Nowoczesne, czyli efektowne

To, co wyróżnia styl nowoczesny we wnętrzarstwie, to jego charakter – wcześniej nie spotykany w żadnych innych trendach. Jest nieprzewidywalny, możliwy do ustalenia nawet poprzez jeden element wnętrza. Może być zabawny, by po chwili po usunięciu odpowiedniego akcentu, stał się elegancki i wysmakowany. I odwrotnie – wytworne pomieszczenie może zyskać figlarny, kreatywny charakter, kiedy dopracujemy je poprzez barwę, czy formę. Najważniejsze, by wnętrze nie było nudne! Oczywistości i tradycji mówimy stanowcze „nie”!

Nowoczesne, czyli spersonalizowane

Rzecz jasna, warto korzystać z tego, co przynoszą nam powstałe wcześniej trendy. Śmiało korzystajmy z rozwiązań stylistyki bretońskiej, hi-tech, industrialnej, steampunkowej, pop-artowej, czy każdej innej, która nas intryguje. Istotne, by nie przenosić całego jednego stylu do mieszkania. Nie chcemy przecież, by wyglądało jak z gazetki sklepu meblowego, prawda? Wnieśmy do wnętrza odrobinę własnych koncepcji. Niech dzieje się w nim coś ciekawego, coś, co łatwo skojarzyć z naszym gustem. Jednym z najpoważniejszych błędów, jakie popełniane są przez osoby pracujące nad aranżacją swojej przestrzeni, jest korzystanie z utartych schematów i sugestii projektantów wnętrz. Ich pomoc bywa nieoceniona, to fakt, jednakże zawsze powinniśmy zastanowić się, czy aby na pewno chcemy, by kuchnia pomalowana była na mocny malinowy kolor, a sypialnia wyglądała jak buduar. A więc, nie przepadacie za śmiałymi połączeniami kolorów? Wybierzcie coś innego, na przykład pastele, z których stworzycie intrygującą kompozycję ombre.  O sukcesie stylizacji decyduje to, jak będziemy czuć się w danym pomieszczeniu podczas codziennego życia.

Nowoczesne, czyli funkcjonalne

Przy szukaniu swojego ulubionego koloru, fascynujących form oraz odpowiedniego układu mebli, nie zapominajmy o funkcjonalności przestrzeni. Całość ma być komfortowa, ma stanowić miejsce, w którym chętnie będziemy spędzać swój cenny czas. Nowoczesność to nie tylko ładny wygląd i kreatywne rozwiązania stylizacyjne. To także umiejętność połączenia wszystkich elementów w zgrabną układankę. Funkcjonalne mieszkanie jest dopasowane do potrzeb jego lokatorów. Potrzebujecie dużego lustra w sypialni, ale projekty, z których korzystacie, nie przewidują takiego detalu we wnętrzu? Nie martwcie się i ustawcie masywne, efektowne lustro. Nowoczesność to również umiejętność łamania dotychczasowych zasad.  


Symbole nowoczesności

Jakie motywy, wzory i materiały uważane są za typowo nowoczesne? Cóż, tak naprawdę każdy deseń może wpisywać się w modernistyczne trendy. Wystarczy, by odpowiednio go zaaranżować. Nieśmiertelne i zawsze modne paski, groszki i kratka, dla wzmocnienia efektu mogą przybrać oryginalne barwy. Projektanci wnętrz ostatnimi czasy oszaleli na punkcie motywów inspirowanych kalejdoskopem. Dużym powodzeniem cieszą się abstrakcyjne formy znanych deseni etnicznych – zmieszane z nowoczesną grafiką, albo zestawione z ciekawymi fakturami. Nowoczesność wyznaczana jest też przez połączenie szkła, surowego drewna i metalu. Wniosek jest jeden – pracujcie, myślcie i bawcie się zestawieniami, kolorami oraz formami. To, co nowoczesne, tkwi w Waszej wyobraźni!

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 75,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny