Kolory Feng Shui

Co to jest Feng Shui?

Feng Shui to starożytna chińska dziedzina planowania i aranżacji przestrzeni, która dąży do osiągnięcia harmonii i równowagi z otaczającym środowiskiem. Ogólne założenie owej nauki twierdzi, że świat wypełnia energia Chi, którą należy pozyskać i starać się zatrzymać. Za pomocą Feng Shui wpływa się na wszelkie aspekty życia, od miłości, po dobre zarobki. Technikę można traktować poważnie lub tylko jako inspirację, która pomoże urządzić wnętrze domu. Starożytna praktyka pomaga udekorować dom i wprowadzić do niego spokój, ład i porządek.

Moc kolorów Feng Shui

W dziedzinie Feng Shui kolory mają niezwykle ważne znaczenie i dużą moc oddziaływania.Aby lepiej zrozumieć ich siłę należy najpierw sięgnąć do źródła zasady pięciu żywiołów, która twierdzi, że każdy kolor posiada daną, unikalną symbolikę. Można powiedzieć, że kolory są materialnym obrazem niewidzialnej energii Chi. Zastosowanie kolorów Feng Shui może ułatwić zaaranżowanie pomieszczenia, a także wprowadzić spokój, czystość i jedność. Warto sięgnąć po kupony rabatowe (sprawdź na https://www.kod-rabatowy.pl/obi/) na wysokiej jakości farby, które pomogą taniej urządzić wnętrze. Dostępne są one w bogatej palecie kolorów, dzięki czemu odwzorowanie energii Chi na ścianach nie będzie stanowić żadnego problemu. Jakie są to kolory?  

Zielony kolory Feng Shui - siła natury

Zielony symbolizuje drzewo, dzięki czemu jest bardzo blisko natury. Daje pomieszczeniu energię, zdrowie i oczyszczenie. Kojarzy się również z relaksem, spokojem i odpoczynkiem. Zieleń pomaga rozwijać nowe przedsięwzięcia i realizować cele. Doskonale sprawdzi się w pokoju biurowym. Będzie także idealnym rozwiązaniem do pokoju dziecięcego, ponieważ wspiera skupienie i naukę. Oprócz tego oznacza regenerację i leczniczą siłę przyrody. Osoby mające częste problemy ze zdrowiem powinny udekorować wnętrze zielonymi dodatkami.

Czerwony kolor Feng Shui - symbol ognia

Czerwony oznacza ogień, siłę i przemianę. Motywuje do działania, napawa chęciami i dodaje siły. Doskonale nadaje się do pomieszczeń, w których się pracuje. Pomaga podejmować decyzje i przyspieszyć realizację zamierzonych celów. Pokonywanie trudności w pomieszczeniu udekorowanym czerwonymi dodatkami nie powinno sprawiać problemów. Jest to również kolor sławy i bogactwa, dlatego idealnie sprawdzi się dla ludzi żądnych sukcesów zawodowych. Jest idealną propozycją dla dynamicznych osób, prowadzących szybkie i aktywne życie.

Ziemia - brązowy kolor Feng Shui

Ziemię symbolizują naturalne kolory, takie jak brązowy, beżowy czy jasny żółty. Idealnie nadaje do całego domu, ponieważ to kolor harmonii, stabilności oraz bezpieczeństwa. Ziemia kojarzy się z naturą, dlatego symbolizuje również spokój, ład i relaks. Dodatkowo chroni relacje między ludźmi, spaja przyjaciół i rodzinę. Doskonałym rozwiązaniem będą beżowe ściany, brązowe meble czy jasno-żółte elementy dekoracyjne. 

Biały kolor Feng Shui - spokój metalu

Biały, kremowy i jasny szary symbolizują metal. Wprowadzają do pomieszczeń spokój, ład i harmonię. Biel jest idealna dla osób, które szukają duchowej równowagi. Dlatego jasne pomieszczenia i  zrównoważona aranżacja to perfekcyjne rozwiązania. Biały również doskonale nadaje się do pokoju gościnnego, salonu i do kuchni, ponieważ wspomaga kontakty międzyludzkie. Dodatkowo oznacza otwartość domowników na metamorfozy.

Element Wody - niebieski kolor Feng Shui

Niebieski kolor Feng Shui symbolizuje siłę, świeżość i czystość. Doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach, w których stawia się na relaks i odpoczynek - może to być łazienka, a nawet domowa biblioteczka. Z kolei granatowy doskonale sprawdzi się w pokojach przeznaczonych do pracy artystycznej, ponieważ daje natchnienie i dużo energii.Moc tego koloru wspiera nietypowe i niezwykłe rozwiązania, które pomogą malarzom i innych artystom.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny