Nawozy Yara – rodzaje i cena

Nawozy firmy Yara Polska – podział na grupy

Nawozy Yara cieszą się dużym powodzeniem wśród miłośników ogrodu i rolników. Produkty są jednymi z najbardziej zróżnicowanych na rynku, wyróżniając się na tle innych marek (np. Azofoska). Marka Yara oferuje rolnikom i ogrodnikom kompleksowe rozwiązania, będące dostosowane do ich potrzeb. Poszczególne nawozy rolnicze zostały podzielone na grupy, w celu ich łatwiejszej selekcji i dopasowania do potrzeb. W sklepie można znaleźć kilka grup produktów:

 • YaraBela
 • YaraMila
 • YaraMila – bezchlorkowe
 • YaraVita
 • YaraLiva
 • YaraTera
 • Inne produkty

Oprócz nawozów, w sklepie wyszukasz też przydatne informacje i porady dotyczące wysiewu nawozów.

YaraBela – nawozy saletrzane

To nawozy sztuczne, dzięki którym można zapewnić glebie optymalne nawożenie. Rośliny nawożone tą grupą będą rosły bardzo szybko i obficie. Ziarno będzie wysokojakościowe, a nadwyżka bilansowa azotu zostanie z YaraBela znacznie zmniejszona. Niższa dawka azotu zapewnia optymalne zbiory, więc będzie to korzystne rozwiązanie zarówno dla rolników, jak i… środowiska. Jest to opcja bogatsza niż np. innych firm (jak Azofoska).

YaraBela to produkty bezpieczne dla roślin, a także niezwykle skuteczne. Łatwe są zarówno w stosowaniu, jak i przechowywaniu. Zaleca się używać tej gamy produktów do uprawy zbóż, ziemniaków, rzepaku, buraków cukrowych i kukurydzy. Najbardziej popularny nawóz z tej grupy to YaraBela Sulfan (cena ok. 850 zł / t).

YaraMila – nawozy chlorkowe i bezchlorkowe

Nawozy chlorkowe YaraMila są to nawozy wieloskładnikowe, które mają za zadanie zmaksymalizować plony. Produkty bogate są w różne składniki mineralne takie, jak magnez, bor, molibden, cynk, siarka, mangan czy żelazo. Dzięki tym nawozom można zadbać o każdą uprawę – rolniczą i ogrodniczą. Produktami tymi łatwo jest nawozić glebę, a nawozy są doskonale przystosowane do efektywnego wzbogacenia jej wybranymi składnikami. Popularnym produktem gamy YaraMila jest np. YaraMila Complex (cena ok. 90 zł / 25 kg).

Bezchlorkowa YaraMila są to z kolei nawozy, które stosować można do posypu. Posiadają one dobrze zbilansowany skład, dostarczający odżywczych składników uprawom. Dzięki nim można równomiernie rozprowadzać składniki niezależnie, w jaki sposób wprowadzisz je do gleby. Dobrze dobrany nawóz bezchlorkowy będzie z całą pewnością sprzyjał każdej uprawie ogrodniczej i rolniczej. Wrażliwe na chlorki są np. uprawy polowe i warzywa pod osłonami, dlatego szczególnie dla nich zalecana jest ta gama produktów. Popularnym środkiem bezchlorkowym jest np. YaraMila Cropcare 1-11-21 + Micro (cena ok. 110 zł / 25 kg). Sprawdź także ten artykuł z polecanymi nawozami wieloskładnikowymi.

Nawóz podsypywany pod roślinę, a także nawozy yara Polska, ich rodzaje i ceny
Jakie zastosowanie mają nawozy yara krok po kroku, czyli rodzaje i ceny

Polecane nawozy do ogrodu

Popularne produkty i nawozy Yara – przegląd i ceny

YaraVita – nawozy mikroelementowe

W tej gamie produktów znaleźć można produkty o wysokiej koncentracji, które są przeznaczone do stosowania dolistnego. Sprawdzą się zarówno przy uprawach ogrodniczych, jak i rolniczych. Na produkty składa się mieszanka odżywczych składników (nawozy formułowane z podstawowych lub zmieszanych mikroelementów), którą efektywnie można wykorzystać do prawidłowego rozwijania się roślin.

Jeżeli borykasz się z niedoborem mikroelementów w swojej uprawie, warto będzie sięgnąć po produkty YaraVita. Wysoką skuteczność i wydajność odżywczych składników posiada chociażby YaraVita Actisil (cena ok. 200 zł / 10 l).

YaraLiva – saletry wapniowe

Dzięki tej gamie produktów można zapewnić wysoką jakość swoim uprawom. Nawozy YaraLiva pozwalają na uzyskanie wysokiej jakości plonów, które będą się później dobrze sprzedawać (np. Yara Tropicote). Dzięki zawartemu w nich azotowi saletrzanemu, borowi i wapnu, rośliny będą wzmocnione i będą się świetne rozwijać. Nawozy te pozwalają również na lepsze i dłuższe utrzymywanie jakości oraz świeżości warzywa, ale i owoców.

Zanim rozpocznie się proces psucia warzyw i owoców, powinny one zostać potraktowane nawozami z gamy YaraLiva. Dzięki nim, plony zyskają bowiem zdrowy i świeży wygląd, co pozwoli je wprowadzić bez problemu na rynek. Jednym z najczęściej stosowanych nawozów gamy jest YaraLiva Nitrabor (cena ok. 50 zł / 25 kg) lub wspomniana już wcześniej Yara Tropicote (również ok. 50 zł / 25 kg).

Ogrodnik - gdzie szukać ofert?
Poniżej przedstawiamy ponad 13 000 sprawdzonych ogrodników w serwisie Fixly w poszczególnych miastach:

YaraTera, czyli produkty do fertygacji

Produkty z tej gamy nadadzą się w zasadzie dla każdej uprawy. Podzielić je można na:

 • Superba – nawozy wieloskładnikowe w pełni rozpuszczalne, do wymagających roślin pod osłonami.
 • Calcinit – nawozy dwuskładnikowe.
 • Kristalon – seria nawozów wieloskładnikowych z mikroelementami, stosowana również do nawożenia pozakorzeniowego.
 • Krista – wysokiej jakości nawozy rozpuszczalne
 • Super FK 30 – można tym, bogatym w fosfor produktem, świetnie odżywić rośliny wszędzie tam, gdzie nie mogą go one pobierać w warunkach naturalnych.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny