Klasyka drewna czyli REHAU KALEIDO WOODEC

Wielu inwestorów zastanawia się pomiędzy wyborem profili okiennych z naturalnego drewna, a z PCV. Wybór nie zawsze jest oczywisty. Okna drewniane zapewniają atrakcyjny wygląd, który łatwo dopasować do każdego budynku, niestety są przy tym mniej praktyczne. Z kolei okna PCV nie zawsze zapewniają odpowiednie wymagania wizualne, a w zamian zapewniają komfort użytkowy oraz bardzo dobre parametry termoizolacyjne.

Ciekawą opcją, łączącą zalety obydwu rozwiązań są profile okienne z okleiną KALEIDO WOODEC. Jest to propozycja skierowana do inwestorów poszukujących najlepszej jakości i estetycznych rozwiązań. REHAU proponuje tu trzy warianty matowych oklein ze strukturą prawdziwego drewna. Efekt wizualny okazuje się imponujący, a profile okienne z PCV łudząco przypominają produkty stworzone z najlepszego gatunkowo drewna. Warto podkreślić, iż jest to sprytne rozwiązanie, które łatwo skomponujemy zarówno z nowoczesną, jak i bardziej tradycyjnym wyglądem budynku.

Okna w wielu barwach - zobacz, jak łączyć różne kolory profili okiennych
Okna w wielu barwach - zobacz, jak łączyć różne kolory profili okiennych

Nowoczesne akcenty kolorystyczne w okleinach KALEIDO FOIL

REHAU wprowadził też do swojej oferty nowoczesne okleiny drewnopodobne, w kolorach jednolitych oraz metalicznych. Jest to grupa wyjątkowo trwałych produktów, które skutecznie zwiększają atrakcyjność profili okiennych z PVC.

Okleina KALEIDO FOIL powstaje z dwóch warstw. Pierwszą jest warstwa w kolorze jednolitym bądź zadrukowana motywem drewnopodobnym. Jest to baza pod okleiny barwne. Na wierzchu znajduje się wyjątkowo trwała powłoka z PMMA. Jej zadaniem jest ochrona koloru, zapobieganie odbarwieniu i zabezpieczenie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Okna w wielu barwach - zobacz, jak łączyć różne kolory profili okiennych
Okna w wielu barwach - zobacz, jak łączyć różne kolory profili okiennych

Obie warstwy zostają dokładnie naklejone na profil okienny z PVC. Firma REHAU umożliwia swoim klientom zastosowanie dwóch barw, jedną po stronie zewnętrznej, drugą od wewnątrz pomieszczenia. Jest to dość ciekawa opcja, dająca możliwość dopasowania do stylistyki każdego wnętrza, a jednocześnie do elewacji. Pełną paletę kolorystyczną odnajdziemy na stronie klikając tutaj.

Okna w wielu barwach - zobacz, jak łączyć różne kolory profili okiennych
Okna w wielu barwach - zobacz, jak łączyć różne kolory profili okiennych

A może szlachetne wykończenie lakierem KALEIDO PAINT?

Lakiery z serii KALEIDO PAINT są kolejnym rozwiązaniem, które pozwoli zapewnić pełną personalizację koloru. W tym przypadku stworzysz wyjątkowe okno, w pełni dopasowane do aranżacji budynku.

Lakiery REHAU KALEIDO PAINT są nakładane na profil w kilku warstwach. Dzięki temu zapewniają trwałość oraz optymalną ochronę przed blaknięciem. Do wyboru pozostają powierzchnie matowe i błyszczące, ustrukturyzowane bądź gładkie. Możliwości są bardzo szerokie. Dla przykładu, gładki profil okienny w barwie metalicznej można skomponować z białą barwą nowoczesnej elewacji budynku. Możliwość dopasowania do stylistyki aranżacyjnej jest tu niemal nieograniczona.

Nowoczesne nakładki aluminiowe KALEIDO COVER

Aluminium jest modnym materiałem wykończeniowym, nadającym atrakcyjny design powierzchni. Nakładki KALEIDO COVER to rozwiązanie łączące efektowny wygląd aluminium oraz PVC. Z łatwością dopasujemy je do większości nowoczesnych elementów wystroju pomieszczeń czy do zewnętrznej, nowoczesnej architektury.

Nakładki z serii REHAU KALEIDO COVER idealnie dopasowują się do kształtu profili, co zapewnia wysoką żywotność. Są też bezpieczne w codziennym użytkowaniu i zwiększają walory wizualne całego okna. Co ciekawe, produkty występują w ponad 170 kolorach palety barw RAL, dając możliwość pełnego dopasowania do każdego domu jednorodzinnego czy mieszkania. Paleta barw KALEIDO COVER zawiera nakładki malowane proszkowo, anodowane i lakierowane. Wszystkie opcje są odpowiednio zabezpieczone przed działaniem niekorzystnych warunków pogodowych, nadmiernej wilgoci oraz intensywnych promieni słonecznych.

Jak widzimy, nowoczesne rozwiązania producentów okien dają nam wiele bardzo ciekawych możliwości. Innowacyjne okleiny, lakiery i nakładki sprawiają, że profile okienne zyskują całkowicie nowy, niebanalny wygląd. To świetna opcja dla osób, które chcą, aby ich okna i elewacja estetycznie odróżniały się wśród monotonnych zabudowań.

Okna w wielu barwach - zobacz, jak łączyć różne kolory profili okiennych
Okna w wielu barwach - zobacz, jak łączyć różne kolory profili okiennych

Niech Twój dom będzie wyjątkowy

Profile wykończone stonowanymi kolorami są zazwyczaj wybierane w nowoczesnych domach jednorodzinnych. Barwy bardziej wyraziste pozwalają na wizualne podkreślenie wybranego fragmentu aranżacji. Będą idealnie komponowały się w wielu współczesnych budynkach, które mają wyróżniać się efektownym i niecodziennym wyglądem. Ostateczny wybór barwy i sposobu wykończenia profili okiennych zależy wyłącznie od Twoich upodobań wizualnych.


Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 60,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły