Wzory drzwi zewnętrznych do domu jednorodzinnego

Nowoczesne budownictwo jednorodzinne pełne jest ciekawych i funkcjonalnych rozwiązań takich jak antywłamaniowa brama garażowa z napędem, szklane balustrady balkonowe czy nowoczesne drzwi wejściowe do domu. Wejście zewnętrzne jest wizytówką całego domu, dlatego warto kupić drzwi według własnych oczekiwać i gustu. Szeroki wybór wzorów oraz kolorów pozwala dobrać odpowiedni model drzwi wejściowych do domu.

Coraz bardziej popularne stają się drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe z częścią ruchomą i nieruchomą. Wymagany jest jednak większy otwór w ścianie, więc lepiej jest taki zakup zaplanować na etapie projektowania domu jednorodzinnego. Szklane naświetla boczne lub górne pozwalają dodać całości odrobinę luksusu, zwłaszcza jeśli zostanie wykorzystane lustro weneckie. Piękne aranżacje wejść z naświetlami w kolorze antracytowym czy białym idealnie komponują się z drewnianymi doniczkami pełnymi kwiatów. Wymiary dodatków szklanych mogą być różne w zależności od zamówienia klienta. Poza dwuskrzydłowymi drzwiami można również kupić bardziej rozbudowane modele z okienkiem czy z różnymi rodzajami klamek.

Nowoczesne drzwi wejściowe charakteryzują się wysoką jakością. Wyprodukowane są zwykle z takich materiałów jak stal czy aluminium. Alternatywą mogą być drzwi drewniane, które odpowiednio wykończone mogą również wyglądać nowocześnie i stylowo. Drewno pomalowane na antracyt czy biel będzie także piękną opcją. Wysokiej jakości drzwi zewnętrzne charakteryzują się dużą wytrzymałością na uderzenia czy działanie szkodliwych czynników atmosferycznych podobnie jak nowoczesna brama garażowa z napędem.

Nowoczesne drzwi wejściowe – cena oraz producenci

Wzory, właściwości antywłamaniowe czy kolor to czynniki, które będą wpływać na cenę danego modelu. Niestety nowoczesne drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe białe, antracytowe czy granatowe to to koszt około 10 tysięcy złotych. Można również wybrać stalowe drzwi jedynie z okienkiem, ale to i tak będzie koszt co najmniej 5 tysięcy złotych. Cena drzwi zewnętrznych jest wysoka z uwagi na konieczność zastosowania specjalnych rozwiązań technologicznych. Tanie modele drewniane powodują zbyt dużą utratę ciepła, co wiąże się i tak ze zwiększonymi kosztami za ogrzewanie domu.

Najpopularniejsi producenci nowoczesnych drzwi zewnętrznych czy bram garażowych z napędem to Hörmann, Dako, Wiśniowski czy Krispol. Oferują oni antracytowe, białe, brązowe czy dostępne również w innych kolorach drzwi zewnętrznej wysokiej jakości. Można u nich kupić gotowe do zamontowania zestawy, a także domówić usługę profesjonalnego montażu. Każde nowoczesne drzwi wejściowe można indywidualnie skonfigurować zamawiając systemy antywłamaniowe, naświetla z okienkami czy specjalne zamki. Sprawdź także ten artykuł o rodzajach i cenach drzwi wejściowych.

Stylowe drzwi - zobacz ceny!

Piękne drzwi zewnętrzne – porady praktyczne

Wybierając odpowiednie drzwi zewnętrzne warto skupić się na kilku parametrach. Niewątpliwie najważniejszym z nich jest wskaźnik izolacji termicznej. Utrata ciepła przez drzwi zewnętrzne może być bardzo duża, dlatego też najlepiej będzie zakupić drzwi o odpowiedniej grubości z dodatkowym wypełnieniem pianką poliuretanową.

Drzwi wejściowe do domu jednorodzinnego w nowoczesnym stylu, czyli producenci, modele, najlepsze rozwiązania i ceny
Nowoczesne drzwi wejściowe krok po kroku, czyli modne modele, najlepsze rozwiązania, polecani producenci oraz ceny i koszt montażu

Modne wzory czy kolory takie jak antracyt czy granat są równie ważne w wyborze właściwego modelu nowoczesnych drzwi wejściowych. Warto jednak przemyśleć także kwestie tego, co niewidoczne w drzwiach, a dokładniej mówiąc wszelkich rozwiązań technologicznych. Jednym z nich jest system antywłamaniowy, który skutecznie opóźnia możliwość włamania się do środka. Ten zaoszczędzony czas zwykle jest wystarczający, aby mogła przyjechać ochrona czy policja.Ciekawym rozwiązaniem jest także lustro weneckie, które sprawdzi się zwłaszcza tam, gdzie drzwi wejściowe są dość blisko publicznego chodnika. Mieszkańcy domu mają możliwość od wewnątrz sprawdzić, kto przyszedł. Osoba obca widzi natomiast jedynie swoje odbicie w naświetlach.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 82,1% czytelników artykuł okazał się być pomocny