Nowoczesne szare dywany - najważniejsze informacje

Nowoczesne szare dywany są doskonałym rozwiązaniem w aranżacji pomieszczeń. Kolor szary można wykorzystać w różnych zestawieniach kolorystycznych, a najbardziej pasuje on do mebli w różnych odcieniach szarości, do koloru białego, czarnego oraz elementów srebrzystych. Ponadto dobrze komponować się będzie także z kolorami jaskrawymi i pastelowymi.

Wśród nowoczesnych szarych dywanów warto zwrócić uwagę na dywany shaggy, które potocznie nazywane są włochaczami. Popularne są także szare dywany gładkie. Ciekawe będą dywany marokańskie i dywany rumba, który charakteryzują wzory geometryczne w postaci kwadratów, prostokątów lub wielokątów. Sprawdź także ten artykuł z inspiracjami na nowoczesne dywany.

Nowoczesne szare dywany - zastosowanie

Dywany nowoczesne w kolorze szarym w salonie

Nowoczesne szare dywany znakomicie sprawdzą się przede wszystkim jako modne dywany do salonu. Dobre opinie w ostatnich latach mają zwłaszcza dywany marokańskie. Bardzo dobrze w takim salonie wyglądać będzie szaro beżowy dywan marokański, w którym przeważająca część ma kolor szary, natomiast wzory mają kolor beżowy. Taki szaro beżowy dywan marokański doskonale wyglądać będzie zarówno z szarymi, białymi bądź czarnymi meblami nowoczesnymi.

Jako szare modne dywany do salonu sprawdzą się także popielate dywany shaggy do szarych, białych oraz czarnych mebli. Jasnoszary dywan włochaty znakomicie komponuje się z nowoczesnymi fotelami, kanapami, sofami ze skórzaną tapicerką. W nowoczesnym salonie bardzo dobrze wyglądać będzie także jasnoszary dywan gładki, który z powodzeniem dopasować można do każdego koloru mebli oraz ścian. Jeśli szukasz więcej porad i inspiracji, sprawdź zebrane w tym miejscu artykuły o dywanach.

Kolejnym ciekawym dywanem, który zastosować można w salonie jest nowoczesny dywan rumba posiadający wzory w różnych odcieniach szarości. Tego typu dywany dobrze komponują się z nowoczesnymi meblami o prostych kształtach geometrycznych, jak również z nowoczesnymi sofami, kanapami oraz fotelami.

Dywany nowoczesne w kolorze szarym w sypialni

Szare dywany nowoczesne sprawdzą się także jako dywany do sypialni. W pomieszczeniu tym zastosować można zwłaszcza dywany shaggy w kolorze szarym. Nadadzą temu pomieszczeniu dużo przytulności oraz sprawią, że będziemy mogli w sypialni chodzić boso. Ponadto dywan taki będzie się dobrze komponował z meblami oraz ścianami i dodatkami w każdym kolorze.

W sypialni sprawdzi się także jasnoszary dywan gładki, który pasować będzie do mebli o różnych kolorach, a jednocześnie pozostanie on w cieniu i nie będzie dominował w wystroju takiej sypialni. Podobne zadanie w sypialni jak gładki dywan jasnoszary spełni także szary dywan w stylu marokańskim. Proste wzory takiego dywanu oraz jego kolorystyka sprawią, że dywan ten doskonale skomponuje się z meblami o różnym kolorze. A może zainteresuje cię także ten artykuł o dywanach wełnianych?

Jako dywany do sypialni sprawdzą się także popielate dywany rumba. Dywany tego typu to najlepsze rozwiązanie w przypadku, gdy sypialnie chcemy urządzić w stylu nowoczesnym z prostymi, geometrycznymi meblami w kolorystyce szarej.

Dywany nowoczesne w kolorze szarym w przedpokoju

Nowoczesne dywany w kolorze szarym to także znakomite rozwiązanie dla ciekawego urządzenia przedpokoju. W pomieszczeniu tym bardzo dobrze wkomponuje się szczególnie jasnoszary dywan gładki. Stanowić będzie on znakomite uzupełnienie dla białych ścian oraz ciemnych, czarno białych mebli w przedpokoju. Zapewni to dużą elegancję tak urządzonemu pomieszczeniu.

Dobre opinie mają także nowoczesne szare dywany rumba umieszczone w przedpokojach. Tego typu dywan może odegrać podobną rolę aranżacyjną w przypadku kolorystyki jak szare dywany gładkie, a ponadto szare wzory geometryczne w różnych odcieniach szarości znakomicie będą współgrały z nowoczesnymi minimalistycznymi meblami do przedpokoju.

Nowoczesne szare dywany nie muszą być ponure, nudne i bure. Wręcz przeciwnie - bardzo zdobią i dodają każdemu pomieszczeniu nieco elegancji.
Nowoczesne szare dywany - wybrane wzory, ceny, opinie, producenci

Inną propozycją szarego nowoczesnego dywanu do przedpokoju jest zastosowanie dywanu marokańskiego w takiej kolorystyce. Dywan taki będzie doskonale pasować do nowoczesnych mebli na przedpokoju, a dodatkowo wzór w marokańską koniczynkę urozmaici przestrzeń przedpokoju, nadając temu pomieszczeniu ciekawy akcent. Sprawdź także ten artykuł o dywanach shaggy.

Dywany nowoczesne w kolorze szarym dla dzieci

Również w pokoju dziecięcym z powodzeniem można zastosować nowoczesny szary dywan. Sprawdzą się w takim przypadku szczególnie szare dywany z dziecięcymi wzorami, takimi jak chmurki, łódki, motylki czy postacie bajkowe. Takie szare dywany z ciekawymi wzorami będą znakomicie kontrastowały z kolorowymi meblami dziecięcymi.

Dobrym rozwiązaniem w pokoju dziecięcym jest także zastosowanie włochatych dywanów shaggy w kolorze jasnoszarym. Dywan tego typu nada pokojowi dziecięcemu przytulności, która jest bardzo ważna w przypadku aranżacji pokoju dla dzieci. Ponadto dywan taki będzie znakomicie komponował się z meblami zarówno w prostej białej lub szarej kolorystyce, jak również z kolorowymi meblami dla dzieci.

W pokoju dziecięcym dobrze zaprezentuje się również szary nowoczesny dywan z wzorami typu rumba. Takie proste kształty geometryczne w postaci prostokątów, kwadratów, trójkątów i innych wielokątów bardzo dobrze korespondują z nowoczesnymi meblami dla dzieci, stanowiąc jednolitą kompozycję. Tego typu dywany można stosować zarówno z kolorowymi meblami dziecięcymi, tworząc kontrasty, jak również z białymi, szarymi meblami, tworząc ich uzupełnienie. Sprawdź także ten artykuł z inspiracjami na dywany dla dzieci.

Nowoczesny szary dywan - producenci, ceny

W przypadku nowoczesnych dywanów w kolorze szarym warto zwrócić uwagę na produkty takich firm jak Agnella, Carpet Decor, Chemex oraz Obsession. Nowoczesne dywany tych producentów cieszą się najlepszymi opiniami wśród klientów oraz użytkowników.

Modne dywany w super cenach

Mały szary dywan jednolity mający wymiary 60 cm x 100 cm to koszt od ok. 25 zł. Dywan szary typu shaggy o wymiarach 80 cm x 150 cm to wydatek od ok. 99 zł. Szary nowoczesny dywan typu rumba o rozmiarach 133 cm x 190 cm to koszt od ok. 140 zł. Za duży dywan szary w stylu marokańskim o wymiarach 170 cm x 120 cm musimy liczyć się z wydatkiem od ok. 100 zł. Natomiast nowoczesny szary dywan o bardzo dużych rozmiarach 160 cm x 230 cm to cena od ok. 300 zł.

Nowoczesne szare dywany mogą mieć bardzo szerokie zastosowanie w aranżacji wnętrza naszego domu. Na rynku dostępne są szare dywany typu shaggy, rumba, szare dywany gładkie oraz marokańskie. Dzięki temu uniwersalnemu kolorowi dywan taki można z powodzeniem zastosować zarówno w salonie, przedpokoju, jak również w pokoju dziecięcym, czy sypialni.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97,4% czytelników artykuł okazał się być pomocny