Baterie łazienkowe o nietypowych formach

Baterie łazienkowe odbiegające od klasycznych, opływowych lub kanciastych form w ostatnim czasie zaczęły cieszyć się coraz większą popularnością. Wszystko ze względu na chęć tworzenia nietypowych aranżacji, w których każdy, nawet najmniejszy element ma znaczenie. Na rynku coraz częściej pojawiają się modele z uchwytem do regulacji przepływu i temperatury strumienia umieszczonym w niestandardowym miejscu. Zdarza się również, że ta część baterii przyjmuje formę joysticka odstającego od całej konstrukcji.

W nowoczesnych wnętrzach często stawia się na minimalizm, dlatego wiele współczesnych baterii łazienkowych nie ma dodatkowych ozdobników i elementów zaburzających prostą formę. Produkty takich marek, jak na przykład Hansgrohe na twojabateria.pl, pozwalają na zastosowanie w połączeniu z dowolnymi kafelkami i meblami. Styl nowoczesny jest bowiem bardzo uniwersalny, co umożliwia swobodne zmienianie barwy dodatków bez konieczności inwestowania w nową armaturę.

Nowoczesne baterie łazienkowe – jakie wybrać?
Nowoczesne baterie łazienkowe – jakie wybrać?

Zwróć uwagę na funkcjonalność

Wygląd baterii łazienkowej to nie wszystko. Produkty tego typu powinny być przede wszystkim funkcjonalne, umożliwiające swobodne korzystanie w każdych warunkach. Obecnie rezygnuje się z niewygodnych modeli dwuuchwytowych, wybierając wersje jednouchwytowe pozwalające na manipulowanie strumieniem i temperaturą wody w tym samym czasie. Popularne są także zestawy prysznicowe obejmujące słuchawkę, deszczownicę oraz baterię.

W nowoczesnych wnętrzach często pojawiają się nietypowe umywalki wystające ponad powierzchnię blatu. W takim przypadku konieczne jest zastosowanie baterii o nieco innych parametrach niż w przypadku wklęsłych form. Najlepiej sprawdzają się wysokie modele wolnostojące pozwalające na zamontowanie na blacie pod lustrem lub z boku umywalki. Jest to bardzo funkcjonalne, a zarazem eleganckie rozwiązanie, pozwalające na swobodne korzystanie z łazienki bez względu na jej aranżację. W cenie są także baterie wannowe, umywalkowe i prysznicowe z zabezpieczeniami dotyczącymi regulowania temperatury.

Elektroniczne baterie łazienkowe

W ostatnich latach hitem stały się baterie łazienkowe bezdotykowe, które można spotkać w większości centrów handlowych i innych budynkach użyteczności publicznej. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zamontować taki produkt również w prywatnym domu lub mieszkaniu. Rozwiązanie to jest wyjątkowo higieniczne, ponieważ umożliwia uruchomienie strumienia wody bez konieczności dotykania klasycznego uchwytu. Stanowi ono także bardzo nowoczesną propozycję skrojoną na miarę wnętrz urządzonych zgodnie z aktualnymi trendami.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej