Łóżko dla pary, czyli jakie?

Miejsce do spania dla pary to po prostu łóżko, które oferuje wystarczająco dużo miejsca dla dwóch osób. Często jest to pierwsze, takie porządne łóżko, w którym można komfortowo odpocząć. W związku z tym przed podwójnym łóżkiem stawiane są szczególnie wysokie wymagania pod względem wygody i wzornictwa. Staje się ono centralnym punktem sypialni i powinno odpowiednio podkreślać jej aranżację. Chociaż podwójne łóżka są zwykle popularne wśród par, czasami decydują się na nie single. Zwłaszcza Ci, którzy lubią mieć dużo miejsca w swoim łóżku, a metraż pokoju pozwala im na umieszczenie większego mebla.

Jaki rozmiar łóżka dwuosobowego wybrać?

W przypadku łóżka podwójnego, miejsca do spania dwóch użytkowników znajdują się obok siebie. W standardzie łóżko dwuosobowe, np. od Beds.pl ma szerokość 160 cm, 180 cm lub 200 cm oraz długość 200 cm. Dostępne są także modele węższe od szerokości 140 cm, na których z powodzeniem mogą wyspać się dwie osoby. Ten rozmiar jest również bardzo popularny wśród singli lub par, które na co dzień ze sobą nie mieszkają.

Klasyczny i najlepiej sprzedający się rozmiar łóżka dwuosobowego to 160 x 200 cm. Jest to również rozmiar określany jako łóżko małżeńskie. Każdy użytkownik może w ten sposób cieszyć się własnym terytorium do leżenia, które odpowiada przybliżonej powierzchni łóżka pojedynczego.

Oczywiście wymiary należy dostosować także do wolnego miejsca w sypialni. W przypadku łóżka, na którym śpią dwie osoby, warto zadbać o komfortowy dostęp do wejścia i zejścia z dwóch stron materaca. Gdy przestrzeń na to pozwala, wybierz większe łóżko. Jeśli jednak wymiary sypialni ograniczają swobodne poruszanie się, lepiej zdecyduj się na mniejszą wersję.

Czy lepiej wybrać jeden duży, czy dwa pojedyncze materace?

Oczywiście tutaj wiele zależy od osobistych preferencji. Jeden materac nie ma szczeliny pośrodku, więc można mówić o większym komforcie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że przy takim rozwiązaniu bardziej odczuwalne są ruchy partnera. W przypadku dwóch pojedynczych materacy, nie ma problemu z odczuwaniem przekręcania się lub wstawania drugiej osoby.

Warto podkreślić, że wiele zależy od jakości materaca i stelaża łóżka. Dzięki odpowiedniej, wzmocnionej konstrukcji i zastosowaniu wysokiej jakości materiałów, możesz wspaniale wysypiać się na jednym materacu w łóżku dwuosobowym. Dlatego nie warto skąpić ani na kupnie ramy ze stelażem, ani materaca. Pamiętaj, że powierzchnia do spania powinna być na tyle elastyczna, by można było ją dostosować do sylwetki i wagi śpiącego.

Obecnie nawet w sklepach internetowych z meblami takich jak The Beds, dostępnych jest wiele wzorów łóżek dwuosobowych, które upiększą przestrzeń sypialną oraz zapewnią przyjemny sen.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły