Okna zgodne z trendami

Okna, które powstały z recyklingu

Recykling coraz mocniej rozwija się w budownictwie. Wynika to z ogromnego potencjału zasobów, które są w nim wykorzystywane. W ekologiczny trend wpisują się profile okienne PVC, które wykorzystywane są do okien PVC – alternatywy dla okien plastikowych.

Podczas produkcji tony PVC powstają ponad dwie tony CO2 – jest to odpowiednik dwóch autobusów bezprzegubowych. Natomiast przy recyklingu tony PVC, powstaje około 130 kg CO2, co odpowiada masie skutera o małej pojemności. Dzięki recyklingowi, ograniczamy emisję węgla nawet piętnastokrotnie. Dodatkowo rozwiązywany jest problem składowania odpadów, który staje się coraz poważniejszy.

Korzyści nie tylko dla planety

Systemy okienne powstałe z recyklingu PVC nie są tylko bardziej przyjazne dla środowiska, ale również dla naszych portfeli. Profile okienne Elegante posiadają wartość Uf na poziomie 0,93 W/m2K – dla standardowych okien wartość ta wynosi U 1.3. Im mniejsza wartość, tym mniej ciepła przenika na zewnątrz pomieszczenia, przez co rachunki za ogrzewanie będą odczuwalnie niższe.  Dodatkowo profile okienne PVC, które powstały z recyklingu cechują się dużą odpornością na warunki zewnętrzne. Ofertę profili okiennych Elegante znajdziecie na stronie https://elegante.deceuninck.com/pl/.

Nagrody za innowacje

Jednym z pionierów na rynku europejskim wśród producentów profili okiennych PVC jest Deceuninck – właściciel marki Elegante. Świadczy o tym nie tylko ilość przetwarzanego PVC, aż 45 tys. ton rocznie w ramach recyklingu, ale również liczne nagrody.

Firma otrzymała m.in. wyróżnienie za innowacje roku Topbuilder 2019 oraz nagrodę w IV edycji programu Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki 2019. Marka doceniana jest również przez międzynarodowe nagrody m.in. Red Dot Award 2019 w kategorii "Product Design".

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny