Okna pcv

Okna PCV to innymi słowy plastikowe elementy zamykające otwór w ścianie zewnętrznej lub w połaci dachowej. Głównym zadaniem okien PCV jest oświetlanie pomieszczeń oraz umożliwienie ich wentylacji. Okna PCV mogą posiadać kilka komór wewnętrznych. Im większa liczba przegród, tym mniejsze straty energii cieplnej, przechodzącej przez obramowanie okna.

Hit ostatnich lat – funkcjonalne okna z PCV

Zapoznaj się z informacjami na temat okna pcv. Nasze sprawdzone porady związane z okna pcv pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Rolety rzymskie - zastosowanie, ceny, porady dekoracyjne

Rolety rzymskie - zastosowanie, ceny, porady dekoracyjne

Dekoracje okien przybierają rozmaite formy w zależności od gustu osób urządzających wnętrza. Rolety okienne, żaluzje czy firanki i zasłony to tylko niektóre z możliwości. Jedną z propozycji na nieszablonowe przybranie okien są rolety rzymskie. Rolety rzymskie są bardzo efektowną ozdobą okna. Pasują do różnorodnych aranżacji i mogą być stosowane w każdym pomieszczeniu. Rolety rzymskie stanowią kompromis pomiędzy zasłonami a standardowymi roletami okiennymi. Warto przemyśleć dekoracje okien w swoim domu przy ich użyciu.
, 12 lipca 2017

Okna aluminiowe - ceny, co warto wiedzieć i na co zwrócić uwagę?

Okna aluminiowe - ceny, co warto wiedzieć i na co zwrócić uwagę?

W ubiegłym okresie okna aluminiowe były wykorzystywane głównie w budownictwie instytucjonalnym oraz komercyjnym, jednak ze względu na swoją użyteczność i funkcjonalność, weszły obecnie do użytku również w jednorodzinnym budownictwie mieszkaniowym. Aluminium posiada szereg cech, dzięki którym stosuje się go do wytwarzania wytrzymałych drzwi i okien. Okna aluminiowe to okna nowoczesne. Sprawdzamy, jakie są ich cechy szczególne, jaka jest oferta tego typu okien na polskim rynku oraz na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.
, 3 maja 2017

Parapety zewnętrzne - aluminiowe, ceramiczne, stalowe - ceny, montaż, porady

Parapety zewnętrzne - aluminiowe, ceramiczne, stalowe - ceny, montaż, porady

Parapety zewnętrzne są ważnym elementem wykończenia elewacji. Ich prawidłowy wybór i wykonanie zabezpiecza ściany na wiele długich lat. Warto zatem poświęcić temu zagadnieniu trochę uwagi. Poniżej podpowiemy, jakie parapety zewnętrzne będą dobrym rozwiązaniem, oraz które z nich charakteryzują atrakcyjne ceny zakupu.
, 13 marca 2017

Od stycznia 2017 budujący dom zapłacą dużo więcej za okna

Od stycznia 2017 budujący dom zapłacą dużo więcej za okna

Z dniem 1 stycznia 2017 roku weszły w życie nowe przepisy zawarte w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Rozporządzenie, wielokrotnie zmieniane ostateczny swój kształt nabrało kiedy podjęto decyzję odnośnie wymagań co do izolacyjności cieplnej przegród w budynkach, w tym między innymi okien. Warto zaznajomić się z tymi przepisami, aby uniknąć zakupu okien których parametry nie będą współgrać z obowiązującymi przepisami prawa.
, 17 stycznia 2017

Montaż okien - cennik 2017 po województwach

Montaż okien - cennik 2017 po województwach

Nieszczelne okna wywołują duże straty energii grzewczej. Ich wymiana na przeszklenia nowszego typu jest zatem bardzo wskazana. Na ostateczny koszt wymiany okna wpływa kilka czynników. Jednym z nich jest cena montażu. Dlatego poniżej zaprezentujemy cennik 2017 najczęściej wykonywanych usług montażowych.
, 10 stycznia 2017

Nawiewniki okienne - ważny element czy zbyteczny gadżet?

Nawiewniki okienne - ważny element czy zbyteczny gadżet?

Nawiewniki okienne są bardzo ważnym elementem dla zachowania właściwej cyrkulacji powietrza w domu. Jest to bezsprzeczny fakt. Jednak nadal opinie na temat nawiewników są podzielone. Na forach eksperckich i ogólnobudowlanych można spotkać opinie, że nawiewniki okienne to luksus i zbędny wydatek. Nie jest to prawdą. Jakie są rodzaje nawiewników i do czego służą? Czy należy je montować tylko w nowych domach, czy warto stosować również w starym budownictwie? Poniżej dzielimy się informacjami na ten temat.
, 26 grudnia 2016

Świetliki dachowe - wygoda dla każdego

Świetliki dachowe - wygoda dla każdego

Naturalne światło dzienne wpływa na zachowanie komfortu i bezpieczeństwa użytkowania wszystkich pomieszczeń. Niegdyś światło było wprowadzane do wnętrz jedynie przez okna. Jednak współczesne technologie dają nam znacznie szersze możliwości. W ofertach sprzedaży pojawiły się świetliki dachowe, które uzupełniają tradycyjne przeszklenia i sprawiają, że pomieszczenia mogą być równomiernie doświetlone. Poniżej przyjrzymy się produktom renomowanej firmy Ermont.
, 1 lutego 2017

Montaż okien krok po kroku

Montaż okien krok po kroku

Na serwisach i forach budowlanych funkcjonuje dowcip, który mówi, że są tylko dwa sposoby na montaż okien - właściwy i... niewłaściwy. Jest w tym dużo prawdy. Właściwy montaż okien przekłada się na mniejsze straty ciepła w budynku. Okno może być wysoce dźwiękoszczelne i mieć niski współczynnik przenikania ciepła, jednak jeśli zostanie źle zamontowane nie będzie dobrze spełniało swoich funkcji. Sprawdzamy jak montować poszczególne rodzaje okien z różnych materiałów.
, 12 października 2016

Czy okna energooszczędne rzeczywiście się opłacają?

Czy okna energooszczędne rzeczywiście się opłacają?

W ostatnich latach coraz więcej mówi się o budownictwie energooszczędnym. Jest to nowy trend, który przekłada się na zmniejszenie kosztów eksploatacji pomieszczeń. Jednym z nowoczesnych rozwiązań budowlanych są energooszczędne okna PCV, które zapewniają minimalny współczynnik przenikania ciepła.  Ale czy na pewno warto w nie inwestować?
, 30 sierpnia 2016

W jaki sposób zastosować folie okienne?

W jaki sposób zastosować folie okienne?

Okna stanowią istotny element zarówno w architekturze, jak i w projektowaniu wnętrz. Funkcje, jakie pełnią w pomieszczeniu nie ograniczają się bowiem wyłącznie do cyrkulacji powietrza i wentylacji, czy zapewnienia izolacji akustycznej oraz termicznej. Dzięki odpowiedniemu projektowi przeszklenia mogą stać się ozdobą każdego pomieszczenia, jak i pozytywnie wpływać na wygląd zewnętrzny budynku. Abstrahując od powyżej wspomnianych praktycznych aspektów obecności okien, warto wspomnieć o dostarczaniu przez nie światła do pomieszczeń. Okno jako źródło światła dziennego jest niezaprzeczalnie znaczącym elementem w odniesieniu do oszczędności energii elektrycznej, jak i podnoszącym wartość wizualną pomieszczenia.
, 16 lutego 2017

Okna trzyszybowe czy dwuszybowe? Porady i ceny dla każdego

Okna trzyszybowe czy dwuszybowe? Porady i ceny dla każdego

Wybór idealnych okien nie jest prostą sprawą. Bez wątpienia jest to inwestycja na wiele sezonów. Dlatego warto poświęcić trochę czasu i wybrać okna o najlepiej dopasowanych parametrach. Większość inwestorów zastanawia się, czy warto zakupić okna trzyszybowe. Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Jeżeli rozważamy na przykład dom pasywny, to relacja kompleksowych kosztów budowy domu pasywnego do ceny okien trzyszybowych jest korzystana. Przy tradycyjnych domach murowanych niekoniecznie. Dlatego w poniższym artykule podpowiemy, na co zwrócić uwagę przed zakupem i jak dobrać okna do własnych potrzeb użytkowych.
, 3 lipca 2016

Rolety dzień noc – co w nich tak urzeka?

Rolety dzień noc – co w nich tak urzeka?

Rolety dzień i noc uchodzą za jeden z najbardziej ekskluzywnych systemów wśród osłon okiennych. Ich mocną stroną jest połączenie pięknej, eleganckiej formy z funkcjonalnością. Zbudowane są z naprzemiennie ułożonych, poziomych pasów (zaciemniających i transparentnych)  i pozwalają wygodnie regulować poziom natężenia światła we wnętrzach.
, 16 lutego 2017

Energooszczędne i pasywne domy z drewna

Energooszczędne i pasywne domy z drewna

Zielone, energooszczędne domy to w Polsce wciąż nowość. Zobacz, ile możesz zaoszczędzić decydując się na budowę domu energooszczędnego! 3 stycznia 2012r. Polska przekazała przewodnictwo w Unii Europejskiej Danii, która musiała się zmierzyć z poważnym kryzysem. Jednak Duńczycy mieli sprawdzony pomysł na kryzys. Chcieli niezależności energetycznej. Ich doświadczenia sięgały lat 70, w których przeżyli kryzys energetyczny. Wtedy nie jeździli w niedzielę samochodami, musieli wyłączać większość świateł, przykręcać ogrzewanie. Ta sytuacja wymusiła na nich konieczność szukania lepszych rozwiązań. Dziś więcej energii sprzedają niż kupują. Dlatego postawili na nisko energetyczne Zielone Domy i budują całe osiedla. To dlatego koszty utrzymania zielonych domów są tak niskie!
, 10 kwietnia 2017

Czy da się samodzielnie wybudować dom za 180 000 zł?

Czy da się samodzielnie wybudować dom za 180 000 zł?

Koszty budowy domów jednorodzinnych są dość wysokie. Dlatego wielu inwestorów szuka sposobu na ograniczenie wydatków inwestycyjnych. Jednym z nich może być samodzielna budowa domu systemem gospodarczym. Przy dużym nakładzie pracy własnej można liczyć na poczynienie odczuwalnych oszczędności. Zobaczmy więc, czy jest możliwe wybudowanie domu z poddaszem użytkowym (pow. użytkowa 140 m2) do stanu deweloperskiego za 180 000 zł?
, 29 kwietnia 2016

Samodzielna regulacja okien PCV i wymiana uszczelek - zrób to sam!

Samodzielna regulacja okien PCV i wymiana uszczelek - zrób to sam!

Okna PCV są stale narażone na działanie obciążeń i niekorzystnych warunków pogodowych. Dlatego warto zadbać o ich prawidłowe działanie, a także o optymalną szczelność. Samodzielna regulacja okien PCV oraz wymiana uszczelek nie są zbyt skomplikowane - każda domowa "złota rączka" może zrobić to samodzielnie. Wykonanie tych czynności może nas uchronić przed koniecznością wymiany całego okna. To także sposób na zwiększenie właściwości termoizolacyjnych budynku. Poniżej zaprezentujemy uniwersalne instrukcje regulacji skrzydeł okiennych oraz wymiany uszczelek.
, 16 stycznia 2017

Jakie okna do domu energooszczędnego wybrać?

Jakie okna do domu energooszczędnego wybrać?

Okna PCV do domu energooszczędnego przede wszystkim powinny być szczelne i nie dopuszczać do utraty ciepła. Ciężko odnaleźć się w gąszczu propozycji wielu różnych producentów okien do domów energooszczędnych. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie jak wybrać najlepsze okna do domu energooszczędnego i jak wpływają one na kompleksowy koszt budowy domu energooszczędnego.
, 22 kwietnia 2016

Rodzaje i ceny rolet okiennych - zobacz, ile warto zapłacić żeby nie przepłacić

Rodzaje i ceny rolet okiennych - zobacz, ile warto zapłacić żeby nie przepłacić

Rolety okienne stały się efektownym elementem wyposażenia niemal każdego mieszkania. Stanowią wygodną alternatywę dla ciężkich zasłon i mogą posiadać duże walory dekoracyjne. W ofertach handlowych znajdziemy wiele typów rolet okiennych. Poszczególne produkty różnią się od siebie wzornictwem, materiałem, specyfiką i oczywiście ceną. Z pewnością warto zaznajomić się z podstawowymi rodzajami rolet, a także sprawdzić ich orientacyjną cenę.
, 24 kwietnia 2016

Lukarna dachowa - rodzaje, wymiary, konstrukcja i koszty budowy

Lukarna dachowa - rodzaje, wymiary, konstrukcja i koszty budowy

Każde poddasze użytkowe powinno być odpowiednio doświetlone. Najczęstszą metodą doprowadzenia promieni słonecznych do wnętrza jest budowa lukarn bądź montaż okien połaciowych. Lukarny cieszą się dość dużą popularnością ze względu na swoją funkcjonalność oraz walory dekoracyjne. Poniżej zaprezentujemy ich ogólną charakterystykę i wskażemy, w jakich przypadkach warto je budować.
, 12 maja 2017

Koszt budowy domu z poddaszem użytkowym 160 m2

Koszt budowy domu z poddaszem użytkowym 160 m2

Budowa domu w Polsce trwa przeciętnie kilka lat i kosztuje tyle, ile przeciętny Polak zarabia w ciągu 6-10 lat. Przed rozpoczęciem budowy warto więc solidnie się przygotować, zastanowić się nad kosztami inwestycji i naszymi możliwościami finansowymi. Obecnie najbardziej popularne są domy jednorodzinne z poddaszem użytkowym o łącznej powierzchni około 120-160 m2. Przyjrzyjmy się więc kosztom budowy takiego domu w oparciu o kosztorys stworzony w serwisie Kalkulatory Budowlane. Nasz modelowy dom będzie miał powierzchnię 160 m2 – parter i piętro po 80 m2 i jest zlokalizowany w średnim mieście w województwie dolnośląskim. Ceny pochodzą z III kwartału 2014 r.
, 22 kwietnia 2016

Okna dachowe - ceny i sposób montażu

Okna dachowe - ceny i sposób montażu

Nowoczesne okna dachowe efektywnie doświetlają poddasza użytkowe i zapewniają optymalną cyrkulację powietrza. Montaż tego typu konstrukcji cieszy się znacznie większą popularnością niż budowa lukarn dachowych. Zakup i montaż okien dachowych nie powinien przysporzyć nam problemów. W ofertach handlowych znajdziemy wiele odmiennych konstrukcji, które z łatwością dopasujemy do swojego poddasza.
, 16 stycznia 2017

Okienne rolety zewnętrzne - zalety i wady, rekomendacje

Okienne rolety zewnętrzne - zalety i wady, rekomendacje

Okienne rolety zewnętrzne (określane również mianem osłon zewnętrznych) są funkcjonalnymi i coraz modniejszymi elementami wyposażenia domu. Obecnie montaż rolet zewnętrznych uwzględnia się już na etapie tworzenia projektów budowlanych, dzięki temu można poczynić pewne oszczędności. Ich montaż przeważnie przynosi wiele korzyści i poprawia bezpieczeństwo mieszkańców.
, 28 kwietnia 2016

Ile kosztują okna tarasowe z drzwiami?

Ile kosztują okna tarasowe z drzwiami?

Drzwi oraz okna tarasowe otwierają wnętrza pomieszczeń i efektownie doprowadzają promienie słoneczne. Niegdyś stosowano wyłącznie tradycyjne okna PCV i drzwi jedno, lub dwu skrzydłowe. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne cenowo, jednak posiada dość duże ograniczenia rozmiarowe. Alternatywą dla tradycyjnych okien i drzwi tarasowych stały się konstrukcje harmonijkowe, przesuwne oraz HS. Wszystkie te typy okien charakteryzują się nieco innymi walorami użytkowymi.
, 5 lutego 2017

Ceny okien dachowych vs. zwykłe okna PCV, które droższe w zakupie?

Ceny okien dachowych vs. zwykłe okna PCV, które droższe w zakupie?

Przed wyborem okien na poddasza należy zapoznać się z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Dobrze dobrane okna PCV powinny zapewnić wysoki stopień nasłonecznienia i zabezpieczyć wnętrze przed utratą energii cieplnej. Najpopularniejszymi, nowoczesnymi typami okien przeznaczonych na poddasza są konstrukcje zwykłe (ścienne) oraz dachowe. Oba te typy okien różnią się od siebie parametrami technicznymi oraz ceną.
, 5 lutego 2017

Ranking najlepszych producentów zewnętrznych rolet okiennych

Ranking najlepszych producentów zewnętrznych rolet okiennych

Rolety okienne znajdują bogate zastosowanie w domach i obiektach usługowych, wykonanych zarówno w nowoczesnym jak i starym budownictwie. Wybór pomiędzy poszczególnymi modelami rolet nie jest łatwy, jednak podczas zakupu zawsze powinniśmy brać pod uwagę oferty wiodących producentów. Renomowany producent zapewni najlepszą jakość, funkcjonalność i trwałość rolet okiennych, udzieli długiego okresu gwarancyjnego i sprawi, że zakup będzie w pełni zadowalający.
, 24 kwietnia 2016

Okna PCV o najlepszej izolacji - ranking producentów, porady przy wyborze.

Okna PCV o najlepszej izolacji - ranking producentów, porady przy wyborze.

Izolacja termiczna jest jednym z ważniejszych elementów, na które powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru modelu okien PCV do naszego domu. Dobrze wykonane, energooszczędne okna PCV będą zapewniały niewielką utratę energii cieplnej, co z kolei przekłada się na grubość naszego portfela w czasie sezonu grzewczego. Ale jakie okna wybrać - drewniane, czy plastikowe? I przede wszystkim którego producenta?
, 22 kwietnia 2016

Okna PCV - ceny, najlepsi producenci i wybrane modele

Okna PCV zdominowały rynek stolarki okiennej. Ich niewątpliwą zaletą jest wysoki komfort użytkowy. Plastik (podobnie jak okno aluminiowe) nie musi być regularnie konserwowany, tak jak okna drewniane i drewniane drzwi tarasowe. Profile okienne z PCV są dobrze zabezpieczone przed niszczącym działaniem wilgoci, zmiennych temperatur oraz promieni słonecznych.

Profile okienne i plastikowe drzwi balkonowe mogą przybierać zróżnicowane barwy. Obecnie odchodzi się już od białych okien z PCV, które trudno dopasować do wyglądu budynku. Współczesne okno PCV i okno aluminiowe może skutecznie imitować okna drewniane. Wygląd i walory dekoracyjne zależą wyłącznie od projektu, który przygotuje firma produkcyjna. Do ram okiennych można z łatwością dopasować parapety zewnętrzne oraz parapety wewnętrzne. Inwestor ma szerokie możliwości wyboru eleganckich produktów.

Wybierając okno drewniane, okno aluminiowe lub PCV warto zwrócić szczególną uwagę na parametry termoizolacyjne. Standardowe profile okienne posiadają dwuszybowe pakiety. Ich współczynnik przenikania ciepła wynosi ok. 1,2 – 1,4 Uw. Jednak niemal każda firma zajmująca się produkcją stolarki okiennej ma też w swojej ofercie pakiety trzyszybowe. Profile okienne z trzema szybami z reguły posiadają współczynnik przenikania ciepła poniżej poziomu 1,0 Uw. Okno aluminiowe, PCV, drewniane bądź drzwi balkonowe o takich parametrach są rozwiązaniem dedykowanym do dobrze zaizolowanych budynków energooszczędnych oraz pasywnych.

W Polsce działa wiele firm, które produkują okna drewniane, PCV, aluminiowe oraz drzwi tarasowe. Do bardziej znanych należą Termo Profil, Eko-Okna, Sokółka, M&S Pomorska Fabryka Okien oraz Białostocka firma Witraż.

Jeśli interesujesz się wyborem okien dachowych, okien ściennych i drzwi balkonowych, zapraszamy do poniższego działu. Znajdziesz w nim porady dotyczące wyboru okien oraz sposobu ich regulacji. Dowiesz się jak wybrać okna, parapety, drzwi i profile okienne. Na dole strony znajdziesz też listę powiązanych tematów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij