Ocieplanie domu, zarówno dopiero budowanego, jak i poddawanego gruntownej renowacji, ma zapewnić optymalizację zapotrzebowania na energię cieplną. Nie wystarczą szczelne i nowoczesne okna, choć stanowią one istotny element skutecznej izolacji. Niezbędne jest dokładne zabezpieczenie fundamentów, ścian oraz dachu, które przyniesie oczekiwany efekt.

Aby wykonać efektywną izolację, niezbędne są przede wszystkim nowoczesne materiały budowlane, które pozwolą na zmniejszenie zapotrzebowania na energię. W zależności od uwarunkowań technicznych, miejsca wykonywania ocieplenia oraz budżetu, jakim dysponuje inwestor, można między innymi zastosować styropian, wełnę mineralną czy piankę poliuretanową.

Ocieplanie fundamentów

Jednym z kluczowych elementów izolacji budynku jest ocieplanie fundamentów (zobacz na elmas.com.pl). W tym przypadku ważne jest odpowiednie zabezpieczenie murów, niwelujące tak zwane mostki termiczne. Wykorzystywane materiały powinny cechować się odpornością, co ma szczególne znaczenie, gdyż napierająca ziemia może zniszczyć izolację. Polecaną metodą jest zastosowanie styropianu, zapewniającego wysoką skuteczność.

Efektywna izolacja fundamentów to materiały, cechujące się wysoką jakością. Warto, na etapie planowania inwestycji znaleźć dostawcę, dysponującego zróżnicowanym asortymentem, dopasowanym do charakteru budynku oraz rodzaju ocieplenia. Sukcesywne dostawy oraz szeroka oferta materiałów to atuty Składu Budowlanego Elmas. Zatrudnieni specjaliści pomagają inwestorom w dopasowaniu surowców izolacyjnych do konkretnego przeznaczenia, dzięki czemu klienci zyskują pewność, iż zastosowane rozwiązanie będzie efektywne i przyniesie oczekiwany efekt.

Ocieplanie poddasza

Ocieplanie poddasza to kolejny etap inwestycji, o którym nie można zapomnieć. W tym przypadku również istotną rolę odgrywa wybrany materiał. Często stosowana jest wełna mineralna, w odmianie skalnej lub szklanej. Surowiec ten nie tylko chroni przed wychłodzeniem budynku, ale także zapewnia dźwiękoszczelność. Ma to szczególne znaczenie, gdy poddasze będzie zaadoptowane na pomieszczenia mieszkalne lub biurowe.

Wełna jest wykorzystywana także jako skuteczny materiał do ocieplania dachu. Wówczas układana jest sposobem międzykrokwiowym, często wspomaganym dodatkowymi elementami styropianowymi, zapobiegającymi powstawaniu mostków termicznych. Warto pamiętać, że dobór właściwej metody oraz sposobu wykonania izolacji wymaga parametryzacji budynku i określenia między innymi newralgicznych miejsc, którymi ciepło wydostaje się na zewnątrz.

Izolacja termiczna obiektu to zapewnienie komfortowych warunków zarówno latem, jak i zimą. Jednym z najważniejszych argumentów, przemawiających za wykonaniem izolacji, jest realna oszczędność w kosztach ogrzewania. Warto więc zadbać o ten aspekt, wybierając wysokiej jakości materiały izolacyjne. Skład Budowlany Elmas dysponuje szerokim asortymentem wełny, styropianów czy płyt służących do ocieplania domów. Zatrudniony zespół profesjonalistów służy pomocą inwestorom, w wybraniu odpowiedniego materiału, dopasowanego do specyfikacji technicznej budynku.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej