Obi - przegląd oferty marketów budowlanych, ceny, opinie, porady

Castorama i Leroy Merlin to bardzo popularne markety budowlane. Od lat rywalizuje z nimi inna duża sieć. Chodzi tu o niemniej znane niemieckie Obi. Pierwszy sklep o tej nazwie został otwarty w 1970 roku. Do polski sieć zawitała w 1997 roku. Od tego czasu zdobywa dobre opinie klientów. Zapraszamy, zatem na przegląd oferty wspomnianego marketu budowlanego. Co możemy w nim znaleźć i jakie są ceny?

Materiały wykończeniowe to podstawa

Sklepy Obi słyną z materiałów wykończeniowych i to od nich rozpoczniemy przegląd oferty. Znajdziemy w niej wszystko, co będzie potrzebne do wykończenia wnętrza domu. Będą to płytki podłogowe i ścienne oraz niezbędne akcesoria do ich położenia. Takie jak profile, kleje, fugi itp. Płytki możemy podzielić na różne kategorie, do których podporządkowano konkretne ceny. Mogą się wahać od 15 do 60 zł za opakowanie. To oczywiście nie wszystko, bowiem materiały wykończeniowe to też panele podłogowe, drzwi, okna i drewno budowlane. To wszystko znajdziemy w Obi. W ofercie znalazło się też miejsce dla materiałów budowlanych takich jak tynki, zaprawy i artykuły izolacyjne.

W dziale o nazwie technika, który może nam przybliżyć gazetka Obi, znajduje się wiele przydatnych sprzętów. Są to na przykład kominki i piece a także klimatyzatory i wentylatory. Do dyspozycji mamy też artykuły elektroniczne do zabezpieczania domów. Sklepy Obi przywiązują dużą wagę do akcesoriów żelaznych takich jak okucia, gwoździe, profile i blachy. Warto wiedzieć, że technika to również ręczne narzędzia i ich elektryczni następcy jak wiertarki, wkrętarki czy szlifierki. Dobrą wiertarkę udarową dostaniemy już za około 200 zł, nie jest to wysoka cena. Widać, więc, że Castorama i Leroy Merlin mają poważnego rywala.

Kolejne ważne kategorie

Obi, podobnie jak inne markety budowlane dzieli swoje produkty na różne kategorie. W jednej z nich znajdują się bardzo ważne rzeczy. Chodzi mianowicie o materiały i sprzęty do mieszkań oraz domów. Z jednej strony są to farby i narzędzia malarskie a z drugiej lampy wewnętrzne i zewnętrzne. Gazetka Obi zaproponuje nam rozmaite tapety a obok nich znajdziemy regały czy też wykładziny podłogowe. Tymczasem w kategoriach kuchnia i łazienka znajdziemy na przykład instalacje wodnokanalizacyjne. Oczywiście nie tylko to, bo również kompleksowe wyposażenie tych pomieszczeń. Ceny są dość atrakcyjne a do tego na część produktów zdarzają się promocje.

Nie możemy zapomnieć o jednym z najważniejszych działów opisywanego sklepu. Mamy tu na myśli ogród i wypoczynek. Znajdziemy w nim wszystko, co będzie potrzebne do stworzenia idealnego ogrodu. Jeśli chodzi o materiały budowlane, będą to płyty chodnikowe i tarasowe, obrzeża, palisady i krawężniki. Idąc dalej znajdziemy nasiona i sadzonki roślin, ziemię do nich a także maszyny ogrodowe. Nie zapomniano oczywiście o meblach do wypoczynku, basenach i wielu innych, przydatnych rzeczach. Niektóre z nich obejmują bardzo atrakcyjne, posezonowe promocje. Warto, więc odwiedzać sieć sklepów Obi. Praktycznie wszystkie opisane rzeczy kupimy przez internet, to wygodne rozwiązanie, które jeszcze upraszcza dobry kontakt ze sklepem.