Ogrodzenia przemysłowe – rodzaje, ceny, opinie, najlepsi producenci

Ogrodzenia przemysłowe

Ogrodzenia systemowe i ich funkcja

Nie da się ukryć, że niemal każdy nowoczesny koncern przemysłowy chroniony jest ogrodzeniem. Dobre ogrodzenie przemysłowe powinno:

 • zapewniać wysoki poziom zabezpieczenia budynku,
 • zostać dopasowane do potrzeb i wymagań zakładu,
 • być wytrzymałe na działanie zmiennych warunków atmosferycznych,
 • być trwałe oraz dostosowane do eksploatowania na co dzień,
 • wyglądać estetycznie,
 • posiadać możliwość ewentualnego naprawienia go.

Należy zastanowić się, co dane ogrodzenia systemowe będą miały osłaniać – od tego zależy bowiem, na jakie warto się zdecydować. Inne ogrodzenie wybiera się bowiem do posesji prywatnej, a jeszcze inne do dużego zakładu przemysłowego. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o ogrodzeniach.

Ogrodzenia i ich rodzaje

Ogrodzenia przemysłowe można podzielić na wiele kategorii. Różniącymi się one m.in. przeznaczeniem czy zastosowaniem. Z całą pewnością można wśród nich wymienić:

 • ogrodzenia wykonane z siatki plecionej
 • ogrodzenia wykonane z siatki zgrzewanej
 • ogrodzenia modułowe
 • ogrodzenia panelowe (płoty panelowe)
 • ogrodzenia segmentowe

Skupmy się głównie na dwóch ostatnich rodzajach, które najczęściej otaczają zakłady przemysłowe. Do ogrodzeń segmentowych doskonale pasuje brama segmentowa, z kolei panele ogrodzeniowe powinny zostać wyposażone w bramy przesuwne. Rzecz jasna, ważna jest również jakość wykonania każdego typu ogrodzenia i dbałość o szczegóły. Precyzyjny montaż ogrodzenia to gwarancja bezpieczeństwa, trwałości na wiele lat oraz jego wizualnego… odbioru.

Sprawdź promocje!

Popularne ogrodzenia przemysłowe

Płoty panelowe

Polecane są głównie dla tych, którzy chcą szybko postawić fabrykę i nie tracić czasu na skomplikowany montaż ogrodzenia. Najczęściej firmy decydują się na ogrodzenia z metalu, zdecydowanie odchodząc od mniej trwałych ogrodzeń aluminiowych. Panele ogrodzeniowe montuje się szybko i firma może zamknąć nimi posesję już nawet w dwa dni! A może zainteresuje cię także ten artykuł o ogrodzeniach panelowych?

Ogromnym atutem takiego ogrodzenia jest trwałość i dostępność wielu modeli czy materiałów, a nawet… kolorów. Instalacja odbywa się systemowo, a więc słupki, przęsła czy każdy element montażowy jest dostępny w zestawie. W przypadku szukania ogrodzenia dla zakładu produkcyjnego świetnie nadają się również ogrodzenia stalowe pełne. Konserwacja ogrodzenia nie będzie czasochłonna, a samo ogrodzenie zapewni długotrwałe użytkowanie! Ogrodzenia panelowe jako przemysłowe ogrodzenia to często wybierane rozwiązanie.

Ogrodzenia przemysłowe – rodzaje, ceny, opinie, najlepsi producenci

Ostateczna cena kompletnego ogrodzenia panelowego zależna jest od producentów. Za panele ogrodzeniowe na pewno trzeba jednak liczyć ok. 6500 zł (wraz z podmurówką).

Bramy przesuwne

Nie tylko panelowe ogrodzenia to niezbędny zakup, ale także bramy przesuwne, które pasują do płotów panelowych. Bardzo popularnym produktem stosowanym do różnego typu ogrodzeń panelowych jest brama przesuwna PI 200 – jest to brama ręczna, z napędem w niskiej albo wysokiej szafie. Zamyka ona wjazd o szerokości do 16 m, a w przypadku stosowania dwóch bram zbieżnych nawet do… 24 m!

Przykładowe ceny bram przesuwnych bez napędu elektrycznego (ocynk ogniowy)

szer. 8 m x wys. 1,45 m

19182 zł

szer. 8 m x wys. 1,45 m (powłoka poliesterowa)

20895 zł

szer. 10 m x wys. 2,4 m

24422 zł

szer. 10 m x wys. 2,4 m (powłoka poliestrowa)

26985 zł

szer. 12 m x wys. 2,15 m

28182 zł

szer. 2 m x wys. 2,15 m (powłoka poliestrowa)

33402 zł

Ogrodzenia segmentowe

Zazwyczaj wykonuje się je z kształtowników zamkniętych i spawa do poprzeczek. Dostępne na rynku są zarówno konstrukcje zamknięte, jak i otwarte. Najbardziej popularne ogrodzenie segmentowe oferuje producent Wiśniowski – można zamówić je również w wersji ocynkowanej. Dostępne są aż 4 rodzaje segmentów:

 • OPO 201
 • OPO 251
 • OPZ 252
 • OPZH 253

Do takiego ogrodzenia najlepsza będzie brama segmentowa, np. UniTherm firmy Wiśniowski. Posłuży ona do ogrodzenia stanowisk pracy maszyn i przyszykowanych dla nich miejsc postojowych w garażu w zakładzie.

Koszt zakupu bramy to ok. 4500 zł. Oczywiście, można znaleźć tańsze warianty (jak Novoferm ISO 45, cena ok. 2800 zł) – jednak są to bramy dedykowane znacznie mniejszym pojazdów. A może zainteresuje cię także ten artykuł z cennikiem ogrodzeń?Plusy ogrodzeń modułowych

Ogrodzenia te znacznie wyróżniają się na tle tradycyjnych ogrodzeń aluminiowych czy stalowych. Wśród dostępnych na rynku wyróżnia się firma Joniec, która oferuje ogrodzenie modułowe Roma Classic. To nowość na polskim rynku, pozwalająca na zastosowanie ogrodzenia w formie klasycznej (niska podmurówka i wąskie słupki) lub całkowite odgrodzenie dużego zakładu przemysłowego.

Ogrodzenie modułowe składa się z bloczków i daszków, które świetnie komponują się z nowoczesnymi przęsłami, bramami bądź furtkami np. ze stali. Co najważniejsze, wykorzystanie ogrodzeń modułowych eliminuje proces spoinowania, a zabezpieczenie zakładu powstaje dzięki nim szybciej i taniej, jak każdą inną metodą! Sprawdź także ten artykuł o tanich ogrodzeniach różnego rodzaju.

Parametry i ceny ogrodzeń modułowych

Kolor bloczku Roma Classic

Onyx

Wymiary

50,4 x 20 x 20 cm

Waga (48 szt. na palecie)

22,5 kg

Cena

25 zł / szt.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93,6% czytelników artykuł okazał się być pomocny