Planowanie mieszkania

Zastanówmy się, dlaczego warto zdecydować się na zakup mieszkania na rynku pierwotnym?

Mimo tego, że kupno takiej nieruchomości łączy się z wysokimi wydatkami, to eksperci z platformy obido przekonują, że… na mieszkaniu z pierwszej ręki można zaoszczędzić. “Na rynku deweloperskim nie ponosi się opłat z tytułu zarówno pośrednictwa w znalezieniu nieruchomości, jak i 2-procentowego podatku cywilno-prawnego (2% od ceny wybranego lokum), który jest obowiązkowy w przypadku rynku wtórnego.” - komentuje Marian Bruliński, Dyrektor Marketingu w obido.

Dodatkowo, użytkowanie takiego mieszkania obarczone jest niskim czynszem i często dużo niższymi kosztami użytkowymi niż w przypadku mieszkań z rynku wtórnego. Na plus są także oszczędności związane z generalnym remontem mieszkania czy pełną wymianą instalacji, która nierzadko ma miejsce w mieszkaniach używanych. Na rynku wtórnym można znaleźć nieruchomości, które na pozór wydają się być świeżo po renowacji, kryją jednak sporo wad technicznych i mogą przypominać zakup kota w worku.

Mieszkania na rynku pierwotnym charakteryzują się także wyjątkowo estetycznym, dokładnym wykończeniem i zastosowaniem najnowszych technologii zarówno przy budowie, jak i użytkowaniu nieruchomości. Bloki projektowane są przez specjalistów i w niczym nie przypominają prostych brył: mają ciekawe ułożenie architektoniczne, przestrzenne balkony, a otoczenie bloków porośnięte jest zielenią z mini-parkami i placami zabaw. W mieszkaniach możliwa jest personalizacja ścian działowych i podzielenie pomieszczeń według przeznaczenia i preferencji.

Szukasz nowego mieszkania? Sprawdź najlepsze inwestycje rynku pierwotnego w Krakowie na obido.pl, Warszawie i Wrocławiu.

Poznaj zalety największej platformy klientów rynku pierwotnego:

Nieruchomości wyposażone są w dodatki takie jak inteligentny domofon, ogrzewanie podłogowe, instalacja odkurzacza centralnego, system monitoringu czy kontrola poziomu oświetlenia, a klimatyzacja jest już na porządku dziennym. Do nowych mieszkań dołączone są często również miejsca parkingowe, komórki lokatorskie i piwnice, których nie trzeba sprzątać po pozostałych nabywcach nieruchomości.

Osiedla budowane w ramach oferty na rynku pierwotnym często są ogrodzone i stale monitorowane, co wzmaga poczucie bezpieczeństwa i komfortu oraz minimalizuje ryzyko włamania czy kradzieży pojazdów.

Jeszcze innym aspektem, który przemawia na korzyść mieszkań na rynku pierwotnym, jest możliwość zgłoszenia reklamacji wad technicznych do dewelopera w okresie do dwóch lat po otrzymaniu kluczy. Koszty naprawy i przywrócenia do stanu używalności spoczywają na barkach dewelopera, chroniąc nabywcę od ponoszonych opłat.

Również wartość rynkowa mieszkań na rynku pierwotnym jest większa niż tych, dostępnych na rynku wtórnym. Co oznacza to dla właścicieli? Jeżeli będą oni chcieli sprzedać nieruchomość za kilka lat, prawdopodobnie mogą na nim zarobić i odsprzedać z zyskiem.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny