Ogrodzenie kute - najciekawsze wzory, ceny, opinie, porady

Ogrodzenia metalowe należą do najczęściej wybieranych rodzajów ogrodzeń. Wśród do najciekawszych i cieszących się największym prestiżem należą ogrodzenie kute, które dają wiele możliwości aranżacyjnych. W tym artykule przedstawimy właściwości, jakimi charakteryzują się ogrodzenia kute, opinie na ich temat, ich ceny, najciekawsze wzory, jakie mają nowoczesne oraz tradycyjne ogrodzenie kute, a także cenne porady przy wyborze ogrodzeń kutych do przydomowego ogrodu.

Jeśli szukasz firmy, która wykona u ciebie ogrodzenie, skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy, dostępnej na stronie Kalkulatory Budowlane. Po wypełnieniu krótkiego formularza zyskasz dostęp do najlepszych ofert.

Ogrodzenie kute - najciekawsze wzory, ceny, opinie, porady

Ogrodzenia kute - najważniejsze informacje

Kute ogrodzenia metalowe - charakterystyka

Ogrodzenia kute wykonuje się z metalu. Nadaje mu się kształt metodą wykuwania. Stop metalu jest w pierwszej kolejności ogrzewany, następnie artystyczny kowal obrabia go przy użyciu specjalnych narzędzi i w ten sposób uzyskiwane są piękne, unikalne wzory. Dostępne są w takiej formie wszystkie elementy ogrodzeń: przęsła kute, bramy kute, kute furtki, a także balustrady na schody czy balkony. Mamy bardzo bogaty wybór rozwiązań i możemy się zdecydować na proste nowoczesne ogrodzenia kute oraz na tradycyjne wzory z pięknymi zdobieniami, które mogą nawiązywać do sztuki ogrodów francuskich czy angielskich.

Ogrodzenia kute mogą mieć różne wypełnienia, czyli innymi słowy tralki. Do najpopularniejszych wypełnień należą wypełnienie z profili zamkniętych, wypełnienie z kątowników, wypełnienie ze sztachet metalowych oraz wypełnienie z pełnej stali. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o ogrodzeniach.

Kute ogrodzenia metalowe - właściwości

Wśród zalet ogrodzeń kutych należy wymienić między innymi ich unikalność. Jako że są one wykonywane ręcznie, nie sposób jest spotkać dwa ogrodzenia identyczne. Kolejną zaletą kutych ogrodzeń metalowych jest to, że mamy możliwość dowolnej ich modyfikacji. Możemy w sposób indywidualny wybrać typ takiego ogrodzenia, a także jego ozdoby albo całkowicie z nich zrezygnować. Dzięki temu możemy spełniać nasze fantazje aranżacyjne i designerskie. To chyba główny powód, dzięki któremu opinie na temat przęseł ogrodzeniowych wśród użytkowników są takie dobre.

Metalowe ogrodzenia kute możemy również łączyć z innymi surowcami. To również daje wiele możliwości aranżacyjnych. Takie kute furtki, bramy wjazdowe, czy przęsła kute znakomicie komponują się z elementami kamiennymi, ceglanymi oraz drewnianymi. Inną zaletą ogrodzeń kutych jest ich wysoka trwałość. W przeważającej większość przypadków profesjonalni kowale zabezpieczają poszczególne elementy takich ogrodzeń poprzez ocynkowanie ich.  Zabieg ten pozwala na zabezpieczenie przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, korozją oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

Ponadto, dzięki materiałowi, z jakiego są one wykonane, balustrady, przęsła, furtki, czy też bramy kute odznaczają się dużą solidnością. A to z kolei gwarantuje inną zaletę takiego rozwiązania –bezpieczeństwo. Są one doskonałym zabezpieczeniem przed włamaniem oraz aktami wandalizmu. Wśród walorów estetycznych kutych przęseł ogrodzeniowych należy wymienić przede wszystkim ich wizualną lekkość, brak przytłaczania swoim wyglądem. Dzięki lekkiemu, ażurowemu wykonaniu znakomicie sprawdzają się na małych działkach, dodając im wizualnej przestronności oraz lekkości.

Ogrodzenie kute - najciekawsze wzory, ceny, opinie, porady

Wśród wad ogrodzeń kutych należy przede wszystkim wymienić ich wysoką cenę, która znacznie przewyższa inne rodzaje ogrodzeń. Wśród niedogodności tego rozwiązania można również wymienić to, że ogrodzenie takie nie zapewni nam pełnej prywatności ze względu na prześwitującą, ażurową konstrukcję. A może zainteresuje cię także ten artykuł z opisem tanich ogrodzeń domu?

Ogrodzenia kute - ciekawe wzory i rozwiązania

Tradycyjne ogrodzenia kute

Ogrodzenia kute są wykonywane na specjalne zamówienie, jednak dostępnych jest wiele różnych standardowych wzorów. Możemy się zdecydować zarówno na tradycyjne, klasyczne ogrodzenia kute, jak i na proste w formie rozwiązania nowoczesne. Bramy wjazdowe i furtki mogą mieć taką samą formę i wzory, jak przęsła ogrodzeń kutych, a mogą się między sobą różnić. Wszystko zależy od naszej fantazji i oczekiwań.

Metalowe ogrodzenia kute sprawdzają się zwłaszcza w przypadku tradycyjnych aranżacji przestrzeni przydomowej. Wzory takich ogrodzeń mogą nawiązywać do tradycyjnej francuskiej czy angielskiej sztuki ogrodowej. Tradycyjne metalowe ogrodzenia kute mogą także nawiązywać do polskiego stylu dworkowego. Tradycyjne ogrodzenia kute to bogactwo form i zdobień, od prostych form geometrycznych, przez skomplikowane, nieregularne kształty, po motywy roślinne i zwierzęce.

Najlepsze promocje na ogrodzenia - sprawdź ceny!

Do najbardziej popularnych wzorów tradycyjnych ogrodzeń kutych należą metalowe bramy, furtki i przęsła wykonane w kształcie łuku, które zwieńczone są elementami zaokrąglonymi. Innym często wybieranym motywem są ogrodzenia z prostymi kształtami geometrycznymi zdobione wijącymi się motywami roślinnymi. Najciekawsze wzory tradycyjnych ogrodzeń kutych zobaczyć możemy w galeriach na stronach internetowych profesjonalnych zakładów kowalskich. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł o zastosowaniu ogrodzeń panelowych.

Nowoczesne ogrodzenia kute

Pomimo tego, że ogrodzenia kute najlepiej komponują się jako rozwiązania tradycyjne, możemy także spotkać się z bardzo ciekawymi wzorami prostych nowoczesnych ogrodzeń kutych. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się proste formy geometryczne. Bardzo popularne są prostokąty, kwadraty, romby, a także koła i elipsy.

Wśród nowoczesnych ogrodzeń kutych dużą popularnością cieszą się także nowoczesne nieregularne formy geometryczne. Mamy bardzo wiele możliwości, które możemy wybierać w ofercie producentów, możemy także zdecydować się na nowoczesne ogrodzenia kute, według naszych osobistych wskazówek. Ze wzorami nowoczesnych ogrodzeń kutych zapoznamy się w galeriach stron internetowych zakładów kowalskich.

Ogrodzenia kute - ceny

Cennik ogrodzeń kutych zależy od kilku czynników, przede wszystkim od tego, jak skomplikowany i szczegółowy jest wzór ogrodzenia, na które się zdecydujemy. Proste wzory będą znacznie tańsze od skomplikowanych, misternych zdobień. Na cennik wpływać będą także gęstość poszczególnych elementów, a co za tym idzie, ilość zużytego materiału.

Przykładowe ceny za tradycyjne kute ogrodzenie stalowe z profilu kwadratowego o przekroju 15 mm × 15 mm malowane piecowo, cynkowane ogniowo to cena ok. 450 zł za metr bieżący. Proste kute ogrodzenie stalowe wykonane z profilu kwadratowego o przekroju 15 mm × 15 mm malowane piecowo i cynkowane ogniowo kosztuje ok. 380 zł za metr bieżący. Natomiast cena za kute stylizowane ogrodzenie stalowe, malowane piecowo, cynkowane ogniowo, które wykonywane jest według projektu, wskazówek klienta wynosi 600 zł za metr bieżący. Sprawdź także ten artykuł z aktualnym cennikiem ogrodzeń.

Ogrodzenie kute to bardzo eleganckie, ale i kosztowne rozwiązanie. Ogrodzenia takie mają bardzo wiele zalet, co niestety wiąże się z ich wysoką ceną. Metalowe ogrodzenia kute cechują się solidnością, trwałością, co sprawia, że skutecznie ochronią nas przed włamywaczami czy aktami wandalizmu, a ponadto będą służyć przez długie lata. Dzięki temu, że są wykonywane ręcznie przez doświadczonych kowali artystycznych mamy możliwość wyboru wzorów, zdobień oraz najmniejszych szczegółów. Bramy kute i furtki kute to wybór wart rozważenia.

Najlepsze promocje w sklepach - sprawdź ceny!

Ocena: 4,7/5 (głosów 12)
, aktualizacja 17 kwietnia 2019
Zobacz cenniki usług powiązanych z tym artykułem
Zobacz więcej artykułów na temat:
ogrodzenia bramy kute zagospodarowanie ogrodu
Komentarze
Dodaj komentarz
Podpis:
captcha


Powiązane Artykuły
Ogrodzenia posesyjne - rodzaje, opinie, ceny, porady przy wyborze
Ogrodzenia posesyjne - rodzaje, opinie, ceny, porady przy wyborze
Ogrodzenia z profili stalowych - zastosowanie, ceny, opinie, porady
Ogrodzenia z profili stalowych - zastosowanie, ceny, opinie, porady
Metpol ogrodzenia - przegląd oferty, ceny, opinie, porady przy wyborze
Metpol ogrodzenia - przegląd oferty, ceny, opinie, porady przy wyborze
5 najciekawszych pomysłów na ogrodzenie w różnych cenach
5 najciekawszych pomysłów na ogrodzenie w różnych cenach
Ogrodzenie żaluzjowe - opis, zastosowanie, ceny, opinie, porady
Ogrodzenie żaluzjowe - opis, zastosowanie, ceny, opinie, porady
Metalowe przęsła ogrodzeniowe - rodzaje, popularni producenci, ceny, opinie
Metalowe przęsła ogrodzeniowe - rodzaje, popularni producenci, ceny, opinie
Przęsła ogrodzeniowe - rodzaje, opinie, ceny, porady
Przęsła ogrodzeniowe - rodzaje, opinie, ceny, porady
Przęsła ogrodzeniowe w ofercie Castoramy - przegląd, ceny, opinie, porady
Przęsła ogrodzeniowe w ofercie Castoramy - przegląd, ceny, opinie, porady
Ogrodzenia frontowe - rodzaje, inspiracje, ceny, opinie, porady
Ogrodzenia frontowe - rodzaje, inspiracje, ceny, opinie, porady
Wiśniowski ogrodzenia - przegląd oferty, ceny, opinie, porady przy zakupie
Wiśniowski ogrodzenia - przegląd oferty, ceny, opinie, porady przy zakupie
Ogrodzenia z kamienia - rodzaje, koszty, opinie, przykłady, budowa krok po kroku
Ogrodzenia z kamienia - rodzaje, koszty, opinie, przykłady, budowa krok po kroku
Ogrodzenia Joniec® - przegląd oferty, ceny, opinie, porady przy wyborze
Ogrodzenia Joniec® - przegląd oferty, ceny, opinie, porady przy wyborze
Płoty panelowe - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci
Płoty panelowe - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci
Ogrodzenia kompozytowe – rodzaje, zastosowanie, ceny, opinie
Ogrodzenia kompozytowe – rodzaje, zastosowanie, ceny, opinie
Ogrodzenie z palet krok po kroku – wykonanie, koszty, opinie, porady
Ogrodzenie z palet krok po kroku – wykonanie, koszty, opinie, porady
Ogrodzenia budowlane – rodzaje, ceny, opinie, porady przy wyborze
Ogrodzenia budowlane – rodzaje, ceny, opinie, porady przy wyborze
Ogrodzenia modułowe – rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci
Ogrodzenia modułowe – rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci
Ogrodzenia łupane - rodzaje, ceny, opinie, porady przy planowaniu
Ogrodzenia łupane - rodzaje, ceny, opinie, porady przy planowaniu
Fundament pod ogrodzenie krok po kroku – poradnik praktyczny
Fundament pod ogrodzenie krok po kroku – poradnik praktyczny
Ogrodzenia palisadowe - rodzaje, opinie, ceny przęseł, najlepsi producenci
Ogrodzenia palisadowe - rodzaje, opinie, ceny przęseł, najlepsi producenci
Ogrodzenia aluminiowe - ceny, opinie, wiodący producenci, porady zakupowe
Ogrodzenia aluminiowe - ceny, opinie, wiodący producenci, porady zakupowe
Ogrodzenia z klinkieru - opinie, ceny, budowa krok po kroku
Ogrodzenia z klinkieru - opinie, ceny, budowa krok po kroku
Ogrodzenie systemowe - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci
Ogrodzenie systemowe - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci
Ogrodzenia tymczasowe - rodzaje, ceny, opinie, zastosowanie
Ogrodzenia tymczasowe - rodzaje, ceny, opinie, zastosowanie
Ogrodzenie ażurowe – rodzaje, ceny, opinie, porady przy wyborze
Ogrodzenie ażurowe – rodzaje, ceny, opinie, porady przy wyborze
Nowoczesne ogrodzenia – rodzaje, ceny, opinie, przykłady, wzory
Nowoczesne ogrodzenia – rodzaje, ceny, opinie, przykłady, wzory
Ogrodzenia w Leroy Merlin – przegląd oferty, ceny, opinie, popularne produkty
Ogrodzenia w Leroy Merlin – przegląd oferty, ceny, opinie, popularne produkty
Ogrodzenia murowane – rodzaje, ceny, opinie, budowa krok po kroku
Ogrodzenia murowane – rodzaje, ceny, opinie, budowa krok po kroku
Podmurówka pod ogrodzenie - rodzaje, cena, wykonanie krok po kroku
Podmurówka pod ogrodzenie - rodzaje, cena, wykonanie krok po kroku
Ogrodzenia gabionowe - koszty, opinie, porady, budowa krok po kroku
Ogrodzenia gabionowe - koszty, opinie, porady, budowa krok po kroku
Ogrodzenia metalowe w OBI - przegląd oferty, opinie, ceny, porady
Ogrodzenia metalowe w OBI - przegląd oferty, opinie, ceny, porady
Ogrodzenia metalowe w Castoramie - przegląd ofert, ceny, opinie
Ogrodzenia metalowe w Castoramie - przegląd ofert, ceny, opinie
Wzory na ogrodzenia metalowe - najciekawsze pomysły, ceny, opinie
Wzory na ogrodzenia metalowe - najciekawsze pomysły, ceny, opinie
Nowoczesne ogrodzenia metalowe - opinie, ceny, porady przy zakupie
Nowoczesne ogrodzenia metalowe - opinie, ceny, porady przy zakupie
Ogrodzenie betonowe posesji - zalety
Ogrodzenie betonowe posesji - zalety
Palisada betonowa w ogrodzie - rodzaje, cena, wykonanie, porady
Palisada betonowa w ogrodzie - rodzaje, cena, wykonanie, porady
5 rzeczy, które warto mieć w przydomowym ogrodzie
5 rzeczy, które warto mieć w przydomowym ogrodzie
Tymczasowe ogrodzenia budowlane - rodzaje, ceny, kwestie prawne
Tymczasowe ogrodzenia budowlane - rodzaje, ceny, kwestie prawne
Panele ogrodowe - dobry sposób na ogrodzenie posesji?
Panele ogrodowe - dobry sposób na ogrodzenie posesji?
Panele ogrodzeniowe drewniane - ceny, opinie, zastosowanie, sposób montażu
Panele ogrodzeniowe drewniane - ceny, opinie, zastosowanie, sposób montażu
Przęsła drewniane do ogrodzenia działki - ceny, rodzaje, sposób montażu
Przęsła drewniane do ogrodzenia działki - ceny, rodzaje, sposób montażu
Płoty drewniane jako ogrodzenie posesji - czy sprawdzą się w praktyce?
Płoty drewniane jako ogrodzenie posesji - czy sprawdzą się w praktyce?
Panele ogrodzeniowe - opinie, ceny, wymiary możliwe zastosowanie
Panele ogrodzeniowe - opinie, ceny, wymiary możliwe zastosowanie
Ogrodzenia panelowe - cena, sposób montażu i inne rzeczy, które musisz wiedzieć
Ogrodzenia panelowe - cena, sposób montażu i inne rzeczy, które musisz wiedzieć
Ogrodzenie działki krok po kroku - siatka ogrodzeniowa, słupki, podmurówka
Ogrodzenie działki krok po kroku - siatka ogrodzeniowa, słupki, podmurówka
Cena siatki ogrodzeniowej - sprawdzamy, ile kosztują materiały na ogrodzenie
Cena siatki ogrodzeniowej - sprawdzamy, ile kosztują materiały na ogrodzenie
Jaką siatkę ogrodzeniową wybrać na płot?
Jaką siatkę ogrodzeniową wybrać na płot?
Cennik ogrodzeń panelowych i ich montażu 2019
Cennik ogrodzeń panelowych i ich montażu 2019
Cennik ogrodzeń 2019 - ile kosztują różne rodzaje płotów?
Cennik ogrodzeń 2019 - ile kosztują różne rodzaje płotów?
Czy betonowe płyty ogrodzeniowe to dobre rozwiązanie na płot?
Czy betonowe płyty ogrodzeniowe to dobre rozwiązanie na płot?
Ogrodzenia betonowe krok po kroku - ceny, opinie, najlepsze projekty
Ogrodzenia betonowe krok po kroku - ceny, opinie, najlepsze projekty
Lampy z czujnikiem ruchu w ogrodzie i w domu - co warto wiedzieć przed zakupem?
Lampy z czujnikiem ruchu w ogrodzie i w domu - co warto wiedzieć przed zakupem?
Poprawne naciąganie siatki ogrodzeniowej krok po kroku
Poprawne naciąganie siatki ogrodzeniowej krok po kroku
Jak zaprowadzić porządek w ogrodzie?
Jak zaprowadzić porządek w ogrodzie?
Płyty ażurowe – jak wykorzystać je w ogrodzie?
Płyty ażurowe – jak wykorzystać je w ogrodzie?
Biokominek, czyli ognisty powiew luksusu w Twoim domu, mieszkaniu i ogrodzie
Biokominek, czyli ognisty powiew luksusu w Twoim domu, mieszkaniu i ogrodzie
Która glebogryzarka najlepiej sprawdzi się w ogrodzie?
Która glebogryzarka najlepiej sprawdzi się w ogrodzie?
Ogrodzenia metalowe - rodzaje, ceny, opinie, porady przy wyborze
Ogrodzenia metalowe - rodzaje, ceny, opinie, porady przy wyborze
Cena ogrodzenia z siatki - liczymy, jaki jest koszt ogrodzenia działki
Cena ogrodzenia z siatki - liczymy, jaki jest koszt ogrodzenia działki
Tanie ogrodzenia domu - ceny, sposoby wykonania, porównanie materiałów
Tanie ogrodzenia domu - ceny, sposoby wykonania, porównanie materiałów
Płoty betonowe - cena, montaż, rodzaje ogrodzeń betonowych
Płoty betonowe - cena, montaż, rodzaje ogrodzeń betonowych
Ogrodzenia drewniane - koszty budowy, rodzaje, gatunki drewna
Ogrodzenia drewniane - koszty budowy, rodzaje, gatunki drewna
Basen w ogrodzie? Koszty i montaż basenów ogrodowych
Basen w ogrodzie? Koszty i montaż basenów ogrodowych
Koszt ogrodzenia działki siatką ogrodzeniową z bramą kutą
Koszt ogrodzenia działki siatką ogrodzeniową z bramą kutą
Ile kosztują panele ogrodzeniowe?
Ile kosztują panele ogrodzeniowe?
Montaż siatki ogrodzeniowej krok po kroku - zrób to sam!
Montaż siatki ogrodzeniowej krok po kroku - zrób to sam!

Wyszukaj na stronie:

Ta strona korzysta z plików cookies.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zbierania danych analitycznych (analizowania ruchu na stronie) oraz profilowania reklam przez naszych partnerów. Szczegóły znajdziesz w naszej polityce prywatności. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, zablokuj pliki cookies w przeglądarce.

Zamknij