Krzesła tapicerowane stały się integralną częścią nowoczesnego salonu. Trudno powiedzieć nawet, jak dawno temu pojawiły się pierwsze opcje wygodnego siedziska, będącego następstwem różnych procesów pracy i kreatywnych działań. W dzisiejszych czasach gama stylowych krzeseł tapicerowanych jest naprawdę oszałamiająca, w sprzedaży są modele o szerokiej gamie kształtów, rozmiarów, kolorów i modyfikacji.

O czym należy pamiętać wybierając krzesła do salonu?

Różnorodność pomysłów projektantów nie zna granic. Pomimo tego, że krzesła tapicerowane rzadko są kluczowym elementem wnętrza, potrafią radykalnie zmienić klimat każdego pomieszczenia. Jeśli krzesło harmonijnie łączy w sobie oryginalny design, praktyczność i wygodę, idealnie wpasuje się w każdy plan projektowy. Głównym wymaganiem dla wszystkich przedmiotów w salonie, jest zgodność z wybranym stylem. Krzesła nie są wyjątkiem. Materiał, z którego są wykonane, może pokrywać się z materiałem pozostałej części mebli lub kontrastować, ale ten kontrast powinien być uzasadniony i estetyczny. Z reguły oparcia krzeseł przeznaczonych do salonu są o 10-20 cm wyższe niż w innych typach.

Wybierając krzesła tapicerowane do salonu należy uwzględnić:

Wygoda – krzesło tapicerowane powinno być miękkie i posiadać głębokie siedzisko a także oparcie o ergonomicznej wysokości, co pozwoli osiągnąć odpowiednią pozycję ciała. Jeżeli krzesło będzie ustawiane przy stole, musi być prawidłowo dopasowane do jego wysokości, zbyt niskie uniemożliwią wygodne ułożenie rąk. Aby zadbać o odczuwanie komfortu przy dłuższym siedzeniu warto zwrócić uwagę na krzesła z podłokietnikiem.

Stylistyka – krzesła tapicerowane powinny harmonizować z ogólną stylistyką salonu, nie tylko ze stołem, ale również pozostałymi meblami i wykończeniem. Jeżeli mają stać się wyraźnym akcentem można pokusić się o intensywną barwę tapicerki. Drugim punktem, na który należy zwrócić uwagę są nogi krzeseł, które mogą mieć różne barwy i kształty. W zależności od powierzchni salonu można dobierać odpowiednie krzesła tapicerowane: do dużych pomieszczeń – masywne, do mniejszych – delikatne o subtelnej linii.  

Jakie są zalety nowoczesnych krzeseł tapicerowanych w salonie?

Krzesła tapicerowane stwarzają duże możliwości dopasowania do wystroju modnego salonu. Duża dostępność materiałów i kolorów pozwala podnieść efekt estetyczny i stylistyczny w tym wyjątkowym wnętrzu. Przykładem takiego projektu są krzesła typu Chesterfield, wyróżniające się nie tylko wygodą odczuwaną podczas siedzenia, ale również wykonaniem, tapicerka w tych modelach nie marszczy się, ponieważ zastosowano do ich wykończenia praktyczne guziki lub tasiemkę pinezkową. Takie modele krzeseł tapicerowanych należą do niezwykle eleganckich i najczęściej znajdują swoje miejsce w salonie. Posiadają wyprofilowane oparcia, miękkie siedziska i wygodne podłokietniki, doskonale odnajdują się w designerskim salonie urządzonym w stylu angielskim, glamour a także loftowym. Gdzie można kupić takie krzesła? Na przykład tutaj: https://vokato.com/salon/krzesla

Jedną z najważniejszych zalet krzeseł tapicerowanych w salonie są niezwykle wygodne siedziska, pokryte przyjemną w dotyku tkaniną. W ergonomicznym modelu użytkownik czuje się odprężony, bez odczuwania dolegliwości kręgosłupa. Podłokietniki dbają o podparcie dla ramion, dlatego przyjemnie w nim oglądać telewizję, pić kawę i czytać książkę. W nowoczesnych modelach, nawet krzesła bez podłokietników mogą zapewnić komfort, ponieważ posiadają stabilną konstrukcję i piankową poduchę na siedzisku a także profilowane oparcie.

Do jakich wnętrz pasują nowoczesne krzesła tapicerowane?

Istnieje nieskończona liczba stylów, w których produkowane są krzesła tapicerowane. Niemal zawsze pokrywają się one ze stylami samego projektu, ale wszystkie można podzielić na główne kategorie, z którymi pracują współcześni projektanci, nie biorąc pod uwagę wyjątkowych, autorskich projektów. Style nowoczesne i hi-tech są w naszych czasach bardzo popularne. Nowoczesne krzesła tapicerowane w tych stylach wyróżniają się nietypowym kształtem i niestandardowym rodzajem nóg, które cechują się nie tylko oryginalnym wyglądem, ale także szczególną praktycznością.

W stylach naszego stulecia najczęściej pojawiają się metaliczne i ciemne odcienie, ale dostępne są też jasne kolory. Szczególną uwagę zwraca obfitość ekologicznej skóry, która w pewnym stopniu zastępuje tapicerkę z tkaniny. Delikatne, pastelowe odcienie, które figurują we francuskim stylu, pozwalają nadać wnętrzu lekkości, zwiewności i nieopisanej delikatności. Takie krzesła doskonale współgrają z wykończeniem salonu w stylu prowansalskim. W zależności od modelu krzesła, jego budowy i odcienia można je umieścić w każdym wnętrzu bez względu na panującą w nim stylistykę. Takie elementy wyposażenia mogą nie tylko łączyć się z meblami, ale również stać się akcentem dominując w odmiennej kolorystyce.  

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej