Jezeli w początkowej fazie budowy nie planujemy wykonania ogrodzenia docelowego, jesteśmy zmuszeni do zabezpieczenia budowy wykorzystując ogrodzenia tymczasowe.

Regulacje prawne obowiązujące przy ogrodzeniu budowy

Polskie prawo reguluje w sposób bardzo precyzyjny, zasady i normy związane z zabezpieczaniem terenów budowy oraz obszarów przemysłowych I inwestycyjnych. Ważne jest aby odpowiednio ogrodzić teren,  który został wskazany i zatwierdzony w projekcie. Zgodnie z prawem  ogrodzenie posesji, które nie przekracza 2.20 m nie wymaga pozwolenia. Istnieje natomiast zapis prawny, który określa parametry techniczne ogrodzenia jakim powinno zostać ogrodzone. Wysokość nie powinna byc niższa niż 1,5 m i znajdować sie minimum 1 m od wykopu.  W strefach, w których może nastapic ryzyko spadania przedmiotów z wysokości ogrodzenie powinno bych postawione w odleglosci 1/10 jego wysokości. Należy pamiętać ze każde ogrodzenie musi spełniać wymogi BHP aby nie stanowić zagrożenia dla ludzi.

Ogrodzenia Tymczasowe – jak to zrobić ?

Ogrodzenia tymczasowe i budowlane na ogrodzenia-przenosne.pl różnią się od siebie przede wszystkim konstrukcją, ale również możliwością szybkiego montażu, wagą oraz zastosowaniem. Należy zatem dostosować je w zależnosci od przeznaczenia.  Jeżeli jest to projekt indywidualny, prywatny (np. budowa domu, garażu, czy przyłącze wodne do posesji)  nie wymagane są skomplikowane konstrukcje. Oferta ogrodzeń tymczasowych dostępnych na rynku pozwala na wybranie i dostosowanie produktów spełniających najbardziej wymagające oczekiwania. Możlwiości mamy bardzo wiele. Pierwsza, i zarazem najbardziej popularna dla tzw. “szybkich” prywatnych inwestycji to ogrodzenia, przęsła ażurowe. Ogrodzenia wykonane z tego rodzaju przęseł charakteryzują się bardzo szybkim montażem. Wyznaczając granice inwestycji, ustawiając przęsła na tzw. stopach oraz zabezpieczając podporami, możemy w ekspresowym tempie ogrodzić teren budowy. Ogrodzenia tymczasowe typu ażurowe, są bardzo trwałe i charakteryzują się odpornością na warunki pogodowe – deszcz oraz niskie temperatury.

Pełne ogrodzenia budowlane - inaczej ogrodzenia zamknięte. Używane są raczej przy komercyjnych inwestycjach. Jest to stalowa rama z blachą trapezową w środku. Ogrodzenia zamknięte mają dużą przewagę w postaci wysłonięcia tego co się dzieje na naszym placu budowy.  

Dochodzą do tego wszelkiego rodzaju akcesoria ułatwiajace montaż takie jak:

 • złączki ocynkowane, dzięki którym możemy połączyć moduły budowlane
 • stopa betonowa, która ma na celu stabilizację ogrodzeń budowlanych i jest odporna na czynniki atmosferyczne.
 • podpory i wysłony
Ogrodzenia Tymczasowe I Budowlane
Ogrodzenia Tymczasowe I Budowlane

Plusy zastosowania ogrodzenia tymczasowego

 • Ogrodzenia tymczasowe mają wiele zastosowań. Mogą one służyc nie tylko na budowie, ale także przy zabezpieczaniu imprez masowych, demonstracji, czy zabezpieczaniu składowisk magazynowych.
 • Decydujac sie na ogrodzenie tymczasowe możemy swobodę decyzji czy  ogrodzić plac budowy czy całą działkę.
 • Ogrodzenie z paneli tymczasowch jest mobilne i daje możliwość przesunięcia oraz ułatwieniu dostępu np. maszynom budowlanym, które potrzebują szerokiego wjazdu
 • Kolejnym plusem ogrodzenia tymczasowego jest jest cena. Nawet zniszczone przęsła nie zrujnują naszego portfela.
 • Moga pełnić funkcje bramy lub zostać uzupełnione o bramy przesuwne i furtki
 • Ustawiane są bez konieczności przytwierdzania do podloża. Ogrodzenie tymczasowe bowiem ustawione jest na betonowych podstawach, a panele połączone są miedzy soba łącznikami.
 • Zabezpieczenie budowy takimi panelami powoduje, że miejsce  wyglada na niedostępne i zniechęca ewentualnych złodziei do prób wejscia na teren.
 • Ogrodzenia te charakteryzuje najwyższa jakość i trwałość, co powoduje, że można je wielokrotnie wykorzystywać.

Wynajem ogrodzeń tymczasowych

Coraz powszechniejsza jest opcja wynajmu ogrodzeń tymczasowych bowiem warunki proponowane przez firmy wyspecjalizowane w tym zakresie są bardzo korzystne. Zapenia nam to również wygodę w związku z brakiem konieczności zakupu ogrodzenia, które po zakończeniu budowy będzie nam niepotrzebne.

Jeżeli zdecydujemy się na ogrodzenia na wynajem na ogrodzenia-przenosne.pl dostaniemy przede wszystkim kompleksowa obsługę, poczynając od obliczenia potrzebnych elementów poprzez montaż, demontaż oraz wsparcie specjalistów. Gwarantuje nam to również, że wypożyczone ogrodzenie jest wykonane z trwałych, najwyższej jakości materiałów dzięki czemu może być wielokrotnie wykorzystywane. Można oczywiście własnoręcznie zamontować ogrodzenie tymczasowe. Należy jednak zwrócić uwagę, na poświęcony czas oraz zalecenia prawne w tym zakresie.  

Ceny wynajmowanego ogrodzenia budowlanego oczywiscie różnią się w zależności od długosci najmu, ilości ogrodzenia czy regionu. 

Jeżeli nasza budowa będzie trwać  kilka miesięcy może bardziej opłacać się wynajęcie ogrodzenia tymczasowego. Zależy to napewno od naszego budżetu. Może się okazać, że wynajęcie ogrodzenia na czas określony jest dla nas bardziej optymalne. 

Wkalkulowanie ogrodzenia tymczasowego powinno być zatem punktem obowiązkowym przed podjęciem każdej inwestycji.

Ogrodzenia Tymczasowe I Budowlane
Ogrodzenia Tymczasowe I Budowlane

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny