Ogrodzenia betonowe łupane – charakterystyka i cena

Estetyczne ogrodzenia z bloczków łupanych

Bloczki łupane powstają z połączenia najwyższej jakości cementu i szlachetnego kruszywa. Następnie nadaje się im fakturę przypominającą naturalny kamień. Są podstawowym elementem, z którego powstają ogrodzenia łupane. Całość nie sprawia większych problemów podczas montażu. Przede wszystkim, dlatego, że łączy się ze sobą gotowe moduły konstrukcyjne. Zatem cały proces może zostać wykonany w czasie podobnym do montażu ogrodzeń systemowych.

Ogrodzenia betonowe łupane komponują się naturalnym otoczeniem. Wyglądają estetycznie i można je z łatwością dopasować do wyglądu budynku. Jednakże walory estetyczne to tylko jedna z zalet. Zastosowanie bloczków łupanych jest dobrym pomysłem, ponieważ są one odporne na warunki atmosferyczne. Odznaczają się niską nasiąkliwością, nie pękają nawet przy ujemnych temperaturach. Co ważne, nowoczesne technologie sprawiają, że pustaki łupane to produkty ekologiczne. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o ogrodzeniach.

Bloczki łupane, a więc i całe ogrodzenia występują w różnych rodzajach. Nie chodzi tu nawet o kształty murów i ich elementów. Pustaki mają różne grubości ścianek, co daje spore pole manewru. Do tego mogą znacznie różnić się fakturą. Produkcja betonu łupanego pozwala na imitowanie różnych odmian naturalnego kamienia. Zatem oprócz wielu faktur mamy też dostęp do rozmaitych kolorów.

Ogrodzenia łupane i ich ceny

Ogrodzenia z pustaków łupanych mogą przybierać kilka form. W zasadzie każda z nich jest bardzo dobrze znana. Pierwsza wersja to słupki łupane, między którymi znajduje się przęsło z metalu. Warto też zdecydować się na podmurówkę w dwóch opcjach. Mogą znajdować się na niej słupki łupane lub stalowe. Jeżeli zależy nam na pełnym odizolowaniu posesji mamy jeszcze jedną drogę, którą można podążyć. Jest nią stworzenie pełnego muru z bloków łupanych.

Ogrodzenia z pustaków łupanych – przykładowe materiały i ich cena

Pustak łupany wersja I

Pustak łupany wersja II

Kształtka łupana

Daszek dwuspadowy

Zastosowanie

Do murowania słupków łupanych i ścianek ogrodzeniowych.

Do tworzenia podmurówek i ścianek ogrodzeniowych.

Do tworzenia murków oporowych, podmurówek i ścianek łupanych.

Wykorzystywany do wykańczania słupków, murków oporowych, podmurówek.

Wymiary

390x180x160 milimetrów

390x180x160 milimetrów

390x180x160 milimetrów

264x220x70 milimetrów

Cena

Szary około 10 zł za sztukę. Kolorowe około 12 zł/szt.

Szary około 9 zł za sztukę. Kolorowe około 11 zł/szt.

Szary około 9 zł za sztukę. Kolorowe około 11 zł/szt.

Szary około 7 zł za sztukę. Kolorowe około 8 zł/szt.

A może zainteresuje cię także ten artykuł z wzorami na ogrodzenia metalowe?

Sprawdź promocje!

Ogrodzenia z kamienia naturalnego

Niepowtarzalny płot z kamienia

Ogrodzenia gabionowe to niezwykle interesujące rozwiązania. Mogą pochwalić się pozytywnymi opiniami osób, które się na nie zdecydowały. Podstawowy element takiego płotu to kosz gabionowy. Jest wykonany ze stali i przypomina klatkę. Wypełnia się go najróżniejszymi materiałami. Może być to na przykład kora drzew, łupiny orzechów kokosowych. My jednak zajmiemy się ogrodzeniami gabionowymi wypełnionymi kamieniem.

Gabiony to świetne rozwiązanie, jeśli chcemy wykonać ogrodzenie z kamienia łupanego. Wystarczy, że wypełnimy je tym właśnie materiałem. Do dyspozycji mamy też marmur, granit, otoczaki, żwir czy nawet beton. W rzeczywistości możemy wybrać dowolne kruszywo by wykonać płoty z kamienia tego typu. Czy ogrodzenia gabionowe mają jakąś wadę? Tak, są nią dość niskie walory dekoracyjne. Choć z pewnością wielu osobom przypadną do gustu. Sprawdź także ten artykuł o ogrodzeniach panelowych.

Gabionowe ogrodzenie z kamienia łupanego

Gabionowe ogrodzenie z kamienia ma wiele zalet. Jedną z nich jest łatwość montażu, przewyższająca nawet ogrodzenia systemowe. Do tego gabiony dają wiele możliwości, jeśli chodzi o aranżację. Można na przykład ułożyć na nich warstwę ziemi i posadzić rośliny. Czy też połączyć kruszywo z innym materiałem. W kategoriach czysto użytkowych wyróżniamy ważną zaletę. Otóż gabionowy płot z kamienia jest bardzo stabilny, trwały i szczelny.

Ogrodzenia z kamienia zamkniętego w gabionie są odporne na uszkodzenia i warunki atmosferyczne. Nie wymagają malowania ani żadnej innej formy impregnacji. Nie sprawiają, zatem żadnych problemów w utrzymaniu. Pozostała jeszcze jedna, istotna kwestia. Gabiony doskonale tłumią hałasy. Zapewniają tym samym ciszę i spokój na posesji. Stąd między innymi biorą się pozytywne opinie o nich.

Gabionowe ogrodzenia z kamienia łupanego mogą występować w kilku wersjach. Jako jednolite mury czy też połączone z panelami. Są wysokie, niskie, możliwości jest cała masa. Teraz warto wspomnieć o cenach. Można śmiało stwierdzić, że gabiony należą do najbardziej ekonomicznych rozwiązań na rynku. Mogą okazać się tańsze od ogrodzeń systemowych. Za metr bieżący płotu zapłacimy od 200 do 800 zł. Cena zmienia się w zależności od wysokości i długości pojedynczego gabionu. A może zainteresuje cię także ten artykuł z cennikiem ogrodzeń?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 77,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny