Nowoczesne sposoby ochrony przed włamywaczami

Każdego roku w Polsce dochodzi do ponad 70 tysięcy włamań. Nic zatem dziwnego w tym, że wielu inwestorów szuka rozwiązań, które mogłyby uchronić budynek przed nieproszonymi gośćmi. Słabą stroną wielu domów mogą okazać się okna. Na szczęście w 2020 roku możemy już liczyć na rozwiązania smart, które zadbają o nasze bezpieczeństwo.

Skutecznym, innowacyjnym rozwiązaniem są okna Smart Guard. Jest to ciekawy produkt firmy Rehau. Okna REHAU Smart Guard wyposażono w nowoczesny, a jednocześnie prosty w działaniu system zapobiegający włamaniu.

Jak działa system Smart Guard?

W oknach znajduje się niewidoczny czujnik ruchu, uruchamiający sygnalizację LED – jest to pierwszy sygnał dla włamywacza, że rozstał rozpoznany. Jeżeli to go nie zniechęni, następnym stopniem ochrony okazuje się głośny sygnalizator akustyczny, będący w stanie ostrzec domowników i odstraszyć włamywacza. Co ciekawe, system REHAU Smart Guard działa bezprzewodowo. Zatem będzie skuteczny nawet wtedy, gdy nasza posesja zostanie pozbawiona zasilania z sieci energetycznej.

Rozwiązanie REHAU jest o tyle ciekawe, że oferuje produkt, który ma odstraszyć intruza zanim wyrządzi szkody. Tradycyjne alarmy zwykle ostrzegają nas kiedy okno zostało wyważone czy zbito szybę, a więc starty w postaci kosztów już są.

REHAU SMART GUARD
REHAU SMART GUARD

Idealne doświetlenie pomieszczeń i szyte na miarę kolory okien

Nowoczesne rozwiązania technologiczne pomagają producentom wyjść naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. W nowopowstałych budynkach jednorodzinnych często widzimy duże przeszklenia, pozwalające idealnie doświetlić wnętrza. Niektóre z nich prezentują się wyjątkowo imponująco.

Jeszcze do niedawna, przeszklenia w rozmiarze XXL były dostępne jedynie na ramach aluminiowych. Innowacyjne rozwiązania technologiczne zapewniają nam już znacznie więcej możliwości. Idealnym przykładem są tu okna REHAU RAU-FIPRO X, wykonane z włókna szklanego. Technologia umożliwia wykonanie okna o wysokości 2,8 metra bez dodatkowych naświetli. Firma REHAU zadbała też o najwyższą jakość swojego produktu. Okna z serii Rau-Fipro X zostały wykonane tak, by usunąć wszystkie mostki termiczne, które znajdowały się na metalowych elementach ram. W efekcie uzyskujemy produkt o zaskakująco dobrych wynikach termoizolacji. Współczynnik Uw jest na poziomie do 0,60 W/m2K, wskazuje, że mamy do czynienia z oknami do domów pasywnych.

Zastosowanie najlepszej jakości materiałów umożliwiło też redukcję hałasu. Szacuje się, że okna z serii REHAU Rau-Fipro X pozwalają na 24 krotną redukcję hałasu, co nabiera szczególnego znaczenia w głośnych aglomeracjach. Więcej informacji na temat cichych okien uzyskamy na stronie producenta www.rehau.pl/okna

Kupując nowoczesne okna, zyskujemy wiele możliwości dopasowania ich koloru. Tradycyjne barwy białe i brązowe powoli odchodzą w zapomnienie, a producenci oferują bardzo bogate palety, które możemy dopasować do specyfiki każdego pomieszczenia. Co ciekawe, innowacyjne okna mogą posiadać dowolną barwę od strony wewnętrznej i od strony wewnętrznej

W ofercie sprzedaży znajdziemy wiele godnych uwagi okien, pokrytych dobrej jakości, nieblaknącą i trwałą okleiną. Do wyboru pozostają barwy inspirowane naturalnym drewnem, odcienie metaliczne czy, ramy jednobarwne czy strukturyzowane. Wybór jest tak duży, że każdy inwestor znajdzie rozwiązanie, które idealnie spełni jego wymagania wizualne.

Okna PCV czy drewniane? Dziś już nie trzeba wybierać

Tradycyjne okna drewniane zasługują na szczególną uwagę ze względu na swój wygląd, niestety okazują się często mniej trwałe, a często także mniej wygodne w codziennym użytkowaniu. Alternatywą dla wielu inwestorów są okna z PCV, jednak te często nie zapewniają nam odpowiednich walorów wizualnych.

KALEIDO WOODEC
KALEIDO WOODEC

Nowoczesne okna łączą w sobie atrakcyjny wygląd drewna oraz funkcjonalność ramy z PCV. Innowacyjne produkty, takie jak Kaleido Woodec to najlepszej jakości profil  PCV, pokryty specjalną okleiną, która w dotyku przypomina drewno. Produkt idealnie odwzorowuje barwę, ale i strukturę naturalnego materiału, dzięki czemu jest trudny do rozróżnienia.

Jak widzimy, nowe technologie przyniosły wiele innowacyjnych możliwości dla inwestorów, którzy planują budowę lub generalny remont swoich nieruchomości. Znani producenci mają obecnie wiele do zaoferowania, a ciekawy wygląd ich wyrobów łączy się z dużą funkcjonalnością i najlepszymi parametrami technicznymi.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 75,4% czytelników artykuł okazał się być pomocny