Umywalki nablatowe

Jednym ze współczesnych trendów jest instalacja umywalek nablatowych, które można znaleźć między innymi w ofercie marki Duravit, znajdującej się pod adresem: https://elazienki.pl/duravit/k/umywalki/. Umywalki te odznaczają się niezwykłą elegancją i prostotą, a jednocześnie zachwycającym wyglądem. Są proste, luksusowe i mogą przybierać różne kształty, od prostokątnych, aż po okrągłe. Dzięki temu pasują do wielu różnych wystrojów wnętrz.

Umywalki nablatowe to element dekoracyjny, dlatego tak ważny jest ich wygląd. Pozwalają na wyeksponowanie całej misy, co sprawia, że również jej kształt czy grubość nabierają dużego znaczenia. Umożliwiają przy tym wygodne umiejscowienie baterii łazienkowej i pozostawiają odkrytą, nieco obniżoną przestrzeń wokół siebie, na blacie. Często dzięki takiemu rozwiązaniu można też zmieścić więcej rzeczy pod umywalką.

Umywalki podblatowe

Drugą ciekawą opcją są umywalki podblatowe. Wymagają one specjalnego umieszczenia w taki sposób, aby blat zakrywał całkowicie ich brzegi. Ścianki umywalki tworzą wówczas bardzo płynne przejście pomiędzy blatem a samą miną i jej dnem, co sprawia, że rejon ten nabiera niezwykle eleganckiego i minimalistycznego wyglądu.

Umywalki podblatowe odznaczają się także budową, która ułatwia zachowanie czystości wokół miejsca przeznaczonego do mycia rąk i twarzy. Za sprawą równego, płaskiego blatu, bez żadnych występów i zakamarków, ułatwiają sprzątanie i sprawiają, że cała przestrzeń wydaje się bardziej przejrzysta. Są idealne do najbardziej luksusowych salonów kąpielowych.

Umywalki wpuszczane w blat

To jedno z klasycznych rozwiązań, w którym jedynie rant umywalki jest kładziony na blacie i wystaje ponad niego, a pozostała część misy znajduje się pod blatem. Taka tradycyjnie umieszczona umywalka nie wymaga specjalnych przygotowań blatu i szafki, jest bowiem doskonale dopasowana nawet do starszych rozwiązań. Naturalnie umywalki tego typu również różnią się od siebie poszczególnymi parametrami, takimi jak wymiary, czy kształt, dlatego warto zapoznać się z ofertą marki Duravit, która oferuje wiele ich modeli. Dzięki temu możemy idealnie dobrać umywalkę do blatu.

Umywalka nablatowa Duravit Luv, elazienki.pl
Umywalka nablatowa Duravit Luv, elazienki.pl

Umywalki wpuszczane w blat podobnie jak opisane wyżej poprzedniczki, odznaczają się prostotą i elegancją. Zazwyczaj nie przyciągają wzroku zbyt mocno i są dobrze chronione przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Szeroka umywalka z dwoma bateriami

Ciekawym rozwiązaniem stosowanym w wielu nowoczesnych aranżacjach są szerokie umywalki z dwoma bateriami łazienkowymi. Są bardzo chętnie wybierane do domów, w których jest wielu domowników, co ułatwia im na przykład jednoczesne mycie rąk czy zębów, bez kłótni o miejsce przy umywalce.

Co więcej, szerokie umywalki z dwoma bateriami wyglądają bardzo ciekawie w każdej aranżacji. Choć wymagają więcej miejsca niż klasyczne, pojedyncze modele, mogą być idealne do wielu łazienek, zwłaszcza większych, ponieważ od razu przyciągają wzrok i budzą zainteresowanie. Stanowią ciekawy i bardzo funkcjonalny dodatek do każdego pomieszczenia.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej