoo pożyczka często sięga się wtedy, gdy ma się pilny wydatek, lub cel zakupowy. Pożyczenie pieniędzy online może być też sposobem wspomagającym zarządzanie domowym budżetem. Zdarzają się przecież zakupy, które trzeba wykonać natychmiastowo, a tymczasem trzeba jeszcze poczekać na najbliższą wypłatę od pracodawcy.

Wtedy to szybka pożyczka umożliwia zrealizowanie ważnego zakupu, a zobowiązanie spłaca się wtedy, gdy otrzyma się wypłatę. Naturalnie jak wszystko, tak i pożyczki wiążą się z kosztem. Niemniej przemyślana pożyczka może się opłacać.

Na co można przeznaczyć pożyczkę internetową?

W domowym budżecie lista wydatków jest zwykle bardzo długa. Na szczęście pożyczkę od Wandoo można przeznaczyć na absolutnie dowolny cel konsumpcyjny. Ba, ten pożyczkodawca nie pyta nawet klienta, w jakim celu bierze on pożyczkę.

Stąd internetową pożyczkę można przeznaczyć na każdy wydatek ujmowany w budżecie domowym. Mogą to być np. pilne rachunki do opłacenia, ale równie dobrze i sprzęt AGD lub RTV, który właśnie udało się znaleźć w wyjątkowo korzystnej promocyjnej cenie. W Wandoo uzyskać można nawet 8 tys. zł. Taka kwota jest wystarczająca, by sfinansować mnóstwo wydatków.

Jak szybko otrzymuje się pieniądze na konto?

Podreperowanie budżetu domowego to zazwyczaj pilna kwestia. Stąd warto wybrać takiego pożyczkodawcę, który upraszcza procedury i przesyła pieniądze w ekspresowym tempie. Za takiego  uznaje się Wandoo.

U tego pożyczkodawcy wniosek aplikacyjny zawiera dosłownie kilkanaście pól. Trzeba tam podać dane osobowe, adresowe i kontaktowe oraz złożyć oświadczenie na temat uzyskiwanych dochodów  (żadne zaświadczenie nie jest we wniosku wymagane). Całość zajmuje kilka chwil. Jeszcze szybciej można zweryfikować tożsamość, gdyż Wandoo umożliwia potwierdzenie tożsamości przez aplikację Instator (jest ona w 100% bezpieczna). Alternatywnie można wysłać przelew weryfikacyjny na jeden grosz.

Po potwierdzeniu tożsamości następuje weryfikacja wniosku pożyczkowego. Wandoo błyskawicznie testuje wypłacalność klienta, czyli jego możliwość do spłacenia pożyczki w ustalonym terminie. Klient o statusie rozpatrywania wniosku jest informowany telefonicznie lub za pośrednictwem wiadomości e-mail. Sprawdzanie wniosku zwykle zajmuje tylko kilka minut. Jeśli tylko wniosek pożyczkowy zostanie zaakceptowany, to następuje wypłata środków.

Pieniądze na koncie klienta mogą pojawić się na koncie klienta w kwadrans, o ile ma on rachunek w najpopularniejszych polskich bankach, czyli Millenium, Alior, Santander, mBank, PKO lub Pekao. W przypadku konta w innym banku czas dotarcia środków może być nieco dłuższy, gdyż przelew ma miejsce podczas najbliższej sesji transferowej pomiędzy bankami.

Ile kosztuje pożyczka online?

W Wandoo całkowity poziom kosztów pożyczki ma się stale pod kontrolą. Przesuwając suwakiem, wybiera się kwotę pożyczki od 100 zł do 8 000 zł (kwoty powyżej 3 000 zł są dostępne od drugiej pożyczki). Wraz z tym automatycznie wyświetlane na ekranie są łączne koszty pożyczki.

Przykładowo, przy pożyczce na 1 000 zł na 30 dni, do spłaty ma się około 1 115 zł. Koszty wynoszą więc mniej więcej 115 zł. Standardowo RRSO dla pożyczek w Wandoo wynosi mniej więcej 515%, co jak na chwilówki jest konkurencyjną wysokością.

Kto otrzyma pożyczkę?

Usługi Wandoo są dedykowane typowej polskiej rodzinie, która miewa czasem pilną potrzebę podreperowania domowego budżetu. Wymagania stawiane przed klientami są więc łatwe do spełnienia. Jednocześnie pożyczki są udzielane tym osobom, które mają możliwość ich terminowej spłaty. Lista warunków do spełnienia jest krótka i zawiera:

  • Wiek od 20 do 72 lat.
  • Zamieszkanie w Polsce i legitymowanie się dowodem osobistym.
  • Pozytywną historię kredytową weryfikowaną w rejestrach dłużników.
  • Posiadanie telefonu komórkowego oraz rachunku w polskim banku.
  • Zdolność kredytową na poziomie umożliwiającym spłatę zobowiązania.

W praktyce większość ludzi spełnia wszystkie wymagania.

Co przy ewentualnych problemach ze spłatą?

Każdą pożyczkę najlepiej jest spłacić w ustalonym terminie. Spłaty można dokonać np. przez bankowość elektroniczną i przelanie środków na numer konta pożyczkodawcy, który znajduje się w umowie pożyczkowej.

Na wypadek problemów z terminową spłatą pożyczki, w Wandoo pojawia się opcja jej refinansowania. W uproszczeniu polega ona na przedłużeniu terminu o następne 30 dni. Refinansowanie aktywuje się po zalogowaniu na swoje konto w Wandoo (konto jest tworzone automatycznie podczas składania pierwszego wniosku o pożyczkę). Trzeba jednak mieć świadomość, że refinansowanie pożyczki może wiązać się z dodatkowym kosztem.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny