Jeszcze do niedawna okna z PCV kojarzyły się z monotonnym designem. Na szczęście dziś ich wygląd może całkowicie przypominać okna drewniane. Poniżej przyjrzymy się najnowszemu rozwiązaniu KALEIDO WOODEC REHAU.

Okna drewniane czy plastikowe?

Wielu inwestorów zastanawia się nad wyborem pomiędzy oknami z PCV, a oknami z drewna. Wybór nie zawsze jest prosty. Okna z PCV gwarantują dużą żywotność, wysoki komfort użytkowania, a także brak konieczności konserwacji. Dobrze wykonana rama z tego materiału będzie też łatwa do utrzymania w czystości i odporna na działanie niekorzystnych temperatur. Co więcej, nowoczesne okna PCV z kolorystyczną okleiną wyglądem wcale nie ustępują oknom drewnianym. Jeszcze do niedawna, profile z PCV były kupowane głównie w jednolitej, białej lub brązowej wersji kolorystycznej. Ich wygląd nie do końca odpowiada oczekiwaniom najbardziej wymagających inwestorów, chcących połączyć wygodę użytkową z jak najlepszymi walorami dekoracyjnymi.

Drugim rozwiązaniem są klasyczne okna drewniane. Ich największą zaletą jest modny, ponadczasowy wygląd, który z łatwością dopasujemy do specyfiki każdego budynku. Niestety drewniane ramy wykazują mniejszą odporność na działanie wilgoci oraz wysokich temperatur. Produkty wykonane z gorszej jakości, nieodpowiednio wysuszonego drewna mogą się delikatnie wypaczać, co znacząco zwiększa współczynnik przewodzenia ciepła. Dużym minusem mogą być też pojawiające się mostki termiczne.

Warto również wspomnieć, iż atrakcyjnie wyglądające, drewniane okna mogą wymagać regularnej konserwacji, co prawdopodobnie nie będzie ulubionym zajęciem żadnego inwestora. Przewagą drewna jest natomiast efektowny, klasyczny wygląd, który nadal przyciąga do siebie wielu zwolenników.

Co wybrać?

Jak widzimy istnieje wiele atutów, które przemawiają za wyborem okien z PCV oraz okien z drewna. Jakie rozwiązanie będzie najlepszą opcją dla naszego domu czy mieszkania? Okazuje się, że nowoczesne rozwiązania technologiczne umożliwiły połączenie walorów obu materiałów, a wybór nie jest już tak trudny.

W ofercie REHAU pojawiło się ciekawe rozwiązanie, które łączy praktyczność PCV z atrakcyjnym wyglądem drewna. Są to nowoczesne okna energooszczędne KALEIDO WOODEC, łączące najważniejsze atuty obydwu rozwiązań. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych i najlepszej jakości materiałów sprawiło też, że okna KALEIDO WOODEC zapewniają optymalne parametry termoizolacyjne.

Okna PCV, które wyglądają zupełnie jak drewniane - nowość na rynku
Okna PCV, które wyglądają zupełnie jak drewniane - nowość na rynku

KALEIDO WOODEC, czyli nowoczesne okna PCV, które wyglądają jak drewniane

Innowacyjne wykończenie okien typu KALEIDO WOODEC sprawia, że profil okienny z PCV wygląda niemal identycznie jak produkty wykonane z naturalnego drewna. Chodzi tu nie tylko o samą barwę, ale i o strukturę. Okleina KALEIDO WOODEC posiada matowe wykończenie oraz charakterystyczną dla drewna fakturę. Dzięki temu trudno odróżnić ją od naturalnych materiałów.

Firma REHAU przygotowała trzy ciekawe warianty kolorystyczne. Są to Sheffield Oak concrete, Sheffield Oak alpine oraz Turner Oak malt. Ich barwy oraz tekstura łudząco przypominają popularne, luksusowe drewna, używane do produkcji lepszej jakości ram drewnianych. Dzięki temu KALEIDO WOODEC jest najlepszym rozwiązaniem na połączenie praktycznego wyglądu, a także atrakcyjnych walorów technicznych.

Do dyspozycji pozostają też inne, atrakcyjne okleiny kolorystyczne. Do wyboru mamy ponad 220 odcieni, które możemy dopasować do wyglądu każdego domu jednorodzinnego i mieszkania. REHAU umożliwiło też zastosowanie odrębnej barwy na zewnątrz i od strony wewnętrznej, co powinno zaspokoić oczekiwania najbardziej wymagających inwestorów. Pełną ofertę odnajdziemy na stronie producenta klikając tutaj.


Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły