Nawóz Substral - rodzaje

W ofercie firmy znajdziemy cały szereg nawozów o różnym sposobie działania, jak i również wyróżniające się odmiennym zastosowaniem. Do najpopularniejszych grup nawozów zaliczają się:

 • Nawozy długo działające Osmocote - ta grupa produktów obejmuje m.in. nawozy Burza Kwiatów, nawóz do iglaków, rododendronów, czy też róż. Wystarczy jedna aplikacja w sezonie, aby uzyskać oczekiwany efekt. Najpopularniejszym preparatem jest Burza Kwiatów, który posiada wyjątkowo uniwersalne zastosowanie. Ponieważ służy między innymi do zasilania kwiatów domowych, balkonowych, a nawet do trawników.
 • Nawozy Magiczna Siła - preparaty zawarte w tej grupie służą do nawożenia interwencyjnego. Wśród nich zaliczyć możemy m. in. nawóz do iglaków, który ma zabezpieczać je przed brązowieniem igieł, czy też preparat do borówek, zapewniający im intensywne kwitnienie.
 • Nawozy “100 dni” - wspólną cechą preparatów jest długofalowe działanie nawet przez 100 dni. Ich przeznaczenie jest ukierunkowane indywidualnie dopasowanym składem. Wśród nawozów do trawników wymienia się preparaty, które stosujemy w celu zmniejszenia ilości koszenia trawy, czy też przed samym siewem. Oprócz tego znajdują się także preparaty do hortensji lub róż.
 • Nawozy w płynie - preparaty w płynie są wyjątkowo wygodne w użyciu, ponieważ pozwalają na zasilanie roślin w odpowiednim momencie. Natomiast odmierzanie nawozu przy pomocy nakrętki umożliwia dozowanie odpowiedniej ilości preparatu. Wśród nawozów znajdujących się w tej grupie, wymienia się między innymi nawóz do kaktusów, orchidei, czy też cytrusów.
 • Pozostałe nawozy - jest to dość zaskakująca grupa preparatów, która wyróżnia się przede wszystkim odmienną formą zasilania. Najczęściej są to pałeczki, które umieszcza się w doniczkach z kwiatami. Dzięki temu preparat cały czas zasila system korzeniowy rośliny. Jedną z propozycji takich środków zasilających jest nawóz do storczyków.
 • Produkty pochodzenia naturalnego - oprócz nawozów syntetycznych, w ofercie firmy znajdują się także preparaty naturalne. Do najpopularniejszych z nich zalicza się biohumus. Jest to podłoże, które zostało wzbogacone w próchnicę. Biohumus polecany jest do gleby nieurodzajnej, a także z tendencją do szybkiego przesuszania.

Jeśli chodzi o ich przeznaczenie, to wśród najpopularniejszych produktów wymienić możemy:

 • Preparaty do trawników - oprócz tego, iż marka posiada szereg produktów przeznaczonych do trawników, to dodatkowo na stronie producenta znajdziemy przydatne informacje, jak i kiedy z poszczególnych nawozów warto skorzystać.
 • Nawozy do iglaków - jest to specjalna seria preparatów przeznaczonych przede wszystkim do iglaków, a także innych roślin kwaśnolubnych. Do najpopularniejszych środków zaliczymy nawóz Magiczna Siła, Nawóz 100 dni, czy też preparat jesienny do iglaków, służący do zasilania dolistnego.
 • Nawóz do kwiatów - grupa nawozów obejmuje preparaty uniwersalne, jak i również dedykowane do poszczególnych gatunków kwiatów. Wśród nich wymienia się m. in. preparaty do powojników, rododendronów, róż, kaktusów, czy też orchidei.
 • Nawóz do owoców - produkty Substral przeznaczone do nawożenia owoców, ograniczają się wyłącznie do zasilania borówek. Proponowanym produktem jest Magiczna Siła do borówek, który ma na celu przede wszystkim zwiększenie owocowania krzewów. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także ten artykuł z aktualnym cennikiem nawozów.

