Nowe biuro to kawiarnia

Oczywiście, to nie do końca prawda. Jednak popularność zyskują miejsca pracy, które oferują pracownikom bardziej przytulne otoczenie, takie, które jest mniej zobowiązujące, a przez to zapewnia wiele swobody i pobudza kreatywność. Architekci, widząc duży potencjał w tworzeniu przestrzeni otwartych, zwrócili się ku człowiekowi i to jego umieścili w centrum swoich projektów. I tak narodziły się biura, w których znajdziemy wygodne fotele i wnęki, w których można pracować. Przestrzenie w nowoczesnym biurze posiadają duże stoły, wyciszone gabinety, a nawet hamaki czy leżaki w środku biura! Wszystko to, aby dać pracownikom wybór, w jaki sposób chcą pracować. Taka przestrzeń umożliwia lepszą komunikację i wymianę myśli pomiędzy pracownikami oraz daje różne opcje do wyboru – zmieniając co jakiś czas scenerię pracownicy, którzy pracują umysłowo, pobudzani są do kreatywnego myślenia. I właśnie takich przestrzeni, które możemy zaprojektować w podobny sposób, warto szukać.

Nowoczesne biuro – co powinno posiadać?
Nowoczesne biuro – co powinno posiadać?

Źródło: Gdański Business Center w Warszawie

Lokalizacja to podstawa

Nie samym wnętrzem człowiek żyje i równie ważne dla naszych pracowników jest możliwie łatwy dojazd do miejsca pracy. W tym wypadku biurowce z reguły stanowią sprawdzone rozwiązanie – powstają w miejscach z myślą o szybkim i komfortowym dojeździe. Wybierając biuro, nie powinniśmy zapominać o bliskości przystanków komunikacji miejskiej.

Dużym atutem naszego biura będą również sklepy czy centrum handlowe znajdujące się w bliskiej odległości. Dzięki temu, pracownicy mogą załatwić swoje osobiste sprawy przed czy po pracy, nie przebijając się przez pół miasta. Warto wybierać obiekty, które posiadają także przedszkole, bufet, restaurację czy siłownię – takie udogodnienia są ważne i będą dużym atutem naszej oferty pracy.

Miejsce pracy to drugi dom, dlatego zastanawiając się nad wynajmem konkretnej przestrzeni, weźmy pod uwagę to, w jaki sposób fizycznie możemy zagospodarować przestrzeń oraz to, co znajduje się w okolicy naszego biurowca. Dobre biuro ułatwia pracę zespołowi i umożliwia rozwój naszej firmy, dlatego tego wyboru nie zostawiajmy przypadkowi.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny