Który region Hiszpanii wybrać wynajmując nieruchomość na wakacje?

Hiszpania znana jest turystom z całego świata, doceniana przez wielu przyjezdnych i lokalnych rezydentów. W dobie Internetu możemy w łatwy sposób wynająć fantastyczne wakacyjne nieruchomości w dobrych i przystępnych cenach.

Wakacje w Hiszpanii to świetna okazja do eksploracji mniej znanych, ale wartych poznania rejonów, gdzie pogoda zawsze dopisuje! W przeszłości bardziej turystycznie odwiedzane były takie rejony jak: Costa Brava, gdzie znajduje się Barcelona czy Costa Dorada, z przewodnim miastem Tarragona.

Dziś warto jednak zwrócić uwagę na Costa del Sol, z głównym miastem — Marbellą. Costa del Sol oznacza po prostu: „wybrzeże słońca” i w rzeczy samej tak właśnie jest. Spowodowane jest to położeniem, dzięki czemu w znacznym stopniu korzysta z mikroklimatu z Afryki. Zdarza się, że gdy na Saharze wieje silny wiatr, zostaje on przeniesiony na południową część Hiszpanii. Wybierając się na Costa del Sol, warto zobaczyć góry oraz odwiedzić liczne pola golfowe!

A może tak kupić nieruchomość w Hiszpanii i na niej zarabiać?

Nieruchomości w Hiszpanii (sprawdź na: https://agnesinversiones.com/nieruchomosci-hiszpania/) nie muszą kosztować fortunę. Nawet jeżeli wartość euro wzrasta, możemy mieć na uwadze fakt, że inwestycja w nieruchomość w Hiszpanii o wiele szybciej się zwróci, niż na przykład zakup apartamentu w Warszawie czy Gdańsku, gdzie w tej chwili są naprawdę niebotyczne ceny!

Inwestując w nieruchomość w Hiszpanii, mamy gwarancję pogody, co jest bardzo istotne zarówno pod względem naszego samopoczucia, jak i ewentualnego przeznaczenia obiektu pod wynajem. W porównaniu z polskim klimatem obecnie w naszym kraju mamy 50% szans na dobrą pogodę przez 2-3 miesiące w roku, podczas gdy na Costa del Sol mamy ponad 300 słonecznych dni w roku.

Na Costa del Sol co roku przyjeżdża nie tylko awangarda, ale i wszyscy spragnieni pięknych plaż, dobrego jedzenia i radosnych chwil z flamenco w tle. To rejon Europy, gdzie mamy gwarancję zwrotu inwestycji w postaci zakupu nieruchomości. Hiszpania jest miejscem, w którym zakup nieruchomości ma sens, nawet jeśli nie będzie ona położona bezpośrednio przy plaży. Na Costa del Sol przyjeżdża naprawdę ogromna liczba ludzi i apartamenty oraz mieszkania do wynajęcia często rozchodzą się w błyskawicznym tempie!

Dlaczego warto skorzystać z oferty polskiego biura Agnes Inversiones?

Niezależnie od tego, czy mamy na myśli wynajem nieruchomości w Hiszpanii, czy zakup apartamentu, domu, czy mieszkania — często nie bardzo wiemy, jak do tego tematu podejść i nie do końca jesteśmy zdecydowani na konkretny region Hiszpanii czy nawet Europy. Nie zawsze możemy także przejrzeć i odwiedzić wiele nieruchomości — to właśnie sytuacje, w których można i warto skorzystać z oferty polskiego biura Agnes Inversiones.

Wybór polskiego biura nieruchomości mającego siedzibę w Marbelli ma znaczenie także ze względu na barierę językową. Jak wiemy, umowa prawna spisana w języku hiszpańskim czy nawet angielskim może nastręczać nam sporych trudności — także w sytuacji, gdy wydaje nam się, że dobrze znamy ten język. Możemy mieć problem przy wyłapywaniu „kruczków prawnych”, które z pewnością zauważy na co dzień zajmujący się tym agent.

Polskie biuro nieruchomości będzie nieocenioną pomocą dla wielu z nas i opcją na przełamanie barier przy wyprowadzce z kraju. Agnieszka Kostrzewa, która jest właścicielką, biura dodaje także, że współpraca z klientami często nie kończy się na podpisaniu umowy. Wybierając jej biuro, każdy z klientów zyskuje pewność, że pracownicy pomogą z organizacją remontu, który w kraju sjesty może wydać się nam dość problematyczny, czy zapewnieniu pomocy z wynajmem. Biuro Agnes Inversiones indywidualnie podchodzi do każdego klienta, dlatego warto rozważyć zakup nieruchomości w Hiszpanii z pomocą doświadczonych agentów. My natomiast polecamy, chociażby sprawdzić bazę ofert z Hiszpanii dostępną na agnesinversiones.com.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej