Inteligentne rozwiązania w trosce o środowisko

Żyjemy w czasach, w których woda jest cenniejsza niż kiedykolwiek. Coraz więcej obszarów na całym świecie dotyka zjawisko niepokojącej suszy. Niewielkie opady w ciągu roku deszczu i śniegu nie wzbogacają wód gruntowych wystarczająco. Bezsprzecznie stoimy w obliczu poważnych zmian klimatu, a susze już teraz są realnym zagrożeniem dla gospodarki wodnej, także w Polsce.

Wniosek jest jeden – wszyscy bez wyjątków musimy ostrożnie gospodarować cennym zasobem, jakim jest woda. Tradycyjny sposób odczytu liczników wody jest uciążliwy i często wymaga interakcji z inkasentem, co niesie za sobą niedogodności dla użytkowników. Orange Smart Water oferuje rozwiązanie w postaci nakładki na licznik wody. Ta niewielka, wodoodporna nakładka umożliwia regularny odczyt licznika i przesyła dane co godzinę do systemu odczytowego. Dzięki temu, zarządzający mają dostęp do bieżących informacji o zużyciu wody, bez konieczności wizyt na miejscu.

System Smart Water nie tylko umożliwia zdalny odczyt liczników wody, ale również dostarcza szereg inteligentnych funkcji. Przez gromadzenie danych o zużyciu wody, system tworzy profile użytkowników i porównuje je z aktualnym zużyciem. To pozwala na skuteczne zarządzanie wodą, zapobieganie stratom i nadużyciom. Dodatkowo, system ten jest w stanie wykryć anomalie w zużyciu wody, takie jak awarie wodociągu czy próby manipulacji wodomierzem. To prawdziwy game changer, dedykowany wszystkim, którzy chcą przyczynić się do mniejszego zużycia wody i zacząć tę zmianę od siebie.

Wsparcie dla samorządów i firm

Orange Smart Water to kompleksowe rozwiązanie, które nie ogranicza się jedynie do dostarczenia technologicznych urządzeń. Orange angażuje się w unowocześnianie infrastruktury oraz wspiera samorządy i firmy zarządzające wodociągami w procesie implementacji systemu. Dzięki profesjonalnemu doradztwu i dostosowaniu rozwiązania do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych, Orange ułatwia wdrożenie Smart Water nawet dla samorządów, które nie mają specjalistycznych zasobów.

Zalety wykorzystywania Orange Smart Water

Nowoczesne rozwiązanie, jakim jest Smart Water od Orange, to tak zwana sytuacja win-win. Dostawcy wody mogą zmniejszyć swoje koszty, natomiast odbiorcy zaoszczędzić czas i nie poświęcać uwagi na odczyty. Wszystko odbywa się w pełni automatycznie i przekłada na oszczędności dla obydwu stron.

Dostawca nie musi zatrudniać inkasentów, ponieważ system od Orange działa bez ingerencji człowieka, aż do momentu wystawienia faktury. Pozyskiwane dane są czytelne, a na ich podstawie można przeprowadzać skuteczne analizy oraz planować ewentualny rozwój sieci wodociągów.

Tak rzetelne odczyty stwarzają też możliwość szybkiej reakcji w przypadku ewentualnej awarii, pozwalają zaplanować niezbędne remonty, a także przewidzieć zużycie wody w kolejnych okresach. Warto? Zdecydowanie tak.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę: https://www.orange.pl/poradnik-dla-firm/iot/inteligentny-odczyt-zuzycia-mediow/.

ikona podziel się Przekaż dalej