Kurtyny powietrzne

Bardzo istotną sprawą jest minimalizowanie strat ciepła oraz chłodu podczas całorocznej eksploatacji obiektu handlowego. Budynki te najczęściej charakteryzują się doskonale zaprojektowaną izolacją termiczną oraz indywidualnie dopasowanymi systemami grzewczymi. Pomimo to utrzymanie odpowiednich warunków termicznych, szczególnie w okolicach wejść do budynku jest sprawą problematyczną. W tym wypadku niezbędne jest zastosowanie skutecznych kurtyn powietrznych. Dzięki nim możliwe jest znaczne ograniczenie w wymianie powietrza przez drzwi.

Zimą kurtyny powietrzne zabezpieczają obiekt handlowy przed napływem mroźnego powietrza z zewnątrz. Latem zaś nie pozwalają dostać się do budynku powietrzu mocno nagrzanemu. Izolują także budynek przed wpadaniem owadów, spalin oraz innych możliwych zanieczyszczeń powietrza. Sprawia to, że będący w środku klienci oraz pracownicy czują komfort cieplny. Unikają także zdradliwych przeciągów spowodowanych ciągłym otwieraniem i zamykaniem drzwi wejściowych.

Kurtyna powietrzna

Kurtyna wytwarza intensywny strumień powietrza skierowany w pionie lub poziomie. Staje się on swoistą barierą dla napływającego z zewnątrz powietrza. Szacuje się, że około 80% powietrza cyrkuluje wewnątrz budynku. Pozostałe 20% wypływa na zewnątrz wraz z powietrzem, które próbuje dostać się do środka. Jednak pomimo tej straty energii kurtyny powietrzne są w tej chwili najlepszą metodą ograniczania strat energii w strefie drzwi. Nowoczesne kurtyny powietrzne jak np. kurtyna WING oferowana przez firmę VTS (zobacz tu) są nie tylko skuteczne, łatwe w montażu, ale stanowią też doskonałe uzupełnienie wnętrza z racji swojego designerskiego wyglądu i pięknej linii.

Polecane klimatyzatory - sprawdź!

Nagrzewnice wodne

Ogrzewanie nadmuchowe doskonale sprawdza się w dużych obiektach handlowych. Dzieje się tak dlatego gdyż w szybki i prosty sposób pozwalają nam rozprowadzić ciepłe powietrze. Jako niewątpliwą zaletę tego rozwiązania trzeba podkreślić fakt, że pozwala ono na uzyskanie równomiernej temperatury na całej ogrzewanej przestrzeni. Dobrze dobrane i odpowiednio zamontowane nagrzewnice sprawiają, że zarówno ogrzewanie, jak i chłodzenie nimi obiektów jest bezproblemowe. Urządzenia mogą pracować z różnymi rodzajami źródeł ciepła o różnych parametrach. Przy wyborze nagrzewnic należy zwrócić baczną uwagę na kilka elementów, które sprawiają, że efektywność energetyczna urządzenia znacznie wzrasta. Spasowanie trzech podstawowych elementów urządzenia: obudowy, wymiennika oraz wentylatora jest tutaj aspektem kluczowym.

Ważne jest także, aby zastosowana obudowa posiadała niski współczynnik przewodzenia ciepła, gdyż wtedy nie będzie się nagrzewała. Nagrzewnice wodne produkowane przez firmę VTS wyróżniają się nie tylko doskonałą konstrukcją, ale także świetnym doborem komponentów obudowy, dzięki którym nie nagrzewa się ona w przeciwieństwie do obudów urządzeń innych firm wykonanych np. z blachy. Na rynku europejskim urządzenia VTS nie mają sobie równych.

Kurtyny powietrzne

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 66,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny