fot.meble.surfland.com.pl

fot.meble.surfland.com.pl

Główna zasada brzmi: co za dużo, to niezdrowo. Chociaż z początku może wydawać się to nieco dziwne, zastanówmy się: w jakich wnętrzach jesteśmy w stanie się skupić? W takich, w których nic nas nie rozprasza. W takich, w których czujemy się wygodnie i komfortowo. Bez nadmiaru przedmiotów i drobiazgów. Właśnie te czynniki powinny mieć wpływ na projekt każdego biura. Zamiast przesadzać z dodatkami, które znacznie lepiej sprawdzą się w naszym własnym domu, niż w miejscu pracy, postawmy na minimalizm. W kwestii kolorystyki mamy pewną dowolność – wszystko zależy od branży, w której działamy. Im bardziej swobodny styl firmy, tym więcej kolorów i ciekawych ozdób możemy zastosować. Jeżeli jednak chcemy budować wrażenie stabilności, profesjonalizmu i powagi, zdecydowanie warto postawić na stonowane barwy.

Oczywiście biuro musi inspirować, motywować do działania. Nie zaszkodzi więc kilka dobrze przemyślanych dodatków, jednak nigdy nie zawalajmy pomieszczenia zbyt dużą liczbą przedmiotów. W tym celu idealnie sprawdzą się biurowe szafki i specjalne organizery. W ten sposób unikniemy widoku zawalonych papierami biurek, a do tego stworzymy dobre warunki do segregowania rzeczy i dokumentów. Drugą kwestią jest wydzielenie miejsc pracy. Jeżeli nasze biuro to jedno, większe pomieszczenie, w którym pracuje kilka osób jednocześnie, możemy pomyśleć o zastosowaniu typowo amerykańskiego rozwiązania: przesuwnych ścianek działowych i akustycznych. W biurach typu open-space warto zapewnić swoim pracownikom lub klientom nieco prywatności, a przesuwne ściany będą nie tylko wysoce funkcjonalne, ale i estetyczne.

Meble, których nie może zabraknąć w twoim biurze

Kolejną kwestią są oczywiście biurka i krzesła. Wbrew pozorom, ich wybór nie jest taki łatwy. Dlatego przy wyborze celujmy w ofertę firm zajmujących się sprzedażą profesjonalnego wyposażenia biurowego. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wybrane krzesło posiada wygodne podłokietniki, możliwość regulacji, zapewni odpowiednie podparcie dla pleców, barków i rąk. Duże znaczenie ma szczególnie opcja regulowania. Zarówno biurko, jak i krzesło muszą być dopasowane wysokościowo do wzrostu i gabarytów pracownika, aby zapewniać 100% komfortu.

Poza osobistą przestrzenią, w wielu nowoczesnych biurach tworzy się również sale konferencyjne. Będą niezbędne w sytuacjach, w których przedstawiamy jakiś projekt klientowi, albo musimy wspólnie rozważyć niektóre kwestie, zorganizować „burzę mózgów”. Jednak nie każde biuro posiada wystarczająco duży metraż, aby wydzielić taką salę na stałe. Nowatorskim rozwiązaniem są stoły składane konferencyjne, czyli takie, które po złożeniu nie zajmą zbyt wiele miejsca. Możliwość zaaranżowania dodatkowego miejsca na spotkania z klientami i pracownikami, tylko wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba, to ogromna wygoda. W ten sposób w każdej chwili stworzymy salę konferencyjną z prawdziwego zdarzenia.

artykuły sponsorowane

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny