Elektryk przemysłowy

Wynajmując ekipę remontową czy nawet pojedynczego fachowca do pomocy przy przeprowadzeniu remontu, spodziewamy się, że wszystko będzie zrobione jak należy, a w trakcie użytkowania pomieszczeń nie będą przydarzać nam się niemiłe niespodzianki. Niestety, w praktyce często wygląda to zupełnie inaczej. Chcąc ograniczyć koszty remontu, decydujemy się na tańszą ekipę bądź słabszej jakości materiały, co później może skutkować występowaniem usterek. Jak zabezpieczyć się na tę ewentualność i dopilnować, by naprawy elektryczne wykonane zostały poprawnie?

Przeanalizuj swoje potrzeby

Przede wszystkim zastanów się, jakie masz potrzeby, z czego i ile będziesz korzystać. Mowa tu nie tyle o wymianie samej instalacji w ścianach, ale elementach codziennego użytku – na przykład gniazdkach czy włącznikach do światła. Takie dokładne zaplanowanie może ustrzec cię przed koniecznością dokonywania późniejszych napraw. Pierwszym i podstawowym błędem napraw elektrycznych i remontów jest zapewnienie zbyt małej liczby gniazdek zwłaszcza w pomieszczeniach, gdzie znajduje się wiele sprzętów elektronicznych – w kuchni czy salonie.

Do właściwego rozmieszczenia gniazdek i włączników do światła niezbędna jest wyobraźnia. Kiedy mieszkanie jest w stanie surowym, często nie wiemy jeszcze, co gdzie będzie się znajdować. Dlatego warto zastanowić się nad tym wcześniej, by dokładnie wskazać osobom, które będą wykonywały remont, gdzie powinny się one znaleźć. Istotnym elementem elektryczności w mieszkaniu czy domu jest skuteczny uziom, który zapewnia bezpieczeństwo nie tylko urządzeniom elektronicznym, ale też członkom rodziny.

Dalej, zwróć uwagę elektrykowi na to, by liczba obwodów była wystarczająca. Standardowo przyjmuje się, że z jednego obwodu nie powinno wychodzić więcej niż 10 gniazd i 20 źródeł światła, co – podobnie jak równomierne obciążenie faz, ma istotne znaczenie w przypadku wystąpienia awarii elektryczności w domu czy mieszkaniu. W takich wypadkach sprawdzi się też wygodny dostęp do rozdzielnicy i jej odpowiednia wielkość. Rozdzielnica bowiem podczas awarii wymaga często włączenia lub wyłączenia któregoś  z obwodu.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 68,6% czytelników artykuł okazał się być pomocny