Mniejszym lub większym tarasem, będącym najczęściej przedłużeniem salonu może cieszyć się niemal każdy właściciel domu z ogródkiem. Nie ma zatem niczego dziwnego w tym, że tak wiele osób poszukuje praktycznych sposobów na jego urządzenie oraz zaakcentowanie zebranego na nim wyposażenia w myśl wiodącej koncepcji aranżacyjnej pozostałej części domu.

Urządzanie tarasu nie jest jednak zawsze proste, a już na pewno nie musi się udać. O tym, jakie wyposażenia dobrać, jak zadbać o to, by na tarasie móc faktycznie wypoczywać, przeczytasz poniżej!

Urządzamy taras - zacznij od projektu i koncepcji!

Z wykończeniem zewnętrznego otoczenia domu jest dokładnie tak samo, jak z aranżacją kuchni, łazienki lub salonu. Najpierw powstaje pomysł lub okoliczność do wykończenia tego typu pomieszczeń, a następnie udajemy się na zakupy.

Aby dobrze wybierać i decydować się na zestaw czy to mebli, czy dodatków, które spełnią nasze oczekiwania względem komfortu, ale również i estetyki, konieczny jest rysunek.

Projekt tarasu możesz wykonać odręcznie. Wystarczy Ci kartka i flamaster. Naszkicuj taką przestrzeń, która spełniałaby Twoje wymagania, ale uwaga weź pod uwagę nie tylko własne preferencje, ale również całej rodziny. Następnie zapisz pomiary - wymierz taras, jego długość i szerokość. Dopiero z takim "projektem" ruszaj na zakupy.

Wykończenie tarasu - jakie meble i stylistyka?

Bardzo często, chcemy urządzić taras w określonym stylu. Nie jest to łatwe, biorąc pod uwagę obszerną ofertę dostępnych produktów. Jak dopasować meble do określonej stylistyki?

Ze stylem nowoczesnym kojarzą się meble utrzymane w szarej kolorystyce, z poduszkami w podobnym odcieniu. Nie ma znaczenia, czy będą to meble wykonane z drewna, np. kanciastych palet ogrodowych, czy z technorattanu. Jedna i druga opcja będzie niezłym wariantem, jeśli skomponujemy go np. z donicami wykonanymi z imitacji betonu.

Nowoczesne meble do ogrodu lub na taras
Nowoczesne meble do ogrodu lub na taras

Jeśli natomiast bliższy jest nam styl prowansalski lub śródziemnomorski, a taras utożsamiamy z prawdziwie wakacyjnym miejsce to lepszym wariantem mogą się okazać siedziska w kształcie sof lub zamaszyste kanapy wyściełane miękkimi poduchami.

Każdy z wariantów ma swoje określone, większe lub mniejsze wymiary. Koniecznie dopasuj zatem taki zestaw do wielkości posiadanej przestrzeni! Ciekawą ofertę solidnych mebli ogrodowych znajdziesz tutaj: https://gardenspace.pl/meble-ogrodowe

Dodatki i wyposażenie, które pięknie urozmaicą przestrzeń - na co postawić?

Meble na taras to całkiem dobra podstawa do tego, by rozpocząć dalsze działania aranżacyjne. W tym celu koniecznie zastanów się, czy nie przydałby Ci się dobry parasol przysłaniający tę strefę przed słońcem lub grill, na którym można przygotować prawdziwe rarytasy.

Kwestię doboru takich elementów wyposażenia tarasu dobrze jest przemyśleć, a następnie wybrać takie modele, które faktycznie spełnią nasze oczekiwania.

Nowoczesne meble do ogrodu lub na taras
Nowoczesne meble do ogrodu lub na taras

Uwaga: Nie wiesz, jak poradzić sobie z odwiecznym chaosem na tarasie? Kup dużą skrzynię z mocnego tworzywa. Nie trzeba jej chować na zimę i jesień, a dzięki swoim dość dużym gabarytom pomieści sporo przedmiotów, które w standardzie często zaburzają porządek w strefie tarasu. Skrzynię tego typu dopasuj do pozostałych elementów wyposażenia.

Jeśli nie wiesz, czym najprościej zaakcentować przestrzeń na tarasie to koniecznie postaw na kwiaty. Umieszczone w dekoracyjnych donicach na pewno zwrócą uwagę gości i sprawią, że taras będzie cudownym miejscem do codziennego relaksu.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny