Wycena nieruchomości

Problemem, który ma każdy z nas podczas procesu zarówno kupna jak i sprzedaży mieszkania jest mglista perspektywa na cenę. Pracując na różnych danych, korzystając z różnych źródeł: od agenta, przez biura nieruchomości, po znajomych dowiadujemy się ile nasza nieruchomości może być warta, ale nie wiemy z czego ta wartość wynika. 

W ubiegłym miesiącu swoją działalność rozpoczął nowy startup z branży nieruchomości - sonarhome.pl. Serwis - póki co jedynie dla Warszawy - umożliwia darmową wycenę nieruchomości. Wycena wykonywana jest poprzez porównanie cen ofert nieruchomości z innych serwisów. Sonar próbuje usprawnić proces podejmowania decyzji poprzez przekazanie użytkownikowi lepszej perspektywy na temat wartości mieszkania.

Narzędzie prosi nas o podanie podstawowych informacji o wycenianej nieruchomości: począwszy od adresu, przez metraż, piętro i liczbę pokoi. Po wypełnieniu formularza uzyskujemy szacunkową cenę za metr kwadratowy, obliczaną w oparciu o oferty z okolicy, analizowane z serwisów zewnętrznych. Na dalszych etapach, użytkownik może uzyskać dostęp do realnych transakcji dla wskazanego adresu (budynku). Dodatkowo - w ramach prowadzonego katalogu adresów - każdy może zapoznać się ze średnimi cenami w okolicy, a nawet liczbą transakcji w konkretnym budynku (jeśli tylko takie miały miejsce).

Obecnie narzędzie wycenia mieszkania w oparciu o kilka tysięcy ogłoszeń; po integracji kolejnych serwisów ogłoszeniowych ilość analizowanych ogłoszeń przekroczy kilkadziesiąt tysięcy. 

Zespół “sonara” pracuje już nad kolejną funkcjonalnością serwisu, jaką będzie dostęp do ofert nieruchomości, których cena jest poniżej wartości rynkowej. Obecnie narzędzie wyceniania ofertowego dostępne jest za darmo. Skorzystać z niego można pod adresem: https://sonarhome.pl/wycena

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny