Nieruchomości segmentu premium – najważniejsze cechy inwestycji

Wysoka cena, wygodna lokalizacja i nietuzinkowa architektura

Nieruchomości segmentu premium są to inwestycje, które w Polsce zajmują niewielki procent wszystkich nieruchomości – mowa o domach jednorodzinnych albo mieszkaniach. Cena nieruchomości premium jest znacznie wyższa niż standardowych. Za jeden metr kwadratowy często zapłacić trzeba bowiem od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. W Warszawie cena za 1m2 nieruchomości premium to aktualnie blisko 40 tysięcy złotych. Warto pamiętać jednak, że ta kwota jest bardzo ruchoma i zmienia się prawie cały czas. Niemniej jednak ceny inwestycji w segmencie premium ciągle są bardzo wysokie. Należy też jednocześnie podkreślić, iż wysoka cena nie jest jedynym wyznacznikiem luksusowych nieruchomości.

Inwestycje premium wyróżniają się nie tylko wysoką ceną, ale też prestiżową lokalizacją. Zazwyczaj jest ona bardzo nietuzinkowa i nietypowa (np. przy rzece, z pięknym widokiem) lub znajdująca się w ścisłym centrum miasta. Nieruchomości premium często budowane są też w miejscach, które uznawane są za nieoczywiste, a także tam, gdzie ciężko jest dostać się innym ludziom. Takie inwestycje zazwyczaj są pojedynczymi projektami, dedykowanymi bardzo wymagającym inwestorom. Prestiżowa lokalizacja z pewnością jest jednym z wyznaczników luksusowej nieruchomości. Jednak takich wyznaczników jest znacznie więcej – na przykład niecodzienna architektura. Niezależnie od tego, jaka jest posiadłość, klasa premium to zawsze elegancja i wysokiej jakości wykończenie. Dzięki niesztampowej elewacji i najwyższej jakości materiałom nieruchomość z upływem lat nabiera jeszcze większej wartości. Luksusowe i przepięknie wykończone domy i apartamenty znajdziesz w tym miejscu: https://www.eurovilla.pl/.

Przestronność, wyjątkowy widok i ponadczasowa stolarka

Apartamenty premium wyróżniają się wysokimi stropami, gdzie sufity wysokie są często na ponad 3 metry wysokości. Przestronność ma zapewnić inwestorom komfort użytkowania nieruchomości, dlatego też jest ona niezwykle ważnym wyznacznikiem segmentu premium. Jeśli chodzi o te najbardziej luksusowe apartamenty, zwykle znajdują się one na najwyższych piętrach budynków. Właśnie one mają największe powierzchnie, prywatne wyjścia na dach, przestronne tarasy i zaskakujący widok. Zazwyczaj są też przynajmniej dwupiętrowe.

Nieruchomości premium w Polsce cechują się również ponadczasową stolarką – zarówno drzwiową, jak i okienną. Najczęściej jest to drewno lub aluminium. Drzwi wejściowe zwykle są duże, eleganckie i antywłamaniowe, a okna panoramiczne. Również części wspólne wykończone są najlepszymi materiałami, a także umeblowane na specjalne zamówienie. Jako że domy oraz apartamenty premium projektowane są dla bardzo wymagających inwestorów, jest ich znaczniej mniej niż domów lub mieszkań w segmencie popularnym. Sprawia to, iż przyszli właściciele zawsze mają ogromne poczucie nie tylko luksusu, ale też prywatności.

Co wyróżnia domy i apartamenty premium w Polsce?

Za co inwestorzy najbardziej cenią nieruchomości segmentu premium?

Jednym z najważniejszych wyznaczników luksusu jest dla inwestorów widok za oknem lub z tarasu. Trzeba liczyć się z faktem, że takie nieruchomości często są kilka razy droższe niż lokum zlokalizowane na dolnych piętrach – mowa oczywiście o apartamentach w wieżowcach lub mniejszych budynkach. W przypadku willi albo luksusowych rezydencji widok oczywiście także ma ogromne znaczenie (np. na ogród lub wodę). Prestiżowe miejsca często projektowane są również przez znanych architektów, co automatycznie zwiększa ich wartość. O prestiżu nieruchomości świadczą też pojedyncze, ale bardzo ekstrawaganckie elementy dekoracyjne (np. drzewo w holu wyrastające z podłogi).

Luksusowe nieruchomości wyposażone są zwykle w kominek, który często stawiany jest w reprezentacyjnym miejscu posiadłości. Większość apartamentów i domów premium ma również ogromne pokoje kąpielowe, w których znajdują się wolnostojące wanny. W niektórych rezydencjach mieszczą się także prawdziwe domowe SPA – z basenem w ogrodzie czy jacuzzi na dachu. W innych z kolei jest sauna albo siłownia w piwnicy, a nawet domowe kino. O prestiżu nieruchomości świadczy również ogromny garaż wolnostojący albo winda umożliwiająca wjazd do apartamentu bezpośrednio z podziemnego garażu. Każda nieruchomość segmentu premium wyposażona jest też w zaawansowany system sterowania (np. oświetleniem, klimatyzacją, roletami czy monitoringiem). W większości ekskluzywnych posiadłości do dyspozycji jest inteligentny system zarządzania.

Czy warto kupować nieruchomości premium w Polsce?

Klientami, którzy najczęściej inwestują w nieruchomości premium, są polscy przedsiębiorcy, ale też zagraniczni inwestorzy, którzy poszukują nietuzinkowych miejsc pod inwestycję. Ich decyzja o zakupie luksusowej posiadłości motywowana jest wieloma powodami. Najważniejszym z nich jest fakt, iż rynek nieruchomości premium nie traci na wartości – wręcz przeciwnie, z roku na rok wartość takich nieruchomości wzrasta.

Czy warto kupować nieruchomości premium w Polsce? Oczywiście, że tak! Zwłaszcza że luksusowe nieruchomości będą stawały się coraz ważniejszym celem inwestycyjnym zamożnych Polaków, ale też inwestorów zza granicy. Jeśli więc interesujesz się nieruchomościami premium, warto być na bieżąco z trendami na tym rynku. Inwestycja w luksusowe posiadłości jest bardzo opłacalna. Segment nieruchomości premium jest bowiem niezwykle stabilny, a ich dochodowość z roku na rok wzrasta.artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny