Nowoczesne szare dywany - najważniejsze informacje

Nowoczesne szare dywany są doskonałym rozwiązaniem w aranżacji pomieszczeń. Kolor szary można wykorzystać w różnych zestawieniach kolorystycznych, a najbardziej pasuje on do mebli w różnych odcieniach szarości, do koloru białego, czarnego oraz elementów srebrzystych. Ponadto dobrze komponować się będzie także z kolorami jaskrawymi i pastelowymi.

Wśród nowoczesnych szarych dywanów warto zwrócić uwagę na dywany shaggy, które potocznie nazywane są włochaczami. Popularne są także szare dywany gładkie. Ciekawe będą dywany marokańskie i dywany rumba, który charakteryzują wzory geometryczne w postaci kwadratów, prostokątów lub wielokątów. Sprawdź także ten artykuł z inspiracjami na nowoczesne dywany.

Nowoczesne szare dywany - zastosowanie

Dywany nowoczesne w kolorze szarym w salonie

Nowoczesne szare dywany znakomicie sprawdzą się przede wszystkim jako modne dywany do salonu. Dobre opinie w ostatnich latach mają zwłaszcza dywany marokańskie. Bardzo dobrze w takim salonie wyglądać będzie szaro beżowy dywan marokański, w którym przeważająca część ma kolor szary, natomiast wzory mają kolor beżowy. Taki szaro beżowy dywan marokański doskonale wyglądać będzie zarówno z szarymi, białymi bądź czarnymi meblami nowoczesnymi.

Jako szare modne dywany do salonu sprawdzą się także popielate dywany shaggy do szarych, białych oraz czarnych mebli. Jasnoszary dywan włochaty znakomicie komponuje się z nowoczesnymi fotelami, kanapami, sofami ze skórzaną tapicerką. W nowoczesnym salonie bardzo dobrze wyglądać będzie także jasnoszary dywan gładki, który z powodzeniem dopasować można do każdego koloru mebli oraz ścian. Jeśli szukasz więcej porad i inspiracji, sprawdź zebrane w tym miejscu artykuły o dywanach.

Kolejnym ciekawym dywanem, który zastosować można w salonie jest nowoczesny dywan rumba posiadający wzory w różnych odcieniach szarości. Tego typu dywany dobrze komponują się z nowoczesnymi meblami o prostych kształtach geometrycznych, jak również z nowoczesnymi sofami, kanapami oraz fotelami.

Dywany nowoczesne w kolorze szarym w sypialni

Szare dywany nowoczesne sprawdzą się także jako dywany do sypialni. W pomieszczeniu tym zastosować można zwłaszcza dywany shaggy w kolorze szarym. Nadadzą temu pomieszczeniu dużo przytulności oraz sprawią, że będziemy mogli w sypialni chodzić boso. Ponadto dywan taki będzie się dobrze komponował z meblami oraz ścianami i dodatkami w każdym kolorze.

W sypialni sprawdzi się także jasnoszary dywan gładki, który pasować będzie do mebli o różnych kolorach, a jednocześnie pozostanie on w cieniu i nie będzie dominował w wystroju takiej sypialni. Podobne zadanie w sypialni jak gładki dywan jasnoszary spełni także szary dywan w stylu marokańskim. Proste wzory takiego dywanu oraz jego kolorystyka sprawią, że dywan ten doskonale skomponuje się z meblami o różnym kolorze. A może zainteresuje cię także ten artykuł o dywanach wełnianych?

Jako dywany do sypialni sprawdzą się także popielate dywany rumba. Dywany tego typu to najlepsze rozwiązanie w przypadku, gdy sypialnie chcemy urządzić w stylu nowoczesnym z prostymi, geometrycznymi meblami w kolorystyce szarej.

Dywany nowoczesne w kolorze szarym w przedpokoju

Nowoczesne dywany w kolorze szarym to także znakomite rozwiązanie dla ciekawego urządzenia przedpokoju. W pomieszczeniu tym bardzo dobrze wkomponuje się szczególnie jasnoszary dywan gładki. Stanowić będzie on znakomite uzupełnienie dla białych ścian oraz ciemnych, czarno białych mebli w przedpokoju. Zapewni to dużą elegancję tak urządzonemu pomieszczeniu.

Dobre opinie mają także nowoczesne szare dywany rumba umieszczone w przedpokojach. Tego typu dywan może odegrać podobną rolę aranżacyjną w przypadku kolorystyki jak szare dywany gładkie, a ponadto szare wzory geometryczne w różnych odcieniach szarości znakomicie będą współgrały z nowoczesnymi minimalistycznymi meblami do przedpokoju.

Nowoczesne szare dywany nie muszą być ponure, nudne i bure. Wręcz przeciwnie - bardzo zdobią i dodają każdemu pomieszczeniu nieco elegancji.
Nowoczesne szare dywany - wybrane wzory, ceny, opinie, producenci

Inną propozycją szarego nowoczesnego dywanu do przedpokoju jest zastosowanie dywanu marokańskiego w takiej kolorystyce. Dywan taki będzie doskonale pasować do nowoczesnych mebli na przedpokoju, a dodatkowo wzór w marokańską koniczynkę urozmaici przestrzeń przedpokoju, nadając temu pomieszczeniu ciekawy akcent. Sprawdź także ten artykuł o dywanach shaggy.

Dywany nowoczesne w kolorze szarym dla dzieci

Również w pokoju dziecięcym z powodzeniem można zastosować nowoczesny szary dywan. Sprawdzą się w takim przypadku szczególnie szare dywany z dziecięcymi wzorami, takimi jak chmurki, łódki, motylki czy postacie bajkowe. Takie szare dywany z ciekawymi wzorami będą znakomicie kontrastowały z kolorowymi meblami dziecięcymi.

Dobrym rozwiązaniem w pokoju dziecięcym jest także zastosowanie włochatych dywanów shaggy w kolorze jasnoszarym. Dywan tego typu nada pokojowi dziecięcemu przytulności, która jest bardzo ważna w przypadku aranżacji pokoju dla dzieci. Ponadto dywan taki będzie znakomicie komponował się z meblami zarówno w prostej białej lub szarej kolorystyce, jak również z kolorowymi meblami dla dzieci.

W pokoju dziecięcym dobrze zaprezentuje się również szary nowoczesny dywan z wzorami typu rumba. Takie proste kształty geometryczne w postaci prostokątów, kwadratów, trójkątów i innych wielokątów bardzo dobrze korespondują z nowoczesnymi meblami dla dzieci, stanowiąc jednolitą kompozycję. Tego typu dywany można stosować zarówno z kolorowymi meblami dziecięcymi, tworząc kontrasty, jak również z białymi, szarymi meblami, tworząc ich uzupełnienie. Sprawdź także ten artykuł z inspiracjami na dywany dla dzieci.

Nowoczesny szary dywan - producenci, ceny

W przypadku nowoczesnych dywanów w kolorze szarym warto zwrócić uwagę na produkty takich firm jak Agnella, Carpet Decor, Chemex oraz Obsession. Nowoczesne dywany tych producentów cieszą się najlepszymi opiniami wśród klientów oraz użytkowników.

Skuteczne preparaty do czyszczenia dywanów

Mały szary dywan jednolity mający wymiary 60 cm x 100 cm to koszt od ok. 25 zł. Dywan szary typu shaggy o wymiarach 80 cm x 150 cm to wydatek od ok. 99 zł. Szary nowoczesny dywan typu rumba o rozmiarach 133 cm x 190 cm to koszt od ok. 140 zł. Za duży dywan szary w stylu marokańskim o wymiarach 170 cm x 120 cm musimy liczyć się z wydatkiem od ok. 100 zł. Natomiast nowoczesny szary dywan o bardzo dużych rozmiarach 160 cm x 230 cm to cena od ok. 300 zł.

Nowoczesne szare dywany mogą mieć bardzo szerokie zastosowanie w aranżacji wnętrza naszego domu. Na rynku dostępne są szare dywany typu shaggy, rumba, szare dywany gładkie oraz marokańskie. Dzięki temu uniwersalnemu kolorowi dywan taki można z powodzeniem zastosować zarówno w salonie, przedpokoju, jak również w pokoju dziecięcym, czy sypialni.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97,4% czytelników artykuł okazał się być pomocny