Polecane nawozy do ogrodu

Nawożenie roślin w ogrodzie, a także produkty i nawozy Substral krok po kroku
Jakie produkty i nawozy Subsral są dostępne w sprzedaży, czyli oferta marki krok po kroku

Preparaty na chwasty i szkodniki - rodzaje

Okazuje się, że nie zawsze nawożenie jest jedynym zabiegiem pielęgnacyjnym, który pozwala na uzyskanie pięknie rozwiniętych roślin. Dlatego marka Substral proponuje również różnego rodzaju środki ochronne, wśród których wymienia się preparaty chwastobójcze, grzybobójcze, a także owadobójcze. Jeżeli tylko zauważymy pierwsze objawy pojawiających się chorób lub szkodników na roślinach, należy jak najszybciej interweniować, wybierając do tego celu odpowiedni środek ochronny.

Wśród najpopularniejszych produktów ochronnych wymienić możemy:

 • Produkty chwastobójcze - Substral trawnik mniszek Ultra 070 EW, Antychwast Total Ultra, czy też Antychwast Total Hobby
 • Produkty grzybobójcze - wśród nich znajdują się preparaty do uniwersalnego zastosowania, jak i również dedykowane do konkretnych chorób grzybowych. Polecany środek ochronny przeciwko grzybom jest m.in. Proplant Fytoftoroza, czy też Ridomil.
 • Produkty owadobójcze - do polecanych zaliczają się środki na mrówki, czy też Substral na mszyce. Każdy środek owadobójczy posiada długofalowe działanie, każdy z nich dostępny jest także w wygodnej dla nas w formie np. granulatu przeznaczonym do rozpuszczania lub w sprayu.

Produkty Substral - ceny

Decydując się na produkty marki Susbtral, warto dowiedzieć się, w jakich cenach są one dostępne. Oczywiście ostateczna cena będzie zależeć nie tylko od rodzaju preparatu, ale również miejsca, w którym zamierzamy go kupić. Dlatego warto mieć na uwadze, iż poniższe zestawienie cenowe stanowi jedynie orientacyjną informację dla potencjalnych klientów.

Przykładowe ceny preparatów marki Substral

Nazwa produktu

Cena

Substral na mszyce 100% naturalny, 750 ml

18,91 zł

Substral na mszyce Mospilan

15,99 zł

Substral na mszyce Polysect 25 ml

9,99 zł

Substral na mrówki Ant Stop 500 g

25,00 zł

Środek ochronny na mrówki 0,5 kg Effect

11,99 zł

Środek ochronny na mrówki Arox 90 g

6,10 zł

Mniszek Ultra 250 ml

17,50 zł

Środek chwastobójczy Mniszek Ultra Hobby

15,50 zł

Środek ochronny do trawnika na mniszek

26,43 zł

Burza Kwiatów 300 g

15,54 zł

Magiczna Siła Burza Kwiatów 200 g

12,86 zł

Nawóz startowy z ukorzeniaczem Magiczna Siła

11,90 zł

Nawóz do iglaków 100 dni 5 kg

69,80 zł

Nawóz do iglaków Osmocte 7,5 kg

199,00 zł

Nawóz do iglaków interwencyjny przeciwko brązowieniu igieł

37,90 zł

Magiczna siła do iglaków 350 g

15,36 zł

Fructus nawóz do iglaków 25 kg

69,00 zł

Środek owadobójczy Promanal 60 EC 1l

32,00 zł

Środek owadobójczy Mosplian

15,99 zł

Środek owadobójczy 005 SI 100MI

16,49 zł

Target biohumus Max Humvit-Eko 5l

30,27 zł

Biohumus, nawóz uniwersalny

7,89 zł

Nawozy wapniowe Actical 1l

17,50 zł

Kompleksowa ochrona 2w1 na choroby storczyków

19,00 zł

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny