Jak prezentują się opinie na temat firm skupujących nieruchomości?

Na początek poszukiwania odpowiedniej firmy, która w szybki i bezproblemowy sposób zajmie się kupnem naszej nieruchomości, warto poszperać w sieci, aby znaleźć opinie o firmach skupujących nieruchomości (np. na www.kupujemym.pl). Nietrudno jest zauważyć, że takich opinii, być może nie jest wiele, ale są za to pozytywne. Czy warto tu węszyć spisek? Czy tego typu firma powinna mieć bardzo wiele opinii? Otóż nie, ponieważ skup nieruchomości online jest jest raczej niszową usługą i nie jest to typ usługi, tych klientów przewijają się setki w skali miesiąca, a więc samych opinii też ilościowo nie powinno być za dużo. Firmy udostępniają też możliwość wystawienia komentarzy bez możliwości usuwania tych negatywnych. Wobec tego nawet, jeśli zdarzy się sytuacja, że transakcja nie przebiega po myśli klienta lub doszło do jakiegoś oszustwa, będzie on mógł podzielić się swoją opinią z innymi użytkownikami. Kilka negatywnych opinii w gąszczu tych pozytywnych też nie powinny jeszcze budzić niepokoju, być może nawet wręcz przeciwnie, ponieważ zawsze w przypadku firm, które faktycznie robią wiele transakcji, zawsze znajdzie się ktoś nie do końca zadowolony. Nie myli się tylko ten, kto nic nie robi. Pytanie czy taka negatywna opinia spotkała się z odpowiedzią ze strony firmy i jak ta odpowiedź brzmi? Oraz czego dotyczą pretensje klienta, czy nie pasowała mu proponowana cena, przez co nawet nie skorzystał z oferty, czy może firma jednak zachowała się nieuczciwie? Warto spojrzeć na to pod tym kątem i większy niepokój powinien budzić skup nieruchomości posiadający tysiące jedynie pozytywnych opinii, ponieważ to jednoznacznie oznacza, że są one zafałszowane. Nie ma takich firm, niezależnie od branży, które robią tysiące transakcji i które mają jedynie 5-gwiazdkowe opinie.

Większość firm prowadzących skup mieszkań za gotówkę deklaruje bardzo szybkie działanie oraz to, że niesie pomoc klientowi, aby przeprowadzić cały proces transakcji bezproblemowo. A więc oprócz opinii zdecydowanie warto sprawdzić także na własnej skórze, z jaką obsługą mamy do czynienia. Czy otrzymaliśmy odpowiedź faktycznie szybko? Czy jest ona fachowa? Jeśli na samą odpowiedź czekamy dłużej niż dobę, gdzie firma deklaruje możliwość sprzedaży mieszkania w 24h, to powinna być nasza pierwsza lampka ostrzegawcza. Jest to znak na to, że dany skup mieszkań rozmija się między swoimi deklaracjami, a faktycznymi działaniami. W większości przypadków proces jest opisany tak, że klient otrzymuje wycenę w ciągu jednej doby od zgłoszenia, a następnie pokazuje mieszkanie przedstawicielowi, otrzymuje pomoc w kompletowaniu dokumentów, a cały ten proces trwa zaledwie kilka dni. Ta szybkość transakcji powinna być największym argumentem stojącym za wyborem danej firmy skupującej nieruchomości online, ponieważ przy tradycyjnej formie sprzedaży musiałby oczekiwać pewnie kilka-kilkanaście miesięcy. A więc opinie w internecie to jedno, a własne doświadczenie związane z tym, jak zostaliśmy potraktowani, to drugie. Sam kontakt i oferta są przecież bezpłatne, a więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby odezwać się do danego skupu nieruchomości online i przekonać na własnej skórze.

Pomoc ze strony firmy prowadzącej skup to nie tylko informowanie klienta, co musi przygotować (dokumenty), ale także wyciągnięcie klienta z kłopotów na przykład finansowych. Sprzedaż mieszkania z zadłużeniem, czy takiego, które wchodzi w skład nieruchomości posiadającej wielu współwłaścicieli to nie lada wyzwanie dla potencjalnego kupującego. Skup nieruchomości nie odwróci się od takiego klienta, tylko dlatego, że znalazł się w trudnej sytuacji życiowej. Specjaliści pracujący dla takich firm będą starali się zaproponować najlepsze rozwiązanie sytuacji, aby klient mógł pozbyć się problemu.

Osobliwe komentarze klientów

Prawdą też jest, że nie wszyscy, a nawet mniejszość klientów decydujących się na skorzystanie z usług danej firmy oferującej skup mieszkań za gotówkę, decyduje się na podzielenie się swoją historią w komentarzach. Niemniej jednak sprzedaż wyjątkowo uciążliwej nieruchomości, która przebiegła bez problemów, to z pewnością sytuacja, którą warto przytoczyć innym zainteresowanym. Zresztą nietrudno uznać, że takie opinie są z pewnością bardziej treściwe i dają lepszy obraz pracy firmy.

Krótkie, mało treściwe i zwięzłe komentarza pozytywne, typu “polecam, wszystko ok” nie są zbyt wiarygodne, dlatego patrząc na komentarze dotyczące firmy prowadzącej skup nieruchomości online, warto zwracać uwagę na komentarze, które coś wnoszą.

Dlaczego opinie o skupach nieruchomości są lepsze niż opinie na temat biur nieruchomości?

Zastanawiające jest to, że opinie o firmach skupujących nieruchomości są znacznie lepsze, niż opinie o biurach nieruchomości. Wynika to głównie ze względu na szybkość działania. Skup nieruchomości działa błyskawicznie, jeśli oczywiście dostanie zgłoszenie. Natychmiast po przesłaniu informacji na temat danej nieruchomości przygotowywana jest wstępna wycena. Po obejrzeniu mieszkania skup wystosuje ostateczną cenę, jaką jest w stanie wypłacić nawet następnego dnia. Ponadto zaangażowanie pracowników skupu jest godne pochwały, ponieważ pomagają wyjść nawet z sytuacji bez wyjścia. Pracownicy biur nieruchomości funkcjonują na innych zasadach i jest to proces zdecydowanie dłuższy, ponieważ biuro nieruchomości nie daje gwarancji na szybką sprzedaż. Może być tak, że sprzedaż w udziałem pośrednika nieruchomości będzie trwała pół roku, czy rok. Firmy prowadzące skup mieszkań za gotówkę nie tracą czasu na szukanie klienta, a same kupują nieruchomość, by następnie móc znaleźć chętnego na nieruchomość w dogodnym czasie. To właśnie ten czas reakcji stanowi największą korzyść, jaką może otrzymać klient chcący sprzedać nieruchomość.

Następną korzyścią, która ma ogromny wpływ na opinie na temat firmy skupującej nieruchomość, jest kwestia wypłacalności. Firmy te dysponują własnymi środkami, dlatego są w stanie rozliczyć się od razu przy okazji aktu notarialnego, bez konieczności czekania na długie i niepewne procedury kredytowe. Wypłata gotówki w formie przelewu natychmiastowego, który dociera jeszcze podczas wizyty u notariusza, jest bardzo dobrze widziana przez klientów, którym zapewne zależy bardzo na czasie.

Kolejnym aspektem, jaki warto wziąć pod uwagę, jest fakt tego, że skupy nieruchomości nie pobierają opłat prowizyjnych. Wiele z tych firm oferuje pomoc na każdym etapie trwania transakcji, przez co klient czuje się bezpieczniej, a mimo to nie jest potrącana kwota prowizyjna. To zdecydowany plus, który znacznie przewyższa firmę skupującą nieruchomości nad biurem nieruchomości, który takie opłaty nalicza. Te elementy często decydują o tym, że coraz chętniej brany pod uwagę jest skup nieruchomości, ponieważ transakcja przebiega bezpiecznie, szybko i można liczyć na pomoc ze strony specjalisty. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że cena proponowana przez firmę zajmującą się skupem nieruchomości online będzie niższa od tej, którą proponuje pośrednik nieruchomości ale jest to transakcja pewna, wygodna i natychmiastowa i dzięki temu zdobywa coraz większą popularność w naszym kraju.

Liderem rynku jest aktualnie KupujemyM.pl, które kupuje nieruchomości na terenie całej Polski. To, za co chwalą klienci tą firmę, to przede wszystkim poziom obsługi klienta oraz szybkość działania. „Zdajemy sobie sprawę z tego, że klientom zgłaszającym się do nas, zależy przede wszystkim na szybkość działania oraz wygodzie związanej z transakcją. Dlatego też odpowiadamy naszym klientom w ciągu kilku godzin od zgłoszenia z gotową ofertą cenową, umożliwiając w ten sposób podpisanie umowy przedwstępnej z wpłatą zadatku w ciągu 1 dnia. Następnie pomagamy zebrać wszystkie niezbędne dokumenty, a więc tym samym wystarczy nam tylko jedno lub dwa spotkania, aby zamknąć całość procesu związanego ze sprzedażą nieruchomości. Oczywiście zdarzają się także klienci, którzy mieszkają zagranicą lub w innym mieście, którzy nie spotykają się z nami ani razu. Wysyłają nam wtedy klucze pocztą po podpisaniu wcześniej stosownego protokołu, a do reprezentacji przy akcie notarialnym wysyłają pełnomocnictwo dla kogoś znajomego.” – podsumowuje Tomasz Kubacki będący Prezesem Zarządu w KMBNO Sp. z o.o., właściciela portalu KupujemyM.pl.

Gdzie znaleźć notariusza w korzystnej cenie?
Poniżej przedstawiamy ponad 700 sprawdzonych notariuszy w serwisie Fixly w poszczególnych miastach:

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny