Nowoczesne łazienki - inspiracje aranżacyjne

Pomysły na nowoczesne łazienki

W branżowych czasopismach, a także w Internecie, znajdziemy wiele różnych pomysłów na to, jak urządzić łazienkę w stylu nowoczesnym. Przeglądając kolejne zdjęcia, zauważymy pewne cechy wspólne. W taki sposób możemy łatwo wywnioskować, czym powinniśmy się kierować, tworząc własne aranżacje.

Zanim jednak przejdziemy do odkrywania sekretu, czym wyróżniają się nowoczesne łazienki pamiętajmy, że możemy pozwolić sobie na taką stylistykę w każdej nieruchomości. Nowoczesna łazienka w bloku lub nowoczesna łazienka w domu może być praktycznie identyczna. Zwykle jednak w domu dysponujemy większymi możliwościami konstrukcyjnymi i dogodniejszymi warunkami technicznymi. Takim przykładem jest wbudowanie brodzika podpłytkowego, który wymaga odpowiedniej grubości stropu. Jeżeli ten parametr jest zachowany, to nie ma problemu, aby wykonać brodzik w podłodze łazienki znajdującej się w bloku. A może zainteresują cię także inspiracje na łazienkę w szarościach?

Styl nowoczesny w łazience - co oznacza?

Styl nowoczesny tak naprawdę w żaden sposób nie jest zdefiniowany. Możemy rozumieć go jako styl podążający za obecną modą. Na pewno jest w tym sporo racji. Ponieważ z łatwością możemy odróżnić przestarzałe aranżacje łazienek od nowoczesnych. Zatem każdy jest w stanie od razu zauważyć, czy poszczególna łazienka jest nowoczesna, czy raczej wymagałaby odświeżenia.

Na pewno nowoczesne łazienki mają wyjątkowo odczuwalną przestrzeń. Nawet jeżeli mamy do czynienia z niewielkim metrażem, to po wejściu do takiej łazienki, w żaden sposób nie czujemy się przytłoczeni. Dlatego, jeżeli nasza łazienka ma być urządzona w stylu nowoczesnym, na pewno warto postawić w takich okolicznościach na minimalizm. Zbytnie przeładowanie meblami łazienkowymi i licznymi akcesoriami, może spowodować, że elegancja i świeżość tego pomieszczenia, szybko się zgubi.

Jak urządzić łazienkę w stylu nowoczesnym?

Już wiemy, że warto być oszczędnym w doborze mebli i wszystkich dodatków. Nowoczesna łazienka to przede wszystkim minimalistyczna łazienka. Kolejną zasadą, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę, jest wybór odpowiednich kolorów. Najczęściej nowoczesne łazienki są również ubogie pod względem kolorystycznym. Takim przykładem może być biała łazienka lub łazienka w kolorze biało czarnym. Zatem warto zdecydować się na jeden lub dwa kolory przewodnie i również jeden lub dwa kolory dodatkowe. Wbrew wielu obawom świetnie zaprezentuje się również całkowicie czarna łazienka. W tym przypadku konieczna jest odpowiednia gra świateł.

W tym miejscu przechodzimy również do oświetlenia. Szczególnie mała łazienka powinna być dobrze doświetlona, by zyskała optycznej przestrzeni. Jednak wszystkie projekty sugerujące nowoczesny i elegancki styl, powinny wyróżniać się odpowiednio dopasowanym oświetleniem. Pod żadnym pozorem nie ograniczajmy się wyłącznie do jednego źródła światła w łazience. Podstawową zasadą jest podzielenie tego pomieszczenia przynajmniej na trzy strefy: umywalka i lustro, wanna lub prysznic oraz oświetlenie ogólne. Nowoczesne projekty zawierają w sobie zwykle oświetlenie w postaci punktówek (reflektorków) bądź taśm ledowych. Bardziej luksusową wersją okaże się powieszenie eleganckiego i rzucającego się w oczy kryształowego żyrandola.

Nowoczesna łazienka a meble łazienkowe

Podstawowym elementem każdej łazienki są meble łazienkowe. Tutaj również wymienimy nowoczesne meble łazienkowe, które bardzo mocno odstają od niemodnego już wyposażenia. Wyróżniają się one głównie prostym kształtem, a także dopasowanymi kolorami do kolorów okładziny w łazience. Mogą one być dobrane na podstawie kontrastu lub utrzymując jednolitą barwę. Takim przykładem jest biała łazienka z białymi meblami. Jeżeli jednak taka aranżacja łazienki wydawać nam się będzie zbyt nudna, możemy zdecydować się na białe meble wkomponowane w jasnobeżową lub szarą okładzinę.

Nowoczesne meble do Twojego domu - sprawdź te produkty!

Nowoczesne meble łazienkowe występują w ograniczonej liczbie. Najczęściej do czynienia mamy z długim blatem, na którym zamontowane są umywalki. Ewentualnie pod nimi znajdują się szafki przeznaczone do przechowywania ręczników lub różnych akcesoriów łazienkowych. Bardzo popularnym rozwiązaniem są nowoczesne meble do łazienki zawierające przeszklone drzwiczki lub meble wykonane z zabudowy kartonowo-gipsowej.

Nowoczesne łazienki - małe i duże

Duża łazienka - projekty

Właściciele dużych łazienek mogą cieszyć się zdecydowanie większą swobodą w projektowaniu. Duża przestrzeń sprzyja temu, by czuć się w takiej łazience w pełni komfortowo. Zyskujemy również zdecydowanie więcej miejsca na wprowadzenie ewentualnych stref i dekorów.

Nowoczesne łazienki wspaniale się prezentują. Najnowsze aranżacje wykorzystują kontrastowe kolory i minimalistyczne formy.
Nowoczesne łazienki - projekty, aranżacje, najlepsze pomysły

Szczytem nowoczesnej łazienki w dużych pomieszczeniach, jest zamontowanie na samym środku eleganckiej wanny. Szczytem marzeń, szczególnie wielu kobiet jest nie tylko taka lokalizacja wanny, ale również to, by była ona wbudowana w posadzkę. Duża łazienka to również szansa na przestronną kabinę prysznicową. Najczęściej  wykonuje się je na płaskich brodzikach lub bezpośrednio na płytkach. Ciekawym rozwiązaniem może być wyróżnienie kabiny prysznicowej, decydując się na okładzinę z kamienia lub naturalnego drewna, a nawet betonu. Obowiązkowym atrybutem nowoczesnej kabiny prysznicowej są duże, szklane drzwi.

Duża łazienka może być urządzona w ciemnych kolorach. W takim połączeniu stworzymy wyjątkowy klimat, który nieco ociepli wizerunek nowoczesnej, a nawet luksusowej łazienki.

Czy mała łazienka może być nowoczesna?

Mała łazienka pod żadnym względem nie jest problemem, by urządzić ją w nowoczesnym stylu. Kierujemy się takimi zasadami jak w przypadku każdej innej łazienki. Dodatkowo jedynie możemy zastosować kilka trików, które sprawią, że mała łazienka optycznie zwiększy swoją przestrzeń.

Przede wszystkim powinniśmy zdecydować się na kabinę prysznicową, która zajmuje zdecydowanie mniej miejsca od wanny, a mała łazienka zyskuje przestrzeń. Na ścianie możemy powiesić duże lustra, które jak wiadomo dzięki odbiciu wizualnie poszerzają pomieszczenie. Mała łazienka powinna być bogata w jasne kolory. Unikajmy ciemnych barw, które mogą jeszcze bardziej przytłoczyć i tak niedużą przestrzeń.

Gdzie szukać projektanta wnętrz?

Jeżeli szukasz sprawdzonego projektanta wnętrz, wypełnij ten formularz. W odpowiedzi dostaniesz ciekawe oferty od sprawdzonych projektantów.

Sprawdź!

Jak już wcześniej wspomniano, mała łazienka powinna być bardzo dobrze oświetlona. Nie żałujmy punktów świetlnych, które będą rozmieszczone nie tylko na powierzchni całego sufitu, ale również nad lustrem, umywalką, a także nad kabiną prysznicową. Oświetlenie powinno wyróżniać się ciepłą barwą, ale wpadająca w biały kolor. Aranżacje małych łazienek mogą zostać wzbogacone o taśmy ledowe, lub punktowe źródła światła zamontowane pomiędzy pułkami lub meblami łazienkowymi.

Nowoczesna łazienka na poddaszu

Łazienka w domu na poddaszu często określana jest jako jedno z najbardziej problematycznych miejsc, jeżeli chodzi o urządzanie. Tak jak nowoczesna łazienka w bloku pozbawiona jest skosów, tak pomieszczenie pod zadaszeniem wyróżnia się wynikającymi z ich obecności ograniczeniami.

Jeżeli skosy nie są zbyt duże, możemy urządzić łazienkę z prysznicem na ścianie o największej wysokości. W innym przypadku lepiej sprawdzi się jednak wanna. Gdy naprawdę nie wiemy jak urządzić łazienkę w takich warunkach, zawsze możemy skorzystać z pomocy architekta wnętrz. Istotne jest to, by jak najlepiej zagospodarować wszelkie skosy. Urządzenie nowoczesnej łazienki na poddaszu to ciekawe rozwiązanie.

Gdzie szukać projektantów wnętrz?
Poniżej przedstawiamy ponad 6 000 sprawdzonych projektantów wnętrz dostępnych w serwisie Fixly w poszczególnych miastach:

Styl nowoczesny w łazience - podsumowanie

Nowoczesna łazienka jest świetnym pomysłem dla każdego, kto dopiero urządza swoje mieszkanie lub przymierza się do generalnego remontu. Jak widać może to być zarówno nowoczesna łazienka w bloku, jak i również łazienka w bloku, projekt z wanną lub z prysznicem. Pod tym względem nie ma większych ograniczeń.

Istotne jest jednak, by aranżacja łazienki podążała za obecnymi trendami. Oczywiście powinniśmy określić nasze preferencje dotyczące kolorystyki oraz wyposażenia. Tego, czy wolimy łazienkę z prysznicem, czy z wanną. Z drugiej strony jednak pamiętajmy o zachowaniu minimalizmu.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 84,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny