Odkurzacz na wodę - o czym pamiętać przy zakupie sprzętu elektrycznego?

Bezworkowy odkurzacz wodny charakteryzuje się tym, że ma bardzo dobre opinie wśród klientów. Warto wiedzieć, że cena odkurzacza wodnego jest z pewnością wyższa niż ceny normalnych workowych odkurzaczy, ale te w większości nie mają takich zalet jak nasz odkurzacz wodny.

Odkurzacz wodny jest antyalergiczny, w związku z czym wielu alergików z niego korzysta. Podczas zakupu powinniśmy zwrócić uwagę na kilka dość istotnych elementów. Pierwszym z nich będzie na pewno konstrukcja urządzenia. Przy tym warto wiedzieć, że im więcej jest zakamarków w całej konstrukcji, tym cięższe będzie czyszczenie sprzętu.

Dodatkowo powinniśmy też zwrócić uwagę na wagę urządzenia, ponieważ starsze lub chore osoby, które nie mogą dźwigać, nie powinny kupować dużych i ciężkich odkurzaczy, w których jest filtr wodny. Istotnym elementem jest także pojemność zbiornika, którą powinniśmy dobrać odpowiednio do wielkości mieszkania. Dodatkowo warto zakupić odkurzacz z filtrem HEPA, który jest wyjątkowo antyalergiczny i likwiduje praktycznie wszystkie zanieczyszczenia. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o odkurzaczach.

Odkurzacz wodny - jego zalety oraz wady

Zalety odkurzaczy wodnych

Zdecydowanie największą zaletą jest to, że odkurzacz z filtrem wodnym jest przeznaczony dla alergików, którzy mają problem z różnymi pyłkami i roztoczami. Oczywiście nie oznacza to, że osoby, które nie mają alergii nie mogą go używać, a wręcz przeciwnie. Woda, która zawarta jest w filtrze, pochłania większą ilość kurzu, pyłków i roztoczy niż jest to w przypadku odkurzaczy workowych.

Co więcej, gdy zdecydujemy się na odkurzacz, w którym znajdzie się wylotowy filtr HEPA, pozbędziemy się bardzo drobnych cząsteczek kurzu, roztoczy, bakterii, pyłków kwiatowych, a nawet i zarodników grzybów. Niesamowitą zaletą jest także to, że po zakupie takiego urządzenia nie będziemy musieli kupować worków czy filtrów, a starczy nam sama woda.

Cena odkurzacza wodnego jest miarodajna w stosunku do tego, jakie działanie on ma. Pamiętajmy, że woda z filtra dodatkowo nawilża nasze pomieszczenie, a gdy dodamy do niej ulubione zapachy, rozprowadzą się one w powietrzu. Odkurzacze wodne są także dostępne w wielu wzorach.

Wady odkurzacza wodnego

Dla wielu osób poważną wadą odkurzaczy z filtrem wodnym jest to, że wymagają one czyszczenia po każdym użyciu. Jeśli nie wyczyścimy sprzętu z brudu i kurzu zaraz po wykonanej pracy, wtedy na następny dzień będzie trudniej nam oczyścić odkurzacz, a po czasie nie będzie on działał tak, jak powinien.

Pamiętajmy również o tym, że w momencie, gdy zabrudzona woda będzie stała dłużej w odkurzaczu, wtedy zacznie ona śmierdzieć, co jest równoznaczne z tym, że odkurzacz wodny, zamiast czyścić nasze pomieszczenia, stanie się miejscem rozwoju bakterii, grzybów i pleśni, czego chcemy uniknąć.

Ostatnim już dość kłopotliwym dla wielu osób elementem jest cena odkurzacza wodnego, która przewyższa ceny odkurzaczy workowych. Pamiętajmy jednak, że odkurzacz z filtrem wodnym to jednorazowy wydatek, do którego nie musimy dodatkowo dokupować worków i filtrów, przez co w rezultacie jego cena nie jest aż tak duża. A może zainteresuje cię także ten artykuł o odkurzaczu wodnym?

AGD w atrakcyjnych cenach - sprawdź promocje!

Bezworkowy odkurzacz wodny - opinie, ceny i pożyteczne informacje

Ceny za odkurzacze wodne

Odkurzacz na wodę dostępny jest w różnych cenach. Zależy to przede wszystkim od tego, jaką markę wybierzemy. Bardzo popularne są odkurzacze, w których jest filtr wodny, należące do marki Electrolux, czy Zelmer. Zarówno Electrolux, jak i Zelmer cechują się wysoką jakością swoich produktów i bogatą ofertą.

Kolejna kwestia dotyczy tego, czy wybieramy model z filtrem HEPA, czy też taki, w którym znajduje się tradycyjny filtr wodny. Oczywiście modele z filtrem HEPA są najczęściej troszkę droższe. Warto też wspomnieć o tym, że istotna jest tutaj też pojemność zbiornika, bo im jest ona większa, tym cena będzie wyższa. Nie można także zapomnieć o tym, że ceny różnią się pod względem wielkości, miejsca zakupu i posiadania dodatkowych funkcji.

Odkurzacz wodny na dywanie, a także cena odkurzacza wodnego i polecany odkurzacz z filtrem wodnym oraz producenci odkurzaczy wodnych
Odkurzacz wodny - rodzaje, ceny, opinie, polecane modele i producenci

W rezultacie ceny wyglądają mniej więcej tak, że za te najprostsze modele odkurzaczy z filtrem wodnym, będziemy musieli wydać około 300 zł, co nie jest jakąś przerażającą kwotą. Jeśli natomiast zdecydujemy się odkurzacze wodne, które pracują także jako odkurzacze piorące, wtedy będzie to koszt około 1000 zł, choć wielokrotnie znajdziemy także tańsze modele.

O czym jeszcze warto wiedzieć, decydując się na odkurzacz z filtrem wodnym?

Cena odkurzacza wodnego to tylko jedna z kwestii decydujących o tym, na jaki odkurzacz wodny się zdecydujemy. Pamiętajmy o tym, że bardzo wielką rolę odgrywają także wzory odkurzaczy, które rzucają nam się w oko już przy pierwszym spojrzeniu na wszystkie modele odkurzaczy.

Musimy jednak pamiętać, że nie tylko wygląd ma tutaj znaczenie, ale również to, jak duży jest sam odkurzacz wodny i jaką wagę ma. Wiadomo, że odkurzacze wodne są zdecydowanie cięższe niż odkurzacze workowe i mogą one ważyć nawet około 10 kg, gdy są wypełnione wodą, co dla wielu osób będzie to już spory ciężar.

Pamiętajmy również, by nasz odkurzacz z filtrem wodnym, wyposażony był w duże koła. Takie koła bardzo ułatwiają nam przemieszczanie odkurzacza w różne miejsca naszego domu, czy też mieszkania. Unikajmy więc modeli, z małymi kołami, które stwarzają kłopot przy pracy z odkurzaczem.

Ostatnim już elementem, o którym warto wiedzieć i który ułatwia nam bardzo wiele, są odkurzacze piorące. Otóż producenci odkurzaczy wodnych wpadli na genialny pomysł i postanowili połączyć odkurzacze wodne z odkurzaczami piorącymi. Dlatego też zaawansowane modele odkurzaczy wodnych bardzo często mają funkcję prania dywanów, tapicerki samochodowej, terakoty czy podłóg, co jest niesamowicie wygodne.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny