Okna dachowe VELUX - rodzaje okien w ofercie, opinie, ceny, porady przy zakupie

Do najlepszych producentów okien dachowych należy firma VELUX, będąca częścią duńskiego holdingu VKR. Okna połaciowe są głównymi produktami tej firmy. Oprócz tego VELUX wytwarza również okna do płaskiego dachu, rolety zewnętrzne oraz wewnętrzne, świetliki tunelowe, żaluzje, zestawy izolacyjne, jak również zestawy do zdalnego sterowania. Od lat istnieje duża konkurencja pomiędzy VELUX oraz Fakro, bowiem okna dachowe Fakro i VELUX należą do najlepszych nie tylko w Polsce, ale również w Europie i na całym świecie. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, iż do języka potocznego weszło określenie weluksy dachowe jako synonim okien dachowych, pochodzące od nazwy tej firmy.

Jeśli planujesz remont lub wykończenie wnętrz, skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy, dostępnej na stronie Kalkulatory Budowlane. Po wypełnieniu krótkiego formularza zyskasz dostęp do najlepszych ofert.

Uchylone okno dachowe

Okna dachowe VELUX - oferta i cennik

Okna połaciowe VELUX w klasie Standard

Okna poddaszowe firmy VELUX produkowane są w różnych klasach, przeznaczonych dla odbiorców o różnych wymaganiach. Klasa Standard to okna przeznaczone dla użytkowników, którzy cenią łatwość obsługi oraz funkcjonalne rozwiązania. W klasie tej dostępne są okna dachowe oznaczone symbolem Standard GZL 1051.Są to okna drewniane z górnym otwieraniem. Mają one dobrą wentylację nawet, gdy okno jest zamknięte i energooszczędną szybę. Cena tych okien wynosi od 1179 zł. Firma posiada rozwiązania zarówno, jeśli chodzi o dolne otwieranie, jak i górne otwieranie.

Kolejną propozycją tego producenta w tej klasie są weluksy dachowe o oznaczeniu Standard GZL 1051B. Są to okna drewniane z dolnym otwieraniem i dobrą wentylacją nawet w przypadku zamkniętych okien​ oraz z szybą energooszczędna. Cennik tej serii okien zaczyna się od 1179 zł.

Okna dachowe VELUX w tej klasie to także model Standard GLU 0051. Jest to okno drewniano-poliuretanowe z otwieraniem górnym. Cechuje się ono bardzo dobrą wentylacją przy zamkniętym oknie. Posiada szybę energooszczędną. Cena tego modelu zaczyna się od 1533 zł. Sprawdź także ten artykuł z cennikiem montażu okien.

Innym modelem marki VELUX w klasie Standard są okna oznaczone symbolem Standard GLU S10001. Są to okna drewniano-poliuretanowe z dolnym otwieraniem. Posiadają drewniany rdzeń pokryty poliuretanem, energooszczędną szybę, zintegrowaną wentylację oraz filtr, który zatrzymuje owady i kurz. Są to okna, które sprawdzą się w pomieszczeniach wilgotnych oraz w takich, gdzie jest wysoka ścianka kolankowa. Cennik tego modelu dostępny jest od 1572 zł. Okno dachowe Velux warto wyposażyć także w rolety zewnętrzne lub w rolety wewnętrzne.

Okna połaciowe VELUX w klasie Standard Plus

Okna dachowe VELUX dostępne są również w podniesionej kategorii Standard Plus. Są to okna dwukomorowe z pakietami 3-szybowymi. W tej klasie można zakupić między innymi okna dachowe z oznaczeniem Standard Plus GLL 1061. Są to okna drewniane z górnym otwieraniem. Ich wentylacja dzieła bardzo dobrze również przy zamkniętym oknie. Posiadają podwyższoną izolacyjność dźwiękową, pakiet energooszczędny oraz dodatkową uszczelkę. Cena tych okien wynosi od 1529 zł. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także ten artykuł o oknach PCV.

Inne okna dachowe w tej klasie to model z oznaczeniem Standard Plus GLL 1061B. Okna te są drewniane i mają dolne otwieranie. Cechują się wysoką izolacyjnością dźwiękową, bardzo dobrą wentylacją. Posiadają dodatkową uszczelkę i pakiet energooszczędny.

Standard Plus GLU 0061 to kolejna propozycja firmy VELUX w tej klasie. Są to okna drewniano-poliuretanowe z górnym otwieraniem. Posiadają pakiet energooszczędny, nie wymagają konserwacji, cechują się wysoką izolacyjnością dźwiękową i bardzo dobrą wentylacją nawet, w przypadku, gdy są zamknięte. Koszt tych okien zaczyna się od 1870 zł.

VELUX w tej klasie ma również do zaoferowania okna dachowe drewniano-poliuretanowe z otwieraniem dolnym. Okna tego typu oznaczone są symbolem Standard Plus GLU S10002. Cechują się one pakietem energooszczędnym, drewnianym rdzeniem pokrytym poliuretanem, zintegrowaną wentylacją, filtrem zatrzymującym owady i kurz, wyższą izolacyjnością dźwiękową oraz bardzo dobrą izolacyjnością. Cennik tych okien zaczyna się od 1909 zł. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także artykuł opisujący montaż okna dachowego.

Okna dachowe VELUX - rodzaje okien w ofercie, opinie, ceny, porady przy zakupie 2

Okna połaciowe VELUX w klasie Premium

Dla klientów o największych wymaganiach przygotowano produkty serii Premium. Posiadają one bardzo dużo dodatkowych funkcji. W tej klasie zakupić można okna drewniane z otwieraniem górnym oznaczone symbolem GGL 3060. Okna te posiadają pakiet wyciszający deszcz i hałas uliczny, powłokę łatwo zmywalną, dodatkową uszczelkę, bezpieczne szkło klejone od wewnątrz oraz dobrą wentylację nawet, gdy okno jest zamknięte. Okna tego rodzaju to wydatek od 2263 zł.

Najlepsze promocje na okna w polskich sklepach

Innym modelem okien w tej klasie jest okno klapowo obrotowe GPL 3050. To dachowe okno klapowo obrotowe jest drewniane i posiada otwieranie dolne. Jego skrzydło można unieść do kąta 45O. Umożliwia panoramiczny widok posiada dodatkową uszczelkę oraz dobrą wentylację także przy zamkniętym oknie. Za okna te trzeba zapłacić od 2109 zł. Jeśli planujesz wymianę okien, ten kalkulator kosztów remontu pozwoli ci oszacować budżet na ten cel.

Okno dachowe drewniano-poliuretanowe z pakietem wyciszającym deszcz o oznaczeniu GGU 0060 to kolejna propozycja firmy VELUX w klasie Premium. Okno to posiada otwieranie górne, wentylację skuteczną nawet, gdy okno jest zamknięte, bezpieczne szkło klejone od wewnątrz, pakiet wyciszający hałas deszczu i hałas uliczny oraz powłokę łatwozmywalną. Zakup tych okien wiąże się z kosztem od 2681 zł.

W klasie Premium można również zakupić drewniano-poliuretanowe okno klapowo obrotowe oznaczone symbolem GPU 0050. Okno posiada otwieranie dolne, umożliwia panoramiczny widok. Jego skrzydło można unieść do kąta 45O. Cechuje się dobrą wentylacją także przy zamkniętym oknie. Cena tego okna zaczyna się od 2513 zł. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły na temat okien i drzwi.

VELUX - inne produkty

Oprócz okien dachowych firma VELUX ma do zaoferowania szereg innych produktów do wykorzystania na poddaszu. Należy tu wymienić przede wszystkim okna do płaskiego dachu. Można zakupić różnego rodzaju okna do płaskich dachów: okno wyłazowe, okno oddymiające, okno kopułowe, płaski moduł szklany oraz sferyczny moduł szklany.

Oferta tej firmy to także produkty i akcesoria do okien dachowych i na poddasze: markizy, żaluzje, moskitiery, rolety. Szczególnie bogata jest oferta rolet. Można zakupić rolety zewnętrzne, wewnętrzne, zaciemniające, przyciemniające, plisowane, zaciemniająco plisowane, energooszczędne rolety zaciemniające, rolety rzymskie, rolety dekoracyjne jak również rolety do okien do płaskiego dachu. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł z poradami na temat montażu okien.

Oferta VELUX obejmuje również świetliki tunelowe do dachów skośnych i dachów płaskich oraz akcesoria do nich, kołnierze uszczelniające i produkty instalacyjne do nich, naokienną wentylację z rekuperatorem oraz instalację do sterowania elektrycznego roletami. Okno dachowe Velux warto wyposażyć także w rolety zewnętrzne lub w rolety wewnętrzne.

Okna dachowe VELUX oraz okna dachowe Fakro to najlepsze okna poddaszowe. Do lat te dwie firmy konkurują ze sobą nie tylko na rynku polskim, co przekłada się na doskonałą jakość ich produktów. Lecz VELUX oprócz świetnych okien połaciowych produkuje również akcesoria do nich oraz okna do dachów płaskich, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, zestawy izolacyjne i zestawy do zdalnego sterowania, świetliki tunelowe, żaluzje i akcesoria do wentylacji. Jeżeli chcemy zakupić okna dachowe lub akcesoria do nich możemy śmiało wybierać spośród produktów firmy VELUX.

Ocena: 4,6/5 (głosów 19)
, aktualizacja 30 sierpnia 2019
Zobacz cenniki usług powiązanych z tym artykułem
Komentarze (1)
  • 03 czerwca 2019 01:06 - ~gerda napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

    Nieprzyjazna obsługa w firmie Velux. Problem jest nawet z fakturą.

Dodaj komentarz
Podpis:
captcha


Powiązane Artykuły
Płyty na dach - rodzaje pokryć dachowych, ceny, opinie, porady
Płyty na dach - rodzaje pokryć dachowych, ceny, opinie, porady
Rolety Velux - przegląd oferty, ceny, opinie, porady
Rolety Velux - przegląd oferty, ceny, opinie, porady
Ceny okien dachowych 2019 - sprawdź cennik różnego typu okien
Ceny okien dachowych 2019 - sprawdź cennik różnego typu okien
Okna obrotowe - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci, zalety, wady
Okna obrotowe - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci, zalety, wady
Okna złoty dąb - ceny, opinie, zdjęcia, najlepsi producenci, porady
Okna złoty dąb - ceny, opinie, zdjęcia, najlepsi producenci, porady
Najpopularniejsze kolory okien PCV - orzech, złoty dąb, antracyt - zobacz co wybrać
Najpopularniejsze kolory okien PCV - orzech, złoty dąb, antracyt - zobacz co wybrać
Który kit do okien wybrać - rodzaje, wiodący producenci kitu szklarskiego, ceny, porady jak używać
Który kit do okien wybrać - rodzaje, wiodący producenci kitu szklarskiego, ceny, porady jak używać
Szyby zespolone - opis, zastosowanie, właściwości, ceny, porady
Szyby zespolone - opis, zastosowanie, właściwości, ceny, porady
Standardowe wymiary okien dachowych i połaciowych - sprawdzamy!
Standardowe wymiary okien dachowych i połaciowych - sprawdzamy!
Okna na poddaszu - rodzaje, opinie, zalety, wady, ceny, porady przy zakupie
Okna na poddaszu - rodzaje, opinie, zalety, wady, ceny, porady przy zakupie
Okna piwniczne - rodzaje, wymiary, ceny, opinie, porady co wybrać
Okna piwniczne - rodzaje, wymiary, ceny, opinie, porady co wybrać
Drzwi i okna HST i PSK - opis, opinie, ceny, zalety, wady, wiodący producenci
Drzwi i okna HST i PSK - opis, opinie, ceny, zalety, wady, wiodący producenci
Obróbka okna dachowego krok po kroku - jak obudować okno dachowe
Obróbka okna dachowego krok po kroku - jak obudować okno dachowe
Okna Drutex - ceny, opinie, popularne produkty i ciekawe modele
Okna Drutex - ceny, opinie, popularne produkty i ciekawe modele
Adams Okna - opinie, ceny, ciekawe produkty w ofercie, porady przy zakupie
Adams Okna - opinie, ceny, ciekawe produkty w ofercie, porady przy zakupie
Okna Roto - opinie, ceny, popularne modele okien dachowych, porady przy zakupie
Okna Roto - opinie, ceny, popularne modele okien dachowych, porady przy zakupie
Abakus Okna - opinie, ceny, najlepsze produkty w ofercie, porady przy zakupie
Abakus Okna - opinie, ceny, najlepsze produkty w ofercie, porady przy zakupie
Okno kolankowe - rodzaje, opinie, ceny, wiodący producenci, wymiary
Okno kolankowe - rodzaje, opinie, ceny, wiodący producenci, wymiary
Okna pasywne - ceny, opinie, właściwości, najlepsi producenci, porady przy zakupie
Okna pasywne - ceny, opinie, właściwości, najlepsi producenci, porady przy zakupie
Okna Salamander - popularne typy, ceny, opinie użytkowników, porady przy wyborze
Okna Salamander - popularne typy, ceny, opinie użytkowników, porady przy wyborze
Okna Vetrex - ceny, opinie użytkowników, popularne modele, porady przy wyborze
Okna Vetrex - ceny, opinie użytkowników, popularne modele, porady przy wyborze
Okna Dako - opinie, ceny, przegląd oferty, popularne modele, porady przy zakupie
Okna Dako - opinie, ceny, przegląd oferty, popularne modele, porady przy zakupie
Okna Schuco - opinie, ceny, przegląd oferty, popularne modele, porady przy zakupie
Okna Schuco - opinie, ceny, przegląd oferty, popularne modele, porady przy zakupie
MS Okna i Drzwi - przegląd oferty, opinie, ceny, popularne modele, porady przy zakupie
MS Okna i Drzwi - przegląd oferty, opinie, ceny, popularne modele, porady przy zakupie
Okna balkonowe - ceny, najlepsi producenci, opinie, porady, właściwości
Okna balkonowe - ceny, najlepsi producenci, opinie, porady, właściwości
Okna Sokółka - opinie, popularne rodzaje okien, ceny, porady przy zakupie
Okna Sokółka - opinie, popularne rodzaje okien, ceny, porady przy zakupie
Czy okna VEKA to dobry wybór? Sprawdzamy ceny i opinie użytkowników
Czy okna VEKA to dobry wybór? Sprawdzamy ceny i opinie użytkowników
Eko Okna - opinie, ceny, popularne produkty producenta okien
Eko Okna - opinie, ceny, popularne produkty producenta okien
Okna dachowe Fakro - popularne modele, opinie, ceny, właściwości
Okna dachowe Fakro - popularne modele, opinie, ceny, właściwości
Ciepły montaż okien krok po kroku - porady, koszty, instrukcja samodzielnego wykonania
Ciepły montaż okien krok po kroku - porady, koszty, instrukcja samodzielnego wykonania
Montaż okna dachowego krok po kroku - zobacz, jak samodzielnie wstawić okno połaciowe
Montaż okna dachowego krok po kroku - zobacz, jak samodzielnie wstawić okno połaciowe
Okna panoramiczne - ceny, rodzaje, wymiary, izolacyjność ciepła, aranżacje
Okna panoramiczne - ceny, rodzaje, wymiary, izolacyjność ciepła, aranżacje
Okna Oknoplast - ceny, opinie użytkowników, ciekawe rozwiązania
Okna Oknoplast - ceny, opinie użytkowników, ciekawe rozwiązania
Okna PCV - przewodnik dla wybierających okna plastikowe
Okna PCV - przewodnik dla wybierających okna plastikowe
Czy okna plastikowe to dobry wybór do domu? Sprawdzamy!
Czy okna plastikowe to dobry wybór do domu? Sprawdzamy!
Cennik okien drewnianych - zobacz, ile kosztują okna drewniane
Cennik okien drewnianych - zobacz, ile kosztują okna drewniane
Cennik okien PCV 2019 - sprawdź ceny okien plastikowych
Cennik okien PCV 2019 - sprawdź ceny okien plastikowych
Okna aluminiowe - ceny, co warto wiedzieć i na co zwrócić uwagę?
Okna aluminiowe - ceny, co warto wiedzieć i na co zwrócić uwagę?
Lukarny czy okna dachowe? Porównaj koszty i funkcjonalność
Lukarny czy okna dachowe? Porównaj koszty i funkcjonalność
Montaż okna dachowego krok po kroku - poradnik praktyczny
Montaż okna dachowego krok po kroku - poradnik praktyczny
Jakie okna dachowe wybrać? Ranking producentów!
Jakie okna dachowe wybrać? Ranking producentów!
Ceny okien dachowych vs. zwykłe okna PCV, które droższe w zakupie?
Ceny okien dachowych vs. zwykłe okna PCV, które droższe w zakupie?

Wyszukaj na stronie:

Ta strona korzysta z plików cookies.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zbierania danych analitycznych (analizowania ruchu na stronie) oraz profilowania reklam przez naszych partnerów. Szczegóły znajdziesz w naszej polityce prywatności. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, zablokuj pliki cookies w przeglądarce.

Zamknij