Okna balkonowe - ceny, najlepsi producenci, opinie, porady, właściwości

Drzwi i okno balkonowe czy też tarasowe są istotnym elementem stolarki okiennej i drzwiowej. Umożliwiają one bezpośrednie wyjście na balkon, na taras czy też do ogrodu. Stosowane są zarówno w blokach mieszkalnych, jak i w domach jednorodzinnych. Na rynku dostępne są różnego rodzaju okna i drzwi balkonowe i tarasowe. Warto więc przyjrzeć się jakie są rodzaje okien balkonowych i tarasowych, ile kosztuje okno balkonowe, jakie mają właściwości oraz które z nich najlepiej zastosować w określonym przypadku. Często mają dodatkowe wyposażenie. Można je łączyć w ciekawe, nietypowe zestawy. Można stosować drzwi balkonowe z oknem, popularne są okna tarasowe. Można również spotkać okna dachowe, które użytkownicy łączą z oknami balkonowymi.

Jeśli planujesz remont lub wykończenie wnętrz, skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy, dostępnej na stronie Kalkulatory Budowlane. Po wypełnieniu krótkiego formularza zyskasz dostęp do najlepszych ofert.

Balkon z oknami balkonowymi

Drzwi i okno balkonowe - rodzaje ze względu na materiał wykonania

Okna i drzwi balkonowe PCV

Drzwi i okno balkonowe może być wykonane między innymi z tworzywa sztucznego. Takie okna plastikowe mają ramy oraz ościeżnice wykonane z profili PVC, które odporne są na niekorzystny wpływ warunków atmosferycznych oraz na działanie substancji chemicznych. Drzwi balkonowe PCV łatwo utrzymać w czystości, ponadto nie wymagają one ani malowania, ani renowacji. Producenci oferują plastikowe okna balkonowe PCV w dostępne w różnych wersjach kolorystycznych oraz w okleinach drewnopodobnych. Sprawdź także ten artykuł z cennikiem montażu okien.

Drzwi i okno balkonowe drewniane

Innym rodzajem okien i drzwi balkonowych ze względu na materiał, z którego są produkowane są drzwi balkonowe z drewna. Do ich produkcji najczęściej wykorzystywane są rodzime gatunki drewna, takie jak sosna lub dąb. Niemniej jednak spotkać można również drzwi i okno balkonowe wykonane z drewna egzotycznego. Warto zaznaczyć, że poszczególne gatunki drewna różnią się pomiędzy sobą trwałością i odpornością na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Wpływa to na parametry drzwi. Profile wykonane z drewna są impregnowane i pokrywane warstwą farby lub lakieru. Jednak wymagają co kilka lat ponownego malowania lub lakierowania.

Aluminiowe drzwi i okna balkonowe

Okna i drzwi balkonowe mogą być także wykonywane z aluminium. Tego rodzaju drzwi i okna są bardzo trwałe, solidne oraz odporne na działanie złych warunków atmosferycznych. Ponadto są łatwe w użytkowaniu. Należy jednak pamiętać o tym, aby nie uszkodzić, zarysować czy wgnieść ich powierzchni, na przykład w trakcie czyszczenia niektórych trudnych zabrudzeń. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także ten artykuł o oknach PCV.

Drzwi i okno balkonowe - rodzaje ze względu na sposób otwierania

Okna i drzwi balkonowe uchylne, rozwierne i uchylno rozwierne

Najczęściej spotykanym rodzajem drzwi i okien balkonowych pod względem sposobu otwierania są drzwi i okna rozwierne. Drzwi i okna tego typu występują jako jednoskrzydłowe i dwuskrzydłowe. Drzwi jednoskrzydłowe mają skrzydło otwierane przez rozwieranie. Otwierane są one na zawiasach z pionową osią obrotu, które umieszczone są z jednej strony. Inny sposób otwierania to uchylno rozwierny, czyli otwierany uchylnie w pionie oraz w poziomie przez rozwieranie.

Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe również mogą być rozwierne lub rozwierno uchylne. Zasada ich działania jest taka sama jak w drzwiach jednoskrzydłowych. Drzwi dwuskrzydłowe mogą być w wersji ze słupkiem stałym oraz z ruchomym. Drzwi rozwierne otwierana są do wewnątrz. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także artykuł opisujący montaż okna dachowego.

Drzwi i okna balkonowe przesuwne

Innym rodzajem drzwi balkonowych ze względu na sposób otwierania są drzwi przesuwne. Otwierają się one poprzez przesuwania ich skrzydła w prowadnicach. W tym typie drzwi skrzydło ruchome przesuwana jest do skrzydła stałego oraz do ściany. Często stosowane są w otworach dużej szerokości. Drzwi tego typu występują w wersjach: przesuwne, uchylne i przesuwne lub podnoszone i przesuwne.

Okna balkonowe - ceny, najlepsi producenci, opinie, porady, właściwości 2

Drzwi i okna balkonowe harmonijkowe

Drzwi harmonijkowe nazywane również składanymi składają się z dwóch części. Jedna część to skrzydło rozwierne lub uchylno rozwierne, natomiast druga część to para lub też więcej skrzydeł, które otwierane są w sposób harmonijkowy, czy są przesuwane w prowadnicach. Po całkowitym otwarciu tych drzwi otwór drzwiowy jest zupełnie odsłonięty. Drzwi tego typu poruszają się zwykle po górnej prowadnicy, ale czasami jest również stosowana prowadnica dolna. Jeśli planujesz wymianę okien, ten kalkulator kosztów remontu pozwoli ci oszacować budżet na ten cel.

Drzwi i okno balkonowe - inne ciekawe zastosowania i rozwiązania

Drzwi tarasowe i balkonowe otwierane są najczęściej od wewnątrz i zwykle wyłącznie tam zamontowana jest klamka. Czasami na zewnątrz można znaleźć gałkę, choć dostępne są również w sprzedaży drzwi balkonowe lub tarasowe, które łączą funkcje drzwi balkonowych oraz wejściowych. W drzwiach tego typu montowane jest okucie z klamką po obu stronach. Umożliwia to komfortowe otwieranie oraz zamykanie takich drzwi zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz.

W drzwiach balkonowych i tarasowych próg zwykle znajduje się dosyć wysoko, Dostępne są jednak również profile z progami umieszczonymi niżej. Innym ciekawym rozwiązaniem są specjalne okucia, które umożliwiają wykonanie konstrukcji z dużymi przeszkleniami. Spotykana jest również mikrowentylacja. Takie rozwiązanie sprawia, że po delikatnym przekręceniu klamki otwierana jest uszczelka i w ten sposób powstaje szczelina, która do pomieszczenia wpuszcza świeże powietrze.

Najlepsze promocje na okna w polskich sklepach

Okna i drzwi tarasowe i balkonowe mogą być także wyposażone w specjalny zatrzask balkonowy, który umożliwia przymknięcie okna od strony zewnętrznej bez ryzyka, że się zatrzaśniemy na zewnątrz. Można również zastosować hamulec, który zablokuje drzwi w otwartej pozycji uniemożliwiając trzaśnięcie przy silnych podmuchach wiatru. Dostępne są również nowoczesne systemy sterowania drzwi i okien balkonowych i tarasowych. Systemy te umożliwiają zdalną obsługę drzwi przy użyciu pilota lub sterowania centralnego.

Można również w ciekawy sposób łączyć okna dachowe z oknami i drzwiami balkonowymi na poddaszu. Drzwi i okna tarasowe i balkonowe można na różne ciekawe sposoby wykorzystywać i łączyć w innymi rodzajami stolarki okiennej. Mają one różne ciekawe funkcje i rozwiązanie, które można dopasować do wielkości domu lub mieszkania. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły na temat okien i drzwi.

Drzwi i okno balkonowe - ceny, producenci

Zastanawiając się, ile kosztuje okno balkonowe, musimy wziąć pod uwagę to, że jego cena zależna jest od kilku czynników. Na ich cennik wpływa między innymi to, z jakich materiałów są one wykonane, rodzaj ich konstrukcji oraz przede wszystkim ich rozmiary. Cennik za drzwi balkonowe z oknem zaczyna się od ok. 2 000 zł w przypadku drzwi i okien o niewielkich rozmiarach. Bardzo duży zestaw drzwi i okien balkonowych z różnymi udogodnieniami to cena nawet ok. 10 000 zł. Ceny okien i drzwi balkonowych mogą być bardzo różne.

Wśród producentów okien i drzwi balkonowych warto zwrócić uwagę na artykuły takich firm jak Vetrex, Oknolpast, Adams, czy Drutex. Inne firmy produkujące okna i drzwi do balkonów uznanej jakości to między innymi Dako, Dobroplast, Domel i Team-Plast. Okna i drzwi balkonowe plastikowe produkują takie firmy jak Vetrex, Oknoplast, Dobroplast, Team-Plast, Adams. Drutex to uznany producent balkonowych okien drewnianych oraz plastikowych. Drzwi i okna aluminiowe na balkon produkuje firma Dako. Wśród drzwi i okien na taras i balkon o konstrukcji aluminiowo plastikowej, warto zapoznać się z produktami firmy Domel.

Drzwi i okna balkonowe i tarasowe są bardzo ważnym elementem stolarki zarówno w przypadku mieszkań w blokach, jak również w domach jednorodzinnych. Istnieją różne rodzaje takich okien i drzwi, które sprawdzą się w różnych zastosowaniach i gabarytach balkonów, tarasów, werand czy ogrodów. W blokach sprawdzą się raczej klasyczne okna i drzwi balkonowe rozchylne lub rozchylno przesuwne. Natomiast w domach jednorodzinnych ciekawym rozwiązaniem będą okna i drzwi tarasowe o dużych powierzchniach, które można ze sobą łączyć na różne ciekawe sposoby. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł z poradami na temat montażu okien.

Najciekawsze promocje w internecie - sprawdź ceny!

Ocena: 4,7/5 (głosów 12)
, aktualizacja 3 sierpnia 2019
Zobacz cenniki usług powiązanych z tym artykułem
Zobacz więcej artykułów na temat:
okna drewniane okna pcv drzwi balkonowe balkon
Komentarze
Dodaj komentarz
Podpis:
captcha


Powiązane Artykuły
Osłony na balkon - rodzaje, materiały, ceny, opinie, porady zakupowe
Osłony na balkon - rodzaje, materiały, ceny, opinie, porady zakupowe
Drzwi balkonowe – opinie, ceny, najlepsze modele, porady przedzakupowe
Drzwi balkonowe – opinie, ceny, najlepsze modele, porady przedzakupowe
Okno balkonowe – rodzaje, opinie, ceny, wiodący producenci
Okno balkonowe – rodzaje, opinie, ceny, wiodący producenci
Ceny drzwi balkonowych PCV i drewnianych – sprawdzamy
Ceny drzwi balkonowych PCV i drewnianych – sprawdzamy
Drzwi balkonowe przesuwne – rodzaje, opinie, ceny, porady dla kupujących
Drzwi balkonowe przesuwne – rodzaje, opinie, ceny, porady dla kupujących
Okna skrzynkowe - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci, porady przy zakupie
Okna skrzynkowe - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci, porady przy zakupie
Drzwi i okna HST i PSK - opis, opinie, ceny, zalety, wady, wiodący producenci
Drzwi i okna HST i PSK - opis, opinie, ceny, zalety, wady, wiodący producenci
Drzwi i Okna Urzędowski - ceny, opinie, najciekawsze produkty w ofercie, porady przy zakupie
Drzwi i Okna Urzędowski - ceny, opinie, najciekawsze produkty w ofercie, porady przy zakupie
Drzwi i Okna Petecki - oferta, ceny, opinie, porady przy zakupie
Drzwi i Okna Petecki - oferta, ceny, opinie, porady przy zakupie
Okna Drutex - ceny, opinie, popularne produkty i ciekawe modele
Okna Drutex - ceny, opinie, popularne produkty i ciekawe modele
Abakus Okna - opinie, ceny, najlepsze produkty w ofercie, porady przy zakupie
Abakus Okna - opinie, ceny, najlepsze produkty w ofercie, porady przy zakupie
Okno kolankowe - rodzaje, opinie, ceny, wiodący producenci, wymiary
Okno kolankowe - rodzaje, opinie, ceny, wiodący producenci, wymiary
Okna pasywne - ceny, opinie, właściwości, najlepsi producenci, porady przy zakupie
Okna pasywne - ceny, opinie, właściwości, najlepsi producenci, porady przy zakupie
Okna Salamander - popularne typy, ceny, opinie użytkowników, porady przy wyborze
Okna Salamander - popularne typy, ceny, opinie użytkowników, porady przy wyborze
Okna Dako - opinie, ceny, przegląd oferty, popularne modele, porady przy zakupie
Okna Dako - opinie, ceny, przegląd oferty, popularne modele, porady przy zakupie
Okna Schuco - opinie, ceny, przegląd oferty, popularne modele, porady przy zakupie
Okna Schuco - opinie, ceny, przegląd oferty, popularne modele, porady przy zakupie
MS Okna i Drzwi - przegląd oferty, opinie, ceny, popularne modele, porady przy zakupie
MS Okna i Drzwi - przegląd oferty, opinie, ceny, popularne modele, porady przy zakupie
Klamki do okien - rodzaje, ceny, opinie, praktyczne rozwiązania i porady przy zakupie
Klamki do okien - rodzaje, ceny, opinie, praktyczne rozwiązania i porady przy zakupie
Okna Sokółka - opinie, popularne rodzaje okien, ceny, porady przy zakupie
Okna Sokółka - opinie, popularne rodzaje okien, ceny, porady przy zakupie
Okna dachowe VELUX - rodzaje okien w ofercie, opinie, ceny, porady przy zakupie
Okna dachowe VELUX - rodzaje okien w ofercie, opinie, ceny, porady przy zakupie
Czy okna VEKA to dobry wybór? Sprawdzamy ceny i opinie użytkowników
Czy okna VEKA to dobry wybór? Sprawdzamy ceny i opinie użytkowników
Eko Okna - opinie, ceny, popularne produkty producenta okien
Eko Okna - opinie, ceny, popularne produkty producenta okien
Okna ze szprosami - opis, zalety, wady, opinie, ceny okien, porady przy wyborze
Okna ze szprosami - opis, zalety, wady, opinie, ceny okien, porady przy wyborze
Wymiana okien krok po kroku - poradnik praktyczny dla wymieniających okna
Wymiana okien krok po kroku - poradnik praktyczny dla wymieniających okna
Ciepły montaż okien krok po kroku - porady, koszty, instrukcja samodzielnego wykonania
Ciepły montaż okien krok po kroku - porady, koszty, instrukcja samodzielnego wykonania
Okna połaciowe - rodzaje, opinie, ceny, zalety, wady, popularni producenci, porady przy wyborze
Okna połaciowe - rodzaje, opinie, ceny, zalety, wady, popularni producenci, porady przy wyborze
Drzwi i okna tarasowe - rodzaje, ceny, opinie, popularni producenci, porady przy wyborze
Drzwi i okna tarasowe - rodzaje, ceny, opinie, popularni producenci, porady przy wyborze
Okna panoramiczne - ceny, rodzaje, wymiary, izolacyjność ciepła, aranżacje
Okna panoramiczne - ceny, rodzaje, wymiary, izolacyjność ciepła, aranżacje
Okna Oknoplast - ceny, opinie użytkowników, ciekawe rozwiązania
Okna Oknoplast - ceny, opinie użytkowników, ciekawe rozwiązania
Okna PCV - przewodnik dla wybierających okna plastikowe
Okna PCV - przewodnik dla wybierających okna plastikowe
Czy okna plastikowe to dobry wybór do domu? Sprawdzamy!
Czy okna plastikowe to dobry wybór do domu? Sprawdzamy!
Moskitiery na okno - dachowe, zwykłe, drzwi balkonowe - co wybrać
Moskitiery na okno - dachowe, zwykłe, drzwi balkonowe - co wybrać
Cennik okien drewnianych - zobacz, ile kosztują okna drewniane
Cennik okien drewnianych - zobacz, ile kosztują okna drewniane
Cennik okien PCV 2019 - sprawdź ceny okien plastikowych
Cennik okien PCV 2019 - sprawdź ceny okien plastikowych
Ile ciepła ucieka przez okna i ściany zewnętrzne budynku? Wpływ na ocieplenie domu
Ile ciepła ucieka przez okna i ściany zewnętrzne budynku? Wpływ na ocieplenie domu
Duże okna - plusy i minusy
Duże okna - plusy i minusy
Okna aluminiowe - ceny, co warto wiedzieć i na co zwrócić uwagę?
Okna aluminiowe - ceny, co warto wiedzieć i na co zwrócić uwagę?
Najlepsze sposoby na regulację drzwi balkonowych - poradnik praktyczny
Najlepsze sposoby na regulację drzwi balkonowych - poradnik praktyczny
Czy okna energooszczędne rzeczywiście się opłacają?
Czy okna energooszczędne rzeczywiście się opłacają?
Okna trzyszybowe czy dwuszybowe? Porady i ceny dla każdego
Okna trzyszybowe czy dwuszybowe? Porady i ceny dla każdego
Jakie okna do domu energooszczędnego wybrać?
Jakie okna do domu energooszczędnego wybrać?
Jak samodzielnie uszczelnić okna? Jakie uszczelki do okien wybrać?
Jak samodzielnie uszczelnić okna? Jakie uszczelki do okien wybrać?
Okna tarasowe z drzwiami - rodzaje, ceny, opinie, porady
Okna tarasowe z drzwiami - rodzaje, ceny, opinie, porady

Wyszukaj na stronie:

Ta strona korzysta z plików cookies.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zbierania danych analitycznych (analizowania ruchu na stronie) oraz profilowania reklam przez naszych partnerów. Szczegóły znajdziesz w naszej polityce prywatności. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, zablokuj pliki cookies w przeglądarce.

Zamknij