Odkurzacz basenowy - rodzaje

Odkurzacz basenowy dolphin supreme

Odkurzacz do basenu może występować w postaci sprzętu automatycznego (robota) lub w wersji ręcznej. Podział jest mało istotny, ponieważ obydwa sprzęty wykorzystywane są w tym samym celu – do czyszczenia dna basenu. Kiedyś dno basenu czyściło się najprostszym sposobem. Polegał on na spuszczeniu z basenu całej wody i wyszorowaniu dna mopem i detergentami. Jest to jednak bardzo nieekonomiczny sposób.

W ostatnich latach coraz modniejsze stają się odkurzacze do czyszczenia basenu z serii dolphin. Są jednymi z najpopularniejszych sprzętów na rynku. Najnowszą wersją producenta Maytronics jest odkurzacz basenowy dolphin supreme. Sprzęt czyści powierzchnie basenowe o maksymalnej długości 15 m. Odkurzacz basenowy dolphin wyposażony jest w wymienne filtry kartuszowe, które można czyścić pod bieżącą wodą. Urządzenie wyróżnia także kilka innych ciekawych funkcji.

Odkurzacz do basenu serii dolphin ma wbudowany specjalny system, dzięki któremu instynktownie skanuje podczas pracy czyszczoną powierzchnię basenu (dno, ściany, linia wodna). Sprzęt posiada również szczotki w dwóch wersjach: WB (do gładkich powierzchni, np. ceramika) oraz CB (do szorstkich powierzchni np. folia basenowa, beton). To jednak nie wszystko. Odkurzacz do basenu dolphin supreme wyposażony jest także w podwójny napęd, żyroskop oraz system sterowania przez smartfon. Jest to niezwykle porządny sprzęt, który z pewnością posłuży kilka lat. Producent daje na odkurzacz basenowy dolphin aż 3 lata gwarancji. Jeśli interesuje cię także aranżacja ogrodu, więcej informacji znajdziesz tu.

Odkurzacz basenowy hayward i pool blaster

Innym rodzajem sprzętu czyszczącego jest odkurzacz basenowy hayward. Jest to bardzo wydajne urządzenie, którego obsługa jest dziecinnie prosta. Posiada jednak znaczącą wadę. To wyłącznie odkurzacz dna basenu. Czyści tylko tę powierzchnię. Ściany czy linia wodna, jak w przypadku dolphina, nie jest w zasięgu jego pracy. Każdy model wyposażony jest w wózeczek transportowy i posiada ok. dwa lata gwarancji.

Robot sterowany jest poprzez wbudowany mikroprocesor, który optymalizuje pracę urządzenia. Można wykorzystać odkurzacz basenowy do szybkiego czyszczenia pomiędzy standardowymi cyklami. Zazwyczaj system urządzenia sam oblicza rozmiar basenu i na tej podstawie programuje dla siebie najoszczędniejsze i najszybsze czyszczenie. Robot wystarczy umieścić w basenie i włączyć. Resztę urządzenie wykona już automatycznie.

Zupełnie innym urządzeniem, lecz wykorzystywanym w tym samym celu, jest odkurzacz do basenu pool blaster. To w zasadzie półautomatyczny sprzęt, zasilany bateriami. Jest to rodzaj lekkiego odkurzacza ręcznego. Sprzęt jest wydajny, wyposażony w wysoko przepływową pompę do basenu. Posiada duży pojemny worek filtrujący. Pool blaster cechuje także wysoka moc pracy oraz prosta konserwacja. Można wykorzystać sprzęt do czyszczenia punktowego. Dobrze sprawdza się w czyszczeniu jacuzzi oraz przydomowych basenów. Sprawdź więcej informacji o basenie w ogrodzie w tym artykule.

Odkurzanie basenu i czyszczenie basenu to bardzo ważne elementy utrzymania go w odpowiednim stanie. Jest bardzo wiele możliwości, by zachować czystą wodę w basenie.
Odkurzacz do basenu - cena, rodzaje, producenci, opinie

Odkurzacze basenowe - cena i opinie

Wybrane sprzęty, ich cena i opinie

Odkurzacze basenowe występują w różnych cenach. Koszty uzależnione są przede wszystkim od wyposażenia, jakie zawiera poszczególny sprzęt. I tak na przykład za niezwykle zautomatyzowany odkurzaczbasenowy serii dolphin, zapłacimy ok. 4500 zł – 7200 zł. Troszkę tańszy okazuje się być odkurzacz dna basenu marki hayward. Cena urządzenia plasuje się w granicach ok. 3000 zł – 6000 zł.

Najtańsze z przytoczonych powyżej są półautomatyczne odkurzacze basenowe. Cena tego rodzaju urządzenia wynosi od 800 zł do maksymalnie 2300 zł. Każdy ze sprzętów można nabyć na popularnych aukcjach internetowych. Dzięki nim mamy jednocześnie możliwość zapoznania się z opiniami obecnych użytkowników poszczególnych odkurzaczy.

Odkurzacze basenowe serii dolphin supreme posiadają bardzo dobre opinie wśród użytkowników. Niemal każdy, kto zakupił takie urządzenie, wyraża zadowolenie z inwestycji. Żaden odkurzacz basenowy nie jest w stanie dorównać serii dolphin. Podwójny napęd oraz możliwość sterowania urządzeniem przez bluetooth lub smartfona daje przewagę technologiczną temu urządzeniu. Trochę gorzej wypadają odkurzacze basenowe hayward. Owszem, posiadają zdolność samodzielnej pracy, jednak jest coś, co działa na ich niekorzyść.

O ile system i cykl pracy są całkiem w porządku, to jednak wadę stanowi obszar czyszczenia. Mianowicie negatywne opinie dotyczą tego, że jest to wyłącznie odkurzacz dna basenu. Niższa cena rekompensuje więc ograniczenia w działaniu urządzenia. Odkurzacz basenowy ręczny także ma dobre opinie. Najczęściej wykorzystywany jest do czyszczenia przydomowego basenu lub jacuzzi. Koszty basenu oszacujesz w tym miejscu.

Akcesoria basenowe

Posiadanie basenu wymaga także inwestycji w niezbędne akcesoria basenowe. Wśród nich wyróżnia się filtry, pompy filtrujące, maty pod basen wykonane z wysokiej jakości materiału, folia basenowa oraz pokrywy na basen. Zazwyczaj wszystkie zestawy basenowe dostępne w sprzedaży, wyposażone są w niezbędne akcesoria basenowe. Można spotkać zestawy basenowe 3w1, 7w1 i 9w1. Każdy typ charakteryzuje się konkretną liczbą akcesoriów w zestawie (podstawowe to basen, pompa oraz filtr).

Kupując jednak zestawy basenowe, warto pomyśleć także o środkach do ich czyszczenia. Nie wystarczy użyć samego sprzętu. W tym przypadku wskazana jest chemia basenowa. A więc specjalistyczny zestaw do czyszczenia basenu. To niezwykle ważna kwestia, ponieważ dzięki zastosowaniu odpowiednich środków woda w basenie będzie czysta. Chemia basenowa to przede wszystkim chlor w basenie, który działa dezynfekująco. Zazwyczaj występuje w postaci tabletek.

Odkurzacze basenowe różnych rodzajów to ważny element wyposażenia. Zbierają cały nagromadzony brud z dna basenu.
Odkurzacz do basenu - cena, rodzaje, producenci, opinie

Chemia basenowa obejmuje również preparaty, zawierające ph plusowe i minusowe, antyglony, algenex oraz rainbow. Jeśli nie wiemy, jaki zestaw do czyszczenia basenu wybrać, warto skorzystać z pomocy fachowców. Pomogą nam wybrać najlepszy zestaw do naszego prywatnego basenu. Zestawy basenowe nie są drogie. Ich cena wynosi około 80 zł – 1000 zł. Podarujmy więc sobie odrobinę relaksu.

Odkurzacz do czyszczenia basenu – czy to dobra inwestycja?

Bez wątpienia zakup sprzętu, jakim jest odkurzacz do basenu, jest bardzo dobrą inwestycją. Urządzenia nie wymagają naszej ingerencji. Potrafią same wyczyścić powierzchnie basenowe, a po skończonej pracy automatycznie się wyłączają. Można nawet pozostawić je w trybie pracy, gdy np. śpimy. Sprzęt jest tak zaprogramowany, że poruszając się w przypadkowy sposób, dokładnie czyści całą powierzchnię. W dodatku nasze wątpliwości mogą rozwiać liczne pozytywne opinie użytkowników.

Wybór sprzętów na rynku jest duży. Od całkowicie zautomatyzowanych, po zwyczajne ręczne, zasilane bateriami. Zróżnicowany wybór to także odmienna cena, która pozwala nam na zakup urządzenia z przeznaczonego na ten cel budżetu. Jeśli więc nie chcemy dużo wydawać, śmiało możemy zainwestować w ręczny odkurzacz basenowy. Pomimo że jest tani, ma naprawdę dobre opinie.

Powyższy przegląd pozwala nam na indywidualną ocenę urządzeń służących do czyszczenia basenu. Jeśli chcemy więc cieszyć się czystą wodą w naszym basenie – zainwestujmy w odkurzacz do basenu oraz chemię basenową. To dwa podstawowe elementy, których nie może zabraknąć. Dzięki nim woda znajdująca się w basenie będzie bezpieczna, a kąpiel sprawiać nam będzie wyłącznie przyjemność. Dzisiejsze odkurzacze basenowe zaprogramowane są w taki sposób, aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Wybór jest kwestią indywidualną.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 86,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny