Aranżacja małej kuchni w bloku - przede wszystkim trójkąt roboczy

Jedną z najważniejszych kwestii w aranżacji małej kuchni w bloku powinna być dobrze przemyślany temat trójkąta roboczego. Polega to na tym, by w swojej kuchni zawsze urządzić wszystko tak, by przygotowywanie potraw odbywało się wedle kolejnych etapów, szybko i przyjemnie. W trójkącie roboczym powinno być miejsce na rozplanowanie blatu roboczego, jak również lodówki, zlewozmywaka jednokomorowego (sprawdź na: granitan.pl), a przy okazji warto pamiętać o estetyce. Jeśli zastanawiasz się, jak je rozplanować to weź pod uwagę to, jak przygotowujesz dania. Zaczynasz od zakupów, mycia, a potem gotowania. Zgodnie z tym ustaw sprzęty i zapewnij sobie miejsce do pracy.

Mała kuchnia, a kolorystyka - to też trzeba wiedzieć!

Mała kuchnia nie lubi ciemnych przestrzeni. Dlatego właśnie zadbaj, by dominowały w niej jasne barwy i przyjemne połączenia. Pastele, kolory natury i biel. Niech to one odgrywają w Twojej kuchni bardzo ważną funkcję. Dzięki ich wykorzystaniu sprawisz, że nawet pomieszczenie o niedużych gabarytach będzie się prezentowało na większe, niż jest w rzeczywistości. 

Jeśli zależy Ci na jednym mocnym akcencie kolorystycznym to nie ma problemu. Kolor o intensywnym zabarwieniu umieść na jednej ze ścian lub kunsztownym detalu, a na pewno zwróci na siebie uwagę.

W małej kuchni trzeba pamiętać o zachowaniu proporcji, jak również o tym, że trzeba będzie dobrze rozplanować przechowywanie całego wyposażenia. Postaw na funkcjonalne gabaryty szafek, by pomieściły zarówno małe, jak i duże sprzęty. Niech Twoja mała kuchnia zabłyśnie funkcjonalnymi rozwiązaniami, a dla Ciebie będzie wspaniałym miejscem do przyrządzania wspólnych potraw. 

ikona podziel się Przekaż dalej