Ogrodzenia palisadowe – ogrom możliwości wyboru

Ogrodzenia palisadowe to po prostu ogrodzenia modułowe. Są to po prostu przygotowane wcześniej przęsła, dzięki czemu ich montaż jest o wiele szybszy i bardziej wygodny. Takie gotowe ogrodzenia mają także jedną bardzo istotną zaletę: są po prostu o wiele tańsze niż innego rodzaju ogrodzenia. Ogrodzenia modułowe mogą być robione z różnych materiałów.

Do tej kategorii należy zarówno ogrodzenia kute, czyli metalowe w o wiele bardziej tradycyjnym stylu. Są niezwykle trwałe i bardzo eleganckie. Zrobione z kutej stali, są odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale nie sprawdzą się, jeśli wolisz nowoczesne ogrodzenia metalowe. W tym wypadku lepiej sprawdzą się przęsła aluminiowe. W ofercie producentów znajdują się także prostsze elementy ze stali czy drewna. Wśród ogrodzeń panelowych wyróżnia się także płot żaluzjowy, wykonany z drewna lub sklejki. Ogrodzenia palisadowe dają ci naprawdę niezwykłą możliwość dopasowania płotu idealnie do twoich potrzeb i oczekiwań, a także do stylu budynku. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o ogrodzeniach.

Palisadowe ogrodzenia kute – cennik i możliwości

Najbardziej tradycyjne ogrodzenia palisadowe mogą naśladować najbardziej kunsztowne formy ogrodzeń kutych. Najczęściej są zrobione z bardzo dobrej jakości, ocynkowanej stali, która została ozdobiona różnego rodzaju dekorami. Na uwagę zasługują zwłaszcza ogrodzenia o łukowatym wykończeniu. Ostatnio pojawiają się także takie asymetryczne, z różnie rozstawionymi palikami w prześle. Przęsło palisadowe kute zazwyczaj jest dopasowane do rodzaju i stylu bramy lub furtki.

Palisadowe ogrodzenia kute są zazwyczaj dość drogie. Cennik jest jednak dość rozstrzelony. Przęsło kosztuje od 100 do 600 zł, w zależności od tego, jak bardzo jest dekoracyjne. Furtki i bramy przesuwne są znacznie droższe – brama kosztuje około 700 zł co najmniej. Ogrodzenia kute możesz kupić w sklepach typu dom i ogród lub zamówić bezpośrednio u producenta – wtedy możesz dopasować wielkość i liczbę przęseł do swojej działki. A może zainteresuje cię także ten artykuł z wzorami na ogrodzenia metalowe?

Porównanie cen przęseł kutych z różnych sklepów

Nazwa wzoru i sklep

Wzór

Wymiary przęsła

Cena

Alicja 2 Castorama

6 ozdobnych kryz

200 x 145 cm

368 zł

Tola Castorama

3 ozdobne kryzy

200 x 120 cm

168 zł

Palermo Leroy Marlin

Ozdobna kryza, ozdobne wykończenie palików

200 x 120 cm

119 zł

Majorka OBI

3 ozdobne kryzy

200 x 120 cm

155 zł

Ceny płotów palisadowych – nowoczesne rozwiązania

Nowoczesne ogrodzenia metalowe mają bardzo wiele odsłon. Przede wszystkim są robione z różnych materiałów – najczęściej jest to ocynkowana stal lub aluminium. Przęsła aluminiowe są o wiele droższe, są jednak lżejsze. W obu przypadkach jednak trwałość jest identyczna, dlatego nie ma to większego znaczenia. Wyróżnia się także pionowe i poziome ogrodzenia palisadowe. Oznacza to po prostu sposób ułożenia palików. Czasami zdarzają się także ogrodzenia, w których paliki ułożone są w kratkę lub w nieregularne kształty.

Ogrodzenia palisadowe przed domem, czyli wykonanie płotów palisadowych i ceny ogrodzeń palisadowych i za jedno przęsło
Ogrodzenia palisadowe - rodzaje, opinie, ceny przęseł, najlepsi producenci

Nowoczesne ogrodzenia modułowe są zazwyczaj bardzo proste. Rzadko kiedy mają ozdobne kryzy, są bardzo często ujęte w ramy – zamknięte zarówno z góry, jak i z dołu, tworzą całość z kolejnym przęsłem. W przypadku ogrodzeń panelowych tego typu świetnie sprawdzają się nowoczesne bramy przesuwne. Są one tak zaprojektowane, że wszystkie elementy elektroniczne są schowane w panelach i po prostu niewidoczne. Tego rodzaju ogrodzenia możesz kupić w sklepie budowlanym lub bezpośrednio u producenta. Sprawdź także ten artykuł o ogrodzeniach panelowych.

Sprawdź promocje!

Porównanie nowoczesnych ogrodzeń palisadowych

Nazwa, producent/sklep

Orientacja

Materiał

Wymiary

Cena

Rubin Leroy Merlin

Pozioma

Ocynkowana stal

120x200 cm

329 zł

Brema Castorama

Pionowa

Malowana proszkowo stal

200 x 117,5 cm

128 zł

Classic Niuwsky

Pionowa

Stal

200 x 1 m

200 x 1,75 m

Wycenianie indywidualne

OSACO Brisacol

Wypełnione profile

Aluminium

130 x 170 cm

519 zł

Kambodża Pekabet

Pozioma

Aluminium

198 x 98 cm

430 zł

Ogrodzenia palisadowe drewniane

Pionowe i poziome ogrodzenia palisadowe drewniane to także świetny wybór. Sprawdzają się zarówno w przypadku bardziej, jak i mniej nowoczesnych domów. W przeciwieństwie do płotów drewnianych pasują nie tylko do ogrodów w stylu wiejskim. Na uwagę zasługuje także płot żaluzjowy – działa jak prawdziwe żaluzje, za jego pomocą możesz zupełnie zasłonić niektóre części ogrodu.

Ceny płotów palisadowych drewnianych są bardzo zróżnicowane. Przede wszystkim zależą od rodzaju wybranego drewna. Najbardziej trwałe, wykonane z twardego drewna lub drewna egzotycznego potrafią być naprawdę bardzo drogie. Zdarzają się także ogrodzenia palisadowe wykonane ze sklejki lub tworzywa pokrytego drewnianą okleiną. Są tańsze, ale niestety niezbyt trwałe. A może zainteresuje cię także ten artykuł z cennikiem ogrodzeń?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97,9% czytelników artykuł okazał się być pomocny