Okna Salamander - popularne typy, ceny, opinie użytkowników, porady przy wyborze

Salamander jest niemiecką firmą, która produkuje okna i profile okienne, drzwi i profile drzwiowe oraz różnego rodzaju akcesoria do stolarki drzwiowej i okiennej. Salamander to uznany na całym świecie producent okien i systemów okiennych. Wraz z inną niemiecką firmą VEKA należy do najlepszych producentów na świecie i mają one najlepsze opinie użytkowników. Podobnie jak VEKA, Salamander prowadzi także produkcję w Polsce oraz w wielu krajach na całym świecie. Okna i profile firmy Salamander mają bardzo dużą popularność i renomę.

Jeśli planujesz remont lub wykończenie wnętrz, skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy, dostępnej na stronie Kalkulatory Budowlane. Po wypełnieniu krótkiego formularza zyskasz dostęp do najlepszych ofert.

Dziecko w łóżeczku przy oknie

Okna Salamander - najistotniejsze informacje, ceny

Salamander to producent okien PCV i profili okiennych z tworzywa sztucznego i są bardzo chętnie wybierane przez klientów. Cieszą się dobrą renomą, uznaniem i opiniami użytkowników. Dostępna jest także ciekawa kolorystyka tych profili okiennych. Dzięki zastosowaniu specjalnych oklein okna z tworzywa sztucznego Salamander będą wyglądać jak okna drewniane.

Ceny okien i profili okiennych firmy Salamander zależy od kilku czynników. Na ceny wpływ mają między innymi rozmiary okien oraz ich parametry. Cena pojedynczego okna na profilach Salamander w standardowych rozmiarach zaczyna się od ok. 800 zł. Gdy chcemy zakupić okna wraz z montażem cena wzrośnie o ok. 50 zł za każde okno. W przypadku, gdy chcemy przeprowadzić demontaż starych okien to koszt wzrośnie o kolejne 50 zł za każde okno. Gdy decydujemy się na zakup i montaż okien Salamander w całym mieszkaniu, musimy się liczyć z wydatkiem od ok. 5000 zł do ok. 7 000 zł. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także ten artykuł z cennikiem montażu okien.

Okna Salamander - profile okienne

Okna Salamander Brugmann bluEvolution 82

Okna Salamander Brugmann bluEvolution 82 to najpopularniejszy system Salamander, który dostęny jest w trzech wariantach Brugmann bluEvolution 82 AD, Brugmann bluEvolution 82 MD oraz Brugmann bluEvolution 82 Alu. Okna z tymi profilami mają głębokość 82 mm. Ten okienny system Salamander polecany jest do domów pasywnych. Posiadają one specjalnie zoptymalizowaną konstrukcję ram i skrzydeł, które charakteryzują się zespoleniem krańcowym ulepszonym termicznie oraz potrójną szybą izolującą.

Wariant Brugmann bluEvolution 82 AD posiada innowacyjną sześciokomorową konstrukcją o głębokości 82 mm, jak również technikę uszczelnień, która gwarantuje świetną izolację termiczną i doskonałą efektywność energetyczną. Te okna PCV posiadają odpowiednią uszczelkę, szklenie do 52 mm, świetną izolację akustyczną oraz zabezpieczenie antywłamaniowe. Mogą mieć profil niezlicowany lub niezlicowany z okrągłym skrzydłem. Te profile PCV mają zastosowanie w oknach obrotowych, uchylnych, obrotowo uchylnych, drzwiach wejściowych, warsztatowych oraz przesuwno uchylnych. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także artykuł opisujący montaż okna dachowego.

Wariant Brugmann bluEvolution 82 MD ma bardzo podobne parametry, właściwości i zastosowani. Te okna PCV dostępne są z profilem niezlicowany, z profilem niezlicowanym z okrągłym skrzydłem oraz z profilem zaokrąglonym. System Salamander Brugmann bluEvolution 82 występuje również w wersji z nakładką aluminiową. Profile okienne Brugmann bluEvolution 82 Alu dają bardzo duże możliwości kolorystyczne oraz większe właściwości termoizolacyjne i większą odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Okna Salamander - popularne typy, ceny, opinie użytkowników, porady przy wyborze 2

Okna Salamander Brugmann bluEvolution 73

Kolejnymi . Charakteryzują się one zastosowaniem dodatkowych wzmocnień stalowych, które gwarantują świetne zabezpieczenie przed włamaniem oraz stabilność stolarki. A może zainteresuje cię także artykuł o oknach dachowych firmy Fakro?

Okna PCV serii Brugmann bluEvolution 73 posiadają profil pięciokomorowy, uszczelkę, głębokość 73 mm, świetną izolacją cieplną oraz akustyczną i zabezpieczenie antywłamaniowe. Dostępne są z profilem niezlicowanym, z profilem półzlicowanym z okrągłym skrzydłem oraz z profilem półzlicowanym.

Te systemy okienne znajdują zastosowanie w oknach obrotowych, uchylnych, obrotowo uchylnych, drzwiach tarasowych, warsztatowych, harmonijkowych i przesuwno uchylnych. Systemy okienne tego typu dostępne są również w wariancie Salamander Brugmann bluEvolution 73 Alu z nakładką aluminiową.

Okna Salamander bluEvolution 92

Innym systemem profili okiennych PCV firmy Salamander jest bluEvolution 92. Posiada on zoptymalizowaną, sześciokomorową konstrukcją, której głębokość wynosi 92 mm, natomiast profile mają wysokość 118 mm. Umożliwia to przenikanie promieni słonecznych do pomieszczenia oraz świetną termoizolację i efektywność energetyczną. Okna Salamander jako okna PCV cieszą się dużym zainteresowaniem. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły na temat okien i drzwi.

Najlepsze promocje na okna w polskich sklepach

System BluEvolution 92 wykonany jest z materiałów, które można ponownie wykorzystać. Profil ten posiada także uszczelkę środkową, szklenie do 60 mm oraz izolację akustyczną oraz zabezpieczenie antywłamaniowe. System BluEvolution 92 dostępny jest z profilem niezlicowanym i z profilem półzlicowanym z okrągłym skrzydłem

Może on być stosowany w oknach obrotowych, uchylnych, obrotowo uchylnych, drzwiach tarasowych, warsztatowych oraz przesuwno uchylnych. Dostępna jest również jego wersja bluEvolution 92 Alu z aluminiowymi okuciami i bogatą kolorystyką.

Okna Salamander Steamline

Bardzo cenionymi systemami okiennymi z tworzyw sztucznych są także okna Salamander Steamline. Mogą one występować w kilku wariantach: Streamline AD, Streamline MD, Streamline Alu oraz Streamline: Skrzydło klejone. Okna produkowane w tych systemach charakteryzują się wysokim bezpieczeństwem oraz bardzo dobrą izolacją cieplną i akustyczną.

Okna Salamander - popularne typy, ceny, opinie użytkowników, porady przy wyborze 3

Mogą one mieć profil pięcio- lub siedmiokomorowy, posiadają uszczelkę, charakteryzują się głębokością 76 mm oraz zabezpieczeniem antywłamaniowym. Mogą być stosowane w oknach obrotowych, uchylnych, rozwiernych, rozwierno-uchylnych, drzwiach tarasowych, warsztatowych, przesuwno uchylnych PSK. Wariant Streamline Alu posiada dodatkowo okucie aluminiowe. Jeśli planujesz wymianę okien, ten kalkulator kosztów remontu pozwoli ci oszacować budżet na ten cel.

Okna Salamander 3D

Okna z tworzyw sztucznych Salamander 3D mają głębokość 76 mm. Charakteryzują się niską zabudową oraz trzema rodzajami uszczelnień, które zapewniają doskonałą izolację termiczną, akustyczną i zabezpieczenie antywłamaniowe.

Okna Salamander 3D posiadają zaokrąglony profil pięciokomorowy, uszczelkę środkową, szklenie do 48 mm. Mogą one być stosowane w oknach obrotowych, uchylnych oraz obrotowo uchylnych. Profile te mają bardzo estetyczne wykończenie. A może zainteresuje cię także artykuł o oknach ze szprosami?

Okna Salamander - inne produkty

Firma Salamander zajmuje się również produkcją systemów drzwiowych, które mają analogiczne parametry do systemów okiennych. Inne popularne produkty firmy to systemy przesuwne oraz systemy okiennic.

Salamander jest niemieckim producentem firmą okien i profili okiennych oraz drzwi i profili drzwiowych. Można również zakupić akcesoria do stolarki drzwiowej i okiennej produkcji Salamander. Firma prowadzi produkcją również w Polsce i na całym świecie. Salamander cechują duża renoma i bardzo dobre opinie użytkowników.

Ocena: 2,6/5 (głosów 54)
, aktualizacja 14 sierpnia 2019
Komentarze (4)
 • 24 stycznia 2019 07:01 - ~salamander napisał(a) ocena: 10 głosowało: 14

  fajnie opisane brać i kupować
  raczej brać bo kasy nie wart
  miały byc najbielsze a na łączeniach na zgrzewach wychodzi rdzawka od zwykłego stalowego ----profila prosto z huty której nie da sie usunąć

 • 02 maja 2019 12:05 - ~Oszukany klijent napisał(a) ocena: 8 głosowało: 12

  Białe profile żółkną, nie polecam

 • 15 czerwca 2019 11:06 - ~Profil salamander opinie napisał(a) ocena: 7 głosowało: 13

  Jak za darmo okien na tych profilach nie chcę Taniość i tylko taniocha

 • 03 lipca 2019 10:07 - ~TOMEK napisał(a) ocena: -1 głosowało: 1

  Słabe. Pod uszczelka brud od wewnętrznej strony. Profil ramy ma dziurki Reklamacja.Zobaczymy jak usuną wady.

Dodaj komentarz
Podpis:
captcha


Powiązane Artykuły
Dlaczego okna plastikowe są bardziej praktyczne od okien drewnianych?
Dlaczego okna plastikowe są bardziej praktyczne od okien drewnianych?
Okna w kolorze winchester - zdjęcia, opinie, ceny, wiodący producenci
Okna w kolorze winchester - zdjęcia, opinie, ceny, wiodący producenci
Okna złoty dąb - ceny, opinie, zdjęcia, najlepsi producenci, porady
Okna złoty dąb - ceny, opinie, zdjęcia, najlepsi producenci, porady
Okna antracyt w domu - zdjęcia, ceny, opinie, najlepsi producenci okien w kolorze antracyt
Okna antracyt w domu - zdjęcia, ceny, opinie, najlepsi producenci okien w kolorze antracyt
Najpopularniejsze kolory okien PCV - orzech, złoty dąb, antracyt - zobacz co wybrać
Najpopularniejsze kolory okien PCV - orzech, złoty dąb, antracyt - zobacz co wybrać
Szyby zespolone - opis, zastosowanie, właściwości, ceny, porady
Szyby zespolone - opis, zastosowanie, właściwości, ceny, porady
Okna piwniczne - rodzaje, wymiary, ceny, opinie, porady co wybrać
Okna piwniczne - rodzaje, wymiary, ceny, opinie, porady co wybrać
Okna skrzynkowe - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci, porady przy zakupie
Okna skrzynkowe - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci, porady przy zakupie
Drzwi i okna HST i PSK - opis, opinie, ceny, zalety, wady, wiodący producenci
Drzwi i okna HST i PSK - opis, opinie, ceny, zalety, wady, wiodący producenci
Okna Drutex - ceny, opinie, popularne produkty i ciekawe modele
Okna Drutex - ceny, opinie, popularne produkty i ciekawe modele
Adams Okna - opinie, ceny, ciekawe produkty w ofercie, porady przy zakupie
Adams Okna - opinie, ceny, ciekawe produkty w ofercie, porady przy zakupie
Okna Roto - opinie, ceny, popularne modele okien dachowych, porady przy zakupie
Okna Roto - opinie, ceny, popularne modele okien dachowych, porady przy zakupie
Abakus Okna - opinie, ceny, najlepsze produkty w ofercie, porady przy zakupie
Abakus Okna - opinie, ceny, najlepsze produkty w ofercie, porady przy zakupie
Okno kolankowe - rodzaje, opinie, ceny, wiodący producenci, wymiary
Okno kolankowe - rodzaje, opinie, ceny, wiodący producenci, wymiary
Okna pasywne - ceny, opinie, właściwości, najlepsi producenci, porady przy zakupie
Okna pasywne - ceny, opinie, właściwości, najlepsi producenci, porady przy zakupie
Okna Vetrex - ceny, opinie użytkowników, popularne modele, porady przy wyborze
Okna Vetrex - ceny, opinie użytkowników, popularne modele, porady przy wyborze
Okna Dako - opinie, ceny, przegląd oferty, popularne modele, porady przy zakupie
Okna Dako - opinie, ceny, przegląd oferty, popularne modele, porady przy zakupie
Okna Schuco - opinie, ceny, przegląd oferty, popularne modele, porady przy zakupie
Okna Schuco - opinie, ceny, przegląd oferty, popularne modele, porady przy zakupie
MS Okna i Drzwi - przegląd oferty, opinie, ceny, popularne modele, porady przy zakupie
MS Okna i Drzwi - przegląd oferty, opinie, ceny, popularne modele, porady przy zakupie
Okna balkonowe - ceny, najlepsi producenci, opinie, porady, właściwości
Okna balkonowe - ceny, najlepsi producenci, opinie, porady, właściwości
Okna Sokółka - opinie, popularne rodzaje okien, ceny, porady przy zakupie
Okna Sokółka - opinie, popularne rodzaje okien, ceny, porady przy zakupie
Okna dachowe VELUX - rodzaje okien w ofercie, opinie, ceny, porady przy zakupie
Okna dachowe VELUX - rodzaje okien w ofercie, opinie, ceny, porady przy zakupie
Czy okna VEKA to dobry wybór? Sprawdzamy ceny i opinie użytkowników
Czy okna VEKA to dobry wybór? Sprawdzamy ceny i opinie użytkowników
Eko Okna - opinie, ceny, popularne produkty producenta okien
Eko Okna - opinie, ceny, popularne produkty producenta okien
Okna ze szprosami - opis, zalety, wady, opinie, ceny okien, porady przy wyborze
Okna ze szprosami - opis, zalety, wady, opinie, ceny okien, porady przy wyborze
Wymiana okien krok po kroku - poradnik praktyczny dla wymieniających okna
Wymiana okien krok po kroku - poradnik praktyczny dla wymieniających okna
Okna dachowe Fakro - popularne modele, opinie, ceny, właściwości
Okna dachowe Fakro - popularne modele, opinie, ceny, właściwości
Ciepły montaż okien krok po kroku - porady, koszty, instrukcja samodzielnego wykonania
Ciepły montaż okien krok po kroku - porady, koszty, instrukcja samodzielnego wykonania
Drzwi i okna tarasowe - rodzaje, ceny, opinie, popularni producenci, porady przy wyborze
Drzwi i okna tarasowe - rodzaje, ceny, opinie, popularni producenci, porady przy wyborze
Folia na okna samoprzylepna - rodzaje, ceny, zastosowanie, sposób montażu, porady
Folia na okna samoprzylepna - rodzaje, ceny, zastosowanie, sposób montażu, porady
Okna panoramiczne - ceny, rodzaje, wymiary, izolacyjność ciepła, aranżacje
Okna panoramiczne - ceny, rodzaje, wymiary, izolacyjność ciepła, aranżacje
Okna Oknoplast - ceny, opinie użytkowników, ciekawe rozwiązania
Okna Oknoplast - ceny, opinie użytkowników, ciekawe rozwiązania
Okna PCV - przewodnik dla wybierających okna plastikowe
Okna PCV - przewodnik dla wybierających okna plastikowe
Cennik okien drewnianych - zobacz, ile kosztują okna drewniane
Cennik okien drewnianych - zobacz, ile kosztują okna drewniane
Cennik okien PCV 2019 - sprawdź ceny okien plastikowych
Cennik okien PCV 2019 - sprawdź ceny okien plastikowych
Ile ciepła ucieka przez okna i ściany zewnętrzne budynku? Wpływ na ocieplenie domu
Ile ciepła ucieka przez okna i ściany zewnętrzne budynku? Wpływ na ocieplenie domu
Duże okna - plusy i minusy
Duże okna - plusy i minusy
Okna aluminiowe - ceny, co warto wiedzieć i na co zwrócić uwagę?
Okna aluminiowe - ceny, co warto wiedzieć i na co zwrócić uwagę?
Czy okna energooszczędne rzeczywiście się opłacają?
Czy okna energooszczędne rzeczywiście się opłacają?
Okna trzyszybowe czy dwuszybowe? Porady i ceny dla każdego
Okna trzyszybowe czy dwuszybowe? Porady i ceny dla każdego
Montaż okna dachowego krok po kroku - poradnik praktyczny
Montaż okna dachowego krok po kroku - poradnik praktyczny
Jak samodzielnie uszczelnić okna? Jakie uszczelki do okien wybrać?
Jak samodzielnie uszczelnić okna? Jakie uszczelki do okien wybrać?
Jakie okna dachowe wybrać? Ranking producentów!
Jakie okna dachowe wybrać? Ranking producentów!

Wyszukaj na stronie:

Ta strona korzysta z plików cookies.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zbierania danych analitycznych (analizowania ruchu na stronie) oraz profilowania reklam przez naszych partnerów. Szczegóły znajdziesz w naszej polityce prywatności. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, zablokuj pliki cookies w przeglądarce.

Zamknij