Odbiór techniczny mieszkania

Wszystko o odbiór techniczny mieszkania - lista artykułów

Zapoznaj się z informacjami na temat odbiór techniczny mieszkania. Nasze sprawdzone porady związane z odbiór techniczny mieszkania pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Dokumenty, które trzeba sprawdzić kupując mieszkanie z rynku wtórnego

Dokumenty, które trzeba sprawdzić kupując mieszkanie z rynku wtórnego

Kupując mieszkanie z rynku wtórnego należy zwrócić uwagę na wiele aspektów. Choć wydawać by się mogło, że jest to znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie od kupna mieszkania, które deweloper dopiero ma w planach wybudować, to jednak warto być ostrożnym i mieć oczy dookoła głowy.
, 13 marca 2017

Stan deweloperski domi i mieszkania - co obejmuje? Standardy

Stan deweloperski domi i mieszkania - co obejmuje? Standardy

Stan deweloperski mieszkania czy standard pod klucz to w ostatnim czasie bardzo popularne terminy. Niejednokrotnie okazuje się jednak, że nie dla wszystkich są one jasne, oraz że bywają mylnie interpretowane. Standard wykończenia domu czy mieszkania podlega pewnym wahaniom, w głównej mierze spowodowanym nieznajomościom definicji i przyjętych norm. Co mieści się w standardzie deweloperskim, a co oznacza termin stan pod klucz? Na co możemy liczyć kupując nowe mieszkanie, a czego się spodziewać? Rozwiejemy wszelkie wątpliwości i przybliżymy standardy z obrębu branży deweloperskiej.
, 10 maja 2017

Własne "M" w 2017 roku – zmiany, prognozy, rekomendacje

Własne "M" w 2017 roku – zmiany, prognozy, rekomendacje

Raport mieszkalny w Polsce dla 2016 roku przygotowany przez Emmerson Evaluation nie pozostawia złudzeń: od 2008 roku ceny mieszkań w naszym kraju nieustannie rosną. Rozkład cen transakcyjnych wykazują najwyższy wzrost punktowy, co w połączeniu z niską deflacją sprawi, iż trend ten będzie się utrzymywał przez najbliższy czas. Jednak w skali wszystkich krajów należących do wspólnoty Unii Europejskiej i tak jesteśmy w dobrej sytuacji: Polska znajduje się na ósmym od końca miejscu wedle przyrostu cen mieszkań, które i tak są o 4,5% niższe niż w krajach Europy Zachodniej (tam odnotowano wzrost o ponad 9% w skali roku).
, 16 lutego 2017

Zadatek a zaliczka przy zakupie mieszkania

Zadatek a zaliczka przy zakupie mieszkania

Kupno mieszkania często wiąże się z koniecznością podpisania umowy przedwstępnej. Elementem tego zobowiązania prawnego jest uiszczenie stosownej kwoty pieniężnej na rzecz sprzedającego. Owe świadczenie pieniężne może posiadać status zadatku bądź zaliczki. Teoretycznie oba te rozwiązania są bardzo podobne. Jednak prawdziwe różnice pojawiają się w przypadku, gdy jedna ze stron zerwie umowę przedwstępną. Poniżej wskażemy, które rozwiązanie będzie wiązać się z wyższym bezpieczeństwem interesów strony kupującej i sprzedającej.
, 1 czerwca 2016

Nieruchomości dopasowane do Ciebie

Nieruchomości dopasowane do Ciebie

Szukając mieszkania lub innej nieruchomości, potencjalny klient miał jak dotąd do wyboru dwa wyjścia – samodzielne przeszukiwanie ogłoszeń w internecie lub zdanie się na agencję nieruchomości. Pierwsze rozwiązanie jest czasochłonne, a przekopanie się przez dziesiątki ofert w celu znalezienia jednej, pasującej do wszystkich wymagań nie gwarantuje sukcesu. Podobnie jest w agencji nieruchomości. Tu klient zdany jest tylko na te oferty, którymi ona dysponuje, a jak wiadomo, nie każdy próbuje sprzedać nieruchomość przez tego typu firmę. Współpraca z agencją niesie wprawdzie korzyści, takie jak techniczny odbiór mieszkania, w którym agencja często pomaga. W obu przypadkach nie ma więc żadnej gwarancji sukcesu. Na szczęście pojawiła się trzecia opcja – platforma ILUVE, która jest lepszym rozwiązaniem niż agencja czy samodzielne przeszukiwanie sieci.
, 27 marca 2017

Odbiór mieszkania od dewelopera - na co zwrócić szczególną uwagę?

Odbiór mieszkania od dewelopera - na co zwrócić szczególną uwagę?

Każda osoba, która kupiła mieszkanie od dewelopera z niecierpliwością czeka na moment, w którym będzie mogła w nim zamieszkać. Zanim jednak do tego dojdzie, musi nastąpić odbiór techniczny mieszkania w stanie deweloperskim, który jest ostatnim krokiem dzielącym właściciela od otrzymania kluczy. Wbrew pozorom nie jest to czynność łatwa, dlatego postaramy się wyjaśnić na co zwracać szczególną uwagę.
, 29 kwietnia 2016

Odbiór domu do użytkowania krok po kroku

Odbiór domu do użytkowania krok po kroku

Prawo budowlane w Polsce reguluje zdecydowaną większość kwestii związanych z budową nieruchomości. Prawo to reguluje także te kwestie, które są związane z podejmowaniem czynności zmierzających do oddania budynku, zamknięcia dziennika budowy i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Prześledźmy więc krok po kroku, jak uzyskać techniczny odbiór domu do użytkowania. Sprawdźmy też, z jakimi urzędami inwestor i kierownik budowy będzie musiał się kontaktować. 
, 22 kwietnia 2016

Co jest droższe? Remont mieszkania używanego czy w stanie deweloperskim?

Co jest droższe? Remont mieszkania używanego czy w stanie deweloperskim?

Wielu nabywców nieruchomości staje przed dylematem: kupić stan deweloperski i wykończyć nowe mieszkanie, czy nabyć oraz wyremontować nieruchomość pochodzącą z rynku wtórnego. Decyzja wcale nie jest prosta, bowiem trzeba wziąć pod uwagę wszystkie wydatki (zarówno te związane z zakupem, odbiorem technicznym mieszkania, jak i z jego późniejszym wykończeniem lub remontem). Pierwszym krokiem do dokonania analizy kosztów jest określenie metrażu całej nieruchomości. Aby ułatwić obliczenia przyjmijmy, że nasze mieszkanie posiada 50m2 (małą kuchnię, łazienkę oraz jeden pokój).
, 28 kwietnia 2016

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